20 روند فناوری اطلاعات که مدیران ارشد فناوری اطلاعات باید از آن آگاه باشند و در برابر آن برنامه ریزی کنند

رفاه کارکنان اکنون یک اولویت سرمایه گذاری است

 • رفاه کارکنان اکنون یک اولویت سرمایه گذاری است – در طول 12 ماه آینده، اکثر پاسخ دهندگان قصد دارند در بهبود رفاه کارکنان فناوری اطلاعات، قبل از ارتقاء مهارت و افزایش تعداد تیم، سرمایه گذاری کنند. این شامل ارائه قابلیت‌های کار از راه دور و انعطاف‌پذیر پیشرفته است. تقریباً 9 نفر از هر 10 رهبر فناوری اطلاعات موافق هستند که سرمایه گذاری روی کارکنان آنها بسیار مهم است.
 • picture9.png

  در اینجا 20 یافته مهم برای همه CIOها و رهبران فناوری وجود دارد که باید در نظر بگیرند.

  1. تجربه اهمیت فزاینده ای پیدا می کند – سازمان ها اکنون به اهمیت ایجاد تجربیات مثبت کارکنان برای جذب و حفظ استعدادها پس از استعفای بزرگ پی برده اند. این نوع تجربه استثنایی برای تعامل با مشتری نیز انتظار می رود. امروزه، 86 درصد از رهبران ارشد فناوری اطلاعات موافقند که تجربه ای که یک سازمان ارائه می دهد به اندازه محصولات و خدمات آن مهم است.
  2. موفقیت متکی به تجربیات مبتنی بر فناوری است – تقریباً چهار نفر از پنج پاسخ دهندگان موافق هستند که بهبود فن آوری های مواجهه با مشتری و کارکنان برای سازمان آنها برای رقابت حیاتی است.
  3. گزارش نبض رهبران فناوری اطلاعات در سال 2022 توسط MuleSoft Research: 1000 رهبر ارشد فناوری اطلاعات گفتند که کسب‌وکارها در حال ارزیابی مجدد مدل عملیاتی فناوری اطلاعات خود هستند و به دلیل استعفا در عملکرد فناوری اطلاعات و افزایش شکاف‌های مهارتی، اتوماسیون را دو برابر می‌کنند.

  جایی که فرآیندهای فناوری اطلاعات مانع سازمان می شوند:

 • فرآیندهای IT موجود، بهره‌وری و تحول را مسدود می‌کنند – نه نفر از ده نفر (91%) رهبران ارشد فناوری اطلاعات می گویند که فرآیندهای موجود فناوری اطلاعات مانع از بهره وری تیم آنها می شود. چالش‌های فرآیندی همچنین مانع نوآوری، پذیرش فناوری و تجربیات مشتریان و کارکنان می‌شوند. افزودن نرم افزار جدید به فرآیندهای قدیمی موجود منجر به تحول نخواهد شد. تحول دیجیتال در مورد طراحی مجدد فرآیندهای جدید بر اساس نیازهای همه ذینفعان – کارمندان، مشتریان، شرکا و جوامعی است که شما به آنها خدمت می کنید.
 • تیم‌های فیوژن همسویی را پل می‌کنند و باعث موفقیت می‌شوند – برای رسیدگی به چالش های فرآیند، رهبران ارشد فناوری اطلاعات به دنبال ایجاد تیم های ترکیبی هستند. اینها تیم‌های چند رشته‌ای هستند که کارگران را با فناوری، تجزیه و تحلیل یا تخصص حوزه ترکیب می‌کنند و مسئولیت نتایج کسب‌وکار و فناوری را به اشتراک می‌گذارند. در حال حاضر 69 درصد از سازمان‌ها تیم‌های همجوشی ایجاد کرده‌اند یا در حال راه‌اندازی هستند و 22 درصد دیگر نیز قصد دارند این کار را در 12 ماه آینده انجام دهند. از سازمان‌هایی که تیم‌های تلفیقی در حال حاضر ایجاد شده‌اند، 63 درصد از رهبران فناوری اطلاعات می‌گویند که این تیم‌ها به کسب‌وکار کمک کرده‌اند تا اهدافش را برآورده کند.
 • نرم افزار جدید نیاز به فرآیندهای پیاده سازی سفارشی دارد – پیاده سازی نرم افزارهای جدید به سازمان ها این امکان را می دهد که فرآیندهای موجود خود را ارزیابی و آنها را استاندارد کنند. با این حال، 75 درصد از سازمان‌ها برای برآوردن نیازهای تجاری خود، هنگام استفاده از نرم‌افزار جدید، به فرآیندهای سفارشی‌سازی شده نیاز دارند.
 • فناوری اطلاعات به جای خرید فناوری جدید به سرمایه گذاری های موجود متمایل است – اکثر رهبران فناوری اطلاعات (72 درصد) ترجیح می دهند راه حل های موجود را تا جایی که ممکن است به روز کنند یا ارتقا دهند، به جای جایگزین کردن آنها. با رشد اقتصادی، بسیاری از سازمان ها به جای سرمایه گذاری در فناوری جدید، به دنبال استخراج ارزش بیشتر از زیرساخت های موجود خود هستند.
 • پروژه های ادغام بیش از حد طولانی و هزینه زیادی دارند – به منظور ایجاد تجربیات مرتبط، سازمان ها نیاز به یکپارچگی دارند. دو سوم (66٪) از رهبران فناوری اطلاعات معتقدند که داده ها یا پروژه های یکپارچه سازی سیستم بسیار طولانی است و 69٪ از آنها می گویند که بسیار گران هستند. در همان زمان، 68٪ از رهبران ارشد فناوری اطلاعات تشخیص می دهند که کمبود داده یا یکپارچگی سیستم باعث ایجاد یک تجربه مشتری قطع شده می شود که به وفاداری و حفظ مشتری آسیب می رساند. اکثر (98٪) رهبران ارشد فناوری اطلاعات می گویند که سرمایه گذاری های فناوری جدید تحت تأثیر توانایی ابزار برای ادغام با فناوری موجود است. در حالی که تقریباً 90٪ می گویند که تصمیم برای ساخت یا خرید تحت تأثیر نگرانی های یکپارچه سازی است.
 • جایی که فرآیندهای فناوری اطلاعات برای حمایت از نوآوری نیاز به بهبود دارند

 • بهبود فرآیندها یک اولویت کلیدی برای رهبران فناوری اطلاعات است – چهل و شش درصد از رهبران ارشد فناوری اطلاعات می گویند که بهبود فرآیندها اولویت اصلی سازمان آنها در 12 ماه آینده است – بسیاری از آنها گزارش می دهند که فرآیندهای موجود آنها مانع پیشرفت می شود. این فشار برای بهبود فرآیندها به ویژه در صنعت ارتباطات، رسانه و فناوری (CMT) (60٪) و همچنین بخش عمومی (52٪) رایج است.
 • picture6.png

  شاخص های کلیدی عملکرد رهبران فناوری اطلاعات بر اساس آنها اندازه گیری می شوند

 • فناوری اطلاعات اکنون با بهره وری، کاهش هزینه و تجربیات اندازه گیری می شود – تقریباً نیمی از رهبران ارشد فناوری اطلاعات در حال حاضر بر اساس بهره وری کارکنان (52٪)، کاهش هزینه و بهینه سازی (50٪) و مشتری (48٪) و تجربه کارمند (46٪) ارزیابی می شوند. این در بین صنایع متفاوت است. به عنوان مثال، برای خدمات مالی و بیمه، 62 درصد از رهبران ارشد فناوری اطلاعات بر اساس بهره وری کارکنان اندازه گیری می شوند.
 • فناوری اطلاعات با عقب ماندگی های پروژه مواجه است – سه چهارم (74٪) از پاسخ دهندگان می گویند عقب ماندگی پروژه مانع از کار آنها بر روی طرح های استراتژیک می شود. برای غلبه بر این چالش‌ها، سازمان‌ها باید از APIها، اتوماسیون و ابزارهای کم/بدون هزینه برای ایجاد تجربیات مشتری و کارمند مرتبط استفاده کنند.
 • picture4.png

  picture2.png

  picture5.png

  picture8.png

  5 اولویت برتر کسب و کار در 12 ماه آینده:

 • امنیت اطلاعات اولویت شماره 1 برای تجارت – با توجه به قوانین و مقررات جدیدی که هر ساله در حال ظهور است و کسب و کارها را ملزم به رعایت الزامات پیچیده کنترل داده ها می کند، حفظ حریم خصوصی و حفاظت از داده ها همچنان در اولویت است. امنیت اطلاعات مهم‌ترین اولویت تجاری سازمان‌ها در 12 ماه آینده، پیش از تحول دیجیتال و استراتژی ابری است.
 • رعایت امنیت تجربه مشتری را تخریب می کند – بیش از سه چهارم (77٪) از رهبران ارشد فناوری اطلاعات موافق هستند که خطرات امنیت داخلی و حاکمیتی به اندازه خطرات خارجی است – 83٪ گفتند که آنها نحوه دسترسی و استفاده کارمندان به داده های مشتری را نظارت می کنند. با این حال، حفظ تجربیات مشتری با کیفیت بالا در حین ایمن سازی داده ها می تواند یک چالش باشد. شصت و سه درصد از رهبران فناوری اطلاعات می‌گویند که کنترل‌های امنیتی و حاکمیتی آنها تجربه مشتری را کاهش می‌دهد. 83 درصد از رهبران ارشد فناوری اطلاعات می گویند نگرانی های عمومی در مورد حفظ حریم خصوصی داده ها، سازمان آنها را بر آن داشته تا سرمایه گذاری های امنیتی و حاکمیتی را افزایش دهد. برای 84٪، مقررات حفاظت از داده ها – مانند GDPR و CPRA – بر تصمیمات سرمایه گذاری تأثیر گذاشته است.
 • نقش رهبران ارشد فناوری اطلاعات فراتر از زیرکی فناوری تکامل یافته است – در دنیای پس از همه‌گیری، رهبران ارشد فناوری اطلاعات به مجموعه‌ای از مهارت‌ها نیاز دارند که بسیار گسترده‌تر از تخصص فناوری است. این گزارش نشان داد که 84 درصد از رهبران فناوری اطلاعات به نیاز به توسعه مهارت های غیر فناوری اطلاعات برای افزودن ارزش استراتژیک به کسب و کار خود اشاره کردند.
 • استراتژی‌های فعلی فناوری اطلاعات برای ابزارهای کم/بدون کد

 • ابزارهای کم/بدون کد نقش کلیدی در تسریع تحول دیجیتال و در استراتژی فناوری اطلاعات دارند – در مواجهه با کمبود استعداد کدنویسی، بسیاری از رهبران ارشد فناوری اطلاعات به ابزارهای کم/بدون کد روی می آورند تا کاربران تجاری را قادر به ساخت و آزمایش تجربیات جدید کنند. تقریباً همه سازمان‌ها (96 درصد) در حال حاضر از ابزارهای کم/بدون کد استفاده می‌کنند و 36 درصد برنامه‌ریزی می‌کنند که استفاده از آنها را در 12 ماه آینده افزایش دهند. رهبران فناوری اطلاعات رویکردهای مختلفی برای پیاده سازی ابزارهای کم/بدون کد دارند. 32% از سازمان‌ها در بخش‌هایی از کسب‌وکار خود از یک استراتژی اولیه استفاده می‌کنند، 31% رویکردی از پایین به بالا را که توسط توسعه‌دهندگان یا یکپارچه‌سازان سیستم هدایت می‌شود، اتخاذ کرده‌اند، در حالی که 26% یک استراتژی اولیه را در اکثریت کسب‌وکار پیاده‌سازی کرده‌اند.
 • picture1.png

  عملکردهای تجاری زیر چقدر خودکار هستند

 • اتوماسیون باعث کارایی فرآیند می شود، اما فرآیندهای کاملاً خودکار وجود ندارند – بلوغ اتوماسیون در حال رشد است زیرا سازمان‌های بیشتری به اتوماسیون روی می‌آورند تا تجارب مشتری و کیفیت محصول/خدمت را افزایش دهند. دو سوم سازمان ها (67%) یا عملیات IT خود را خودکار کرده اند و بسیاری از آنها اتوماسیون را در سایر عملکردهای تجاری – از جمله امور مالی، پشتیبانی مشتری، بازاریابی، فروش و منابع انسانی معرفی کرده اند. با این حال، فرآیندهای کاملاً خودکار بسیار پایین باقی می‌مانند – به طور متوسط ​​23٪ از سازمان‌ها می‌گویند که در عملکردهای تجاری به این میزان رسیده‌اند.
 • picture7.png

  بر اساس گزارش نبض رهبران فناوری اطلاعات 2022 توسط MuleSoft Research که بر اساس مصاحبه با 1000 رهبر ارشد فناوری اطلاعات در سراسر جهان توسعه یافته است. همه پاسخ دهندگان در یک سازمان شرکتی در بخش دولتی یا خصوصی با حداقل 1000 کارمند کار می کنند.

  سایر یافته‌های کلیدی در این گزارش عبارتند از: 1. عملکردهای فناوری اطلاعات و کسب‌وکار در حال ایجاد تیم‌های تلفیقی برای افزایش همسویی هستند، زیرا سازمان‌ها بر ایجاد تجربیات دیجیتالی تمرکز می‌کنند که رفاه کارکنان را افزایش می‌دهد و رضایت مشتری را بهبود می‌بخشد. در مورد اتوماسیون در نتیجه استعفا در عملکرد فناوری اطلاعات و افزایش شکاف های مهارتی.

  هیچ پروژه فناوری اطلاعات وجود ندارد، فقط پروژه های تجاری وجود دارد. را گزارش نبض رهبران فناوری اطلاعات 2022 یک مطالعه بسیار جامع از چشم انداز فناوری اطلاعات است که تغییرات دائمی در فناوری، مدل های کسب و کار، فرآیندهای جدید، سرمایه گذاری ها و چالش های آینده و مهمتر از همه افرادی که سازمان های فناوری اطلاعات را تشکیل می دهند، می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مراجعه کنید اینجا.


  منبع: https://www.zdnet.com/article/20-it-trends-that-cios-must-be-aware-of/#ftag=RSSbaffb68 picture3.png

  رفع شکاف مهارتی در فناوری اطلاعات با اتوماسیون

 • رهبران فناوری اطلاعات در حال رفع شکاف مهارتی با اتوماسیون هستند – بسیاری از رهبران ارشد فناوری اطلاعات به ابتکارات اتوماسیون و خود خدمتی روی آورده اند تا شکاف مهارتی رو به رشد را برطرف کنند. در سراسر صنایع، 58٪ از سازمان ها با خودکار کردن وظایف و فرآیندها با این مشکل مقابله می کنند، در حالی که 53٪ کارکنان غیر فنی را برای برآوردن نیازهای خود توانمند می کنند. استراتژی های دیگر شامل برون سپاری عملکردهای فناوری اطلاعات و مهارت مجدد کارکنان موجود است.
 • انتخاب‌های فناوری ناشی از چالش‌های کسب استعداد – تقریباً سه چهارم (73 درصد) از رهبران ارشد فناوری اطلاعات موافقند که کسب استعدادهای فناوری اطلاعات هرگز دشوارتر از این نبوده است. در نتیجه، چالش جذب استعداد اکنون بر انتخاب های فناوری برای 98 درصد سازمان ها تأثیر می گذارد. و مهارت مجدد کارکنان موجود. رهبران فناوری اطلاعات همچنین در حال گسترش معیارهای استخدام هستند. امروزه، 80 درصد از رهبران ارشد فناوری اطلاعات به دنبال استعدادهای توسعه‌دهنده از پیشینه‌های غیرسنتی هستند و بر ارتقای مهارت و مهارت مجدد کارگران تمرکز می‌کنند. در عین حال، 86 درصد از رهبران ارشد فناوری اطلاعات موافقند که زیرکی تجاری یک مهارت مهم برای استعدادهای فنی است. علاوه بر این، 86 درصد از رهبران ارشد فناوری اطلاعات می‌دانند که باید منابع آموزشی و توسعه خود را برای ارتقای مهارت و مهارت مجدد کارکنان در سایر زمینه‌ها یا به عنوان انگیزه‌ای برای جذب استعدادهای جدید بهبود بخشند.
 • بهبود فرآیندهای مشارکتی مورد نیاز بین تیم های فناوری اطلاعات و کسب و کار – فناوری اطلاعات دیگر تنها یک توانمندساز فناوری نیست. فناوری اطلاعات اکنون مشکلات حیاتی کسب و کار را حل می کند، با اهداف اصلی تجاری مقابله می کند و به توسعه مزیت های رقابتی با فناوری کمک می کند. این تغییر مستلزم آن است که تیم های فناوری اطلاعات و کسب و کار با همکاری نزدیک تر برای اهداف استراتژیک کار کنند. با این حال، 98 درصد از رهبران فناوری اطلاعات گفتند که فرآیندهای کاری بین تیم های فناوری اطلاعات و کسب و کار می تواند بهبود یابد.
 • gettyimages-808157766

  جایی که شکاف مهارتی در فناوری اطلاعات وجود دارد

 • شکاف مهارت ها در عملکردهای فناوری اطلاعات گسترش می یابد – شکاف های مهارتی مرتبط با پیاده سازی و مدیریت فناوری های جدید موضوع جدیدی برای فناوری اطلاعات نیست. با این حال، استعفای بزرگ مشکل را در طیف وسیعی از عملکردهای فناوری اطلاعات بدتر کرده است. مهم‌تر از همه، سه نفر از پنج (60%) رهبران ارشد فناوری اطلاعات می‌گویند که در حال حاضر شکاف‌های مهارتی در عملکرد معماری IT و راه‌حل‌ها دارند، در حالی که تقریباً نیمی (45%) در مدیریت ابر و زیرساخت شکاف‌هایی را می‌بینند.