MBA و توسعه حرفه ای: آیا مزایا بر هزینه ها بیشتر است؟

این افراد کارهای بزرگی را در سازمان‌های بزرگ در سطوح مختلف انجام می‌دهند، چه از نظر سازمانی، تجاری، بشردوستانه یا اجتماعی.»

حامیان استدلال می کنند که با تقاضا برای تحول دیجیتال، درک تجارت و همچنین فناوری یک نیاز کلیدی برای کسانی است که می خواهند پیشرفت کنند. بنابراین آیا ارزش صرف زمان و هزینه برای به دست آوردن صلاحیت بیشتر را دارد، به خصوص اگر خودتان بودجه آن را تأمین می کنید؟

“من تعهد را درک می کنم. تعداد بسیار کمی از مردم خوش شانس هستند که از پشتوانه مالی برخوردار باشند که بتوانند برای یک سال کار نکنند و تمام وقت این کار را انجام دهند. بنابراین من گمان می کنم که بسیاری از افراد در نهایت راهی را که من انجام دادم دنبال کنند. آن را در طول چندین سال پخش کنید. این کار بسیار است. اما در نهایت، واقعاً پاداش است.”


منبع: https://www.zdnet.com/education/professional-development/mbas-and-professional-development-do-the-benefits-outweigh-the-costs/#ftag=RSSbaffb68

لیلی هاک، مدیر اجرایی CIO و رهبری فناوری اجرایی در استخدام‌کننده هاروی نش، ارزش آموزش بیشتر را تشخیص می‌دهد.

کریستیان مولر، مدیر بازاریابی دیجیتال در Midea، مدرک کارشناسی ارشد خود را در بازاریابی دیجیتال به پایان رساند.

تطبیق دانش تجاری با زیرکی فنی خود به این معنی بود که کاوی احساس اطمینان می کرد که مسئولیت های بیشتری را بر عهده می گیرد و از نردبان اجرایی بالا می رود.

بیش از یک دهه پس از اتمام MBA، مرلینز کاوی توصیه های قوی برای دیگرانی دارد که به دنبال تحصیل بیشتر به عنوان راهی برای تقویت اعتبار حرفه ای خود هستند.

با این حال، همه در مورد ارزش تحصیل بیشتر متقاعد نیستند.

در پایان روز، ارزش هر گونه آموزش بیشتر به فرد کاهش می یابد.

اثبات به شکل تاکتیک های جستجوی اجرایی هاروی نش است. هاک می‌گوید که وقتی شرکت رهبران فناوری اجرایی را استخدام می‌کند، تیم به ندرت به دنبال MBA خاص می‌گردند.

مولر می‌گوید که این امر به‌ویژه در زمینه‌هایی که به سرعت در حال تغییر هستند مانند بازاریابی دیجیتال و فناوری صادق است.

“داشتن مدرک فوق لیسانس چیزی است که باید در رزومه خود بنویسید. اما در عرض چند ماه، اطلاعاتی که یاد گرفتید قدیمی خواهد شد.”

“با توجه به آنچه گفته شد، اگر یک نامزد دارای مدرک MBA از یک موسسه معتبر – به ویژه در کنار سایر مدارک تحصیلی – باشد، به ترسیم تصویر فردی باهوش، تجاری و فداکار کمک می کند. شما نمی توانید تعهد مورد نیاز را دست کم بگیرید. MBA را کامل کنید.”

او می گوید: «من می گویم آن را در نظر نگیرید – می گویم این کار را انجام دهید.

وقتی با افراد جوان‌تر از خودم صحبت می‌کنم، همیشه می‌گویم به دنبال دوره‌های کوچک‌تر با عناصر کوتاه‌مدت و مشخص‌تر باشید – این آینده آموزش خواهد بود. با عناوین.”

او می‌گوید: «اولویت اصلی ما در ارزیابی رهبران اجرایی این است که آیا آنها می‌توانند – و دارند – برای یک سازمان ارائه دهند یا خیر.

استاد علوم کامپیوتر در کلاسی پر از دانشجویان چند قومی سخنرانی می‌خواند.  معلم لپ تاپ را با اینفوگرافیک های یادگیری عمیق، هوش مصنوعی روی صفحه نگه می دارد.

تصویر: Getty Images/iStockphoto

بسیاری از رهبران شگفت‌انگیز و اثبات‌شده حتی هرگز به دانشگاه نرفته‌اند، و به همین ترتیب تعداد زیادی از کاندیداهای دارای مدرک MBA سابقه‌ی کمتر چشمگیرتری در دنیای کار دارند.»

او آن را 11 سال پیش به پایان رساند و راه سختی را برای کسب صلاحیت انتخاب کرد – با بودجه شخصی و سه سال تحصیل در اوقات فراغت خود. دلیل؟ کاوی می خواست توانایی خود را در صحبت کردن با عباراتی تقویت کند که ذینفعان ارشد بتوانند آن را درک کنند.

او می‌گوید: «چیزی که اندکی کمتر ملموس است، شبکه‌سازی تجربی است که از حفظ گروهی از تماس‌ها به دست می‌آورید، که – از تجربه آکسفورد – تمایل دارد تا در طول زندگی با مردم باقی بماند».

“ما در تیم خود تعادل واقعی بین تجربیات مفید و افرادی که احتمالاً تحصیلات را بیشتر کرده‌اند، داریم. ما به ندرت افرادی را استخدام می‌کنیم که مقاله تمام شده باشند – ما افرادی را استخدام می‌کنیم که واقعاً در فکر کردن و حل مسئله مهارت دارند تا افرادی که کارشان را انجام می‌دهند. تخصص خود را انجام می دهند.”

او می‌گوید: «در واقع، فکر نمی‌کنم تا به حال از مشتری که در آن MBA یک نیاز ضروری است، خلاصه‌ای گرفته باشم.

مارک برامول، CIO در مدرسه بازرگانی سعید، دانشگاه آکسفورد، می‌گوید بازگشت سرمایه اولیه از انجام MBA به این معنی است که مدرک تحصیلی بیشتر ارزش وقت و هزینه را دارد.

در حالی که برخی از MBA یا فوق لیسانس را صرفاً چیزی برای افزودن جلا به CV خود می بینند، برخی دیگر به طور کامل در تجربه تحصیلی جذب می شوند. این تجربیات ممکن است فرد را در معرض مهارت های جدید و حتی زمینه های کاری جدید قرار دهد.

لی کووی، مدیر ارشد فناوری Merlin Entertainments، می گوید که MBA او قطعا ارزش سرمایه گذاری را داشت.

او می‌گوید که مدارس برتر کسب‌وکار تخمین می‌زنند که دستیابی به MBA می‌تواند میانگین حقوق نامزدها را تا 140 درصد افزایش دهد که برای برخی مطمئناً این مدرک را ارزشمند می‌کند.

با این حال، با وجود این افزایش بالقوه، هاک می‌گوید که این موضوع جای بحث دارد که آیا زمان و سرمایه‌گذاری مالی ارزش آن را دارد یا خیر.

پس از اتمام دکترای آیرودینامیک، اتو در ناسا لانگلی در ایالات متحده کار کرد، قبل از بازگشت به بریتانیا برای تبدیل شدن به یک مدرس ارشد در دانشگاه بیرمنگام. او اکنون دارای کرسی افتخاری در این موسسه است.

برامول به عنوان یک رهبر تجاری که برای یکی از معتبرترین موسسات آکادمیک کار می کند، می گوید مهم است که مزایایی را که از عضویت در جامعه تحقیقاتی متخصصان همفکر به دست می آید، بشناسیم.

“گذراندن این فرآیند به من اعتماد به نفسی داد تا خودم را به جلو ببرم. شما شروع به فکر می کنید که در واقع آنقدرها هم که فکر می کردید پیچیده نیست. بنابراین بله، 100٪ – من فکر می کنم انجام MBA یک سرمایه گذاری واقعی در زمان من بود.”

مولر می‌گوید آینده آموزش کسب‌وکار تماماً به مطالعه مداوم خواهد بود.

او می‌گوید: «من همیشه در حرفه‌ام آگاه بودم که برای اینکه بتوانم در یک محیط تجاری موفق باشم، باید بتوانم به زبان تصمیم‌گیرندگان صحبت کنم. “من نیاز داشتم که بتوانم مفاهیم فنی و چیزهایی را ترجمه کنم که طنین انداز و منطقی برای تجارت باشد. و احساس کردم که تنها راهی که می توانم انجام دهم یادگیری زبان و ابهام زدایی از تجارت است.”

او پیشنهاد می کند که متخصصان باید رویکرد متفاوتی داشته باشند. او معتقد است که به جای گذراندن یک دوره طولانی برای تحصیل برای یک مدرک، افراد حرفه ای می توانند ارزش بیشتری از گذراندن دوره های تخصصی متمرکز بر یک مهارت خاص یا شبکه سازی با متخصصان همفکر در سازمان های دیگر به دست آورند.

استیو اتو، CTO در R&A، یکی دیگر از مدیران اجرایی است که به مزایای غیر مالی MBA و سایر مدارک مالی اشاره می کند.

مانند کاوی، او خودش بودجه این مدرک را تامین کرد. بر خلاف کاوی، او معتقد نیست که سرمایه گذاری در زمان و پول سودآوری داشته است.

مدارک حرفه ای یک تجربه شدید و اغلب گران است: یک MBA از یک مدرسه کسب و کار رده بالا می تواند هزینه ده ها هزار یا بیشتر برای برنامه ای از دوره ها و رویدادهایی که در یک سال یا بیشتر از مطالعه سخت فشرده شده است.

او قبل از تشریح اینکه سازمانش چگونه به کاندیداهای دارای مدارک اضافی نگاه می کند، می گوید: “مدرک تحصیلی بیشتر از نظر کمک به مردم برای تفکر به روش های جدید مفید است.”