چگونه یک پوشه را در شبکه خود در MacOS به اشتراک بگذارید

از این ویژگی با دقت استفاده کنید و می‌تواند با ساده‌سازی اشتراک‌گذاری فایل‌ها با همکاران و خانواده‌تان، گردش کار روزانه‌تان را کمی آسان‌تر کند.


منبع: https://www.zdnet.com/article/how-to-share-a-folder-to-your-network-in-macos/#ftag=RSSbaffb68

هنگامی که اشتراک گذاری فایل را فعال کردید، می توانید پوشه های مشترک و دسترسی کاربر را اضافه کنید. فرض کنید یک حساب کاربری ویژه برای دسترسی به پوشه های مشترک اضافه کرده اید (که در تنظیمات سیستم > کاربران و گروه ها انجام می شود). با در دسترس بودن آن کاربر، روی + در زیر Users (در تنظیمات برگزیده سیستم > اشتراک گذاری) کلیک کنید، کاربر را از پنجره بازشو انتخاب کنید، و پس از اضافه شدن کاربر به لیست، دسترسی مورد نیاز را افزایش دهید.

اما چگونه انجام می شود؟ از آنجایی که این MacOS است، فرآیند در واقع بسیار ساده است و به طور کامل از طریق رابط کاربری گرافیکی (برخلاف لینوکس، که اغلب به کمی جادوی خط فرمان نیاز دارد) انجام می شود.

افزودن کاربران به ویژگی اشتراک گذاری MacOS.

تصویر: جک والن

اینجاست که ممکن است کمی مشکل باشد. باید به دایرکتوری مشترک اجازه دسترسی بدهید. ممکن است بخواهید برای این منظور یک حساب کاربری ویژه در مک بوک یا آی مک خود ایجاد کنید. در غیر این صورت، باید به همه کاربران اجازه دسترسی به پوشه‌های به اشتراک‌گذاشته‌شده را بدهید، که ممکن است کمی یک مشکل امنیتی باشد.

اشتراک گذاری یک پوشه در شبکه شما راهی آسان برای دسترسی سایر کاربران به فایل های مورد نیاز است. با انجام این کار، دیگر مجبور نیستید آن فایل‌ها را ایمیل کنید یا روشی کمتر کارآمد دیگر ارائه دهید.

چگونه یک پوشه را در شبکه خود در MacOS به اشتراک بگذارید

پنجره تنظیمات سیستم MacOS.

پنجره اشتراک گذاری تنظیمات ترجیحی سیستم در MacOS.

و این دقیقاً همان چیزی است که من به شما نشان خواهم داد که چگونه انجام دهید — پوشه های خود را از طریق رابط کاربری گرافیکی به اشتراک بگذارید.

فعال کردن اشتراک گذاری از داخل ابزار تنظیمات سیستم MacOS.

تصویر: جک والن

این را می توان در هر تکرار مدرن MacOS انجام داد، بنابراین لازم نیست نگران نصب نرم افزار شخص ثالث باشید. تنها چیزی که نیاز دارید MacOS و یک حساب معتبر روی دستگاه است. بیایید مهمانی را شروع کنیم.

همچنین: چگونه یک پوشه را در MacOS رمزگذاری کنیم تا داده های حساس را از چشمان کنجکاو دور نگه داریم

الزامات

همچنین: بهترین مک ها

دو نفر از مک استفاده می کنند.

سیب

برای فعال کردن این ویژگی، روی کادر مربوط به اشتراک‌گذاری فایل کلیک کنید.

همچنین: نحوه ایجاد یک MacOS Finder Quick Action جدید با Automator

گزینه اشتراک گذاری که در پنجره System Preferences یافت می شود.

تصویر: جک والن

اولین کاری که باید انجام دهید این است که اشتراک گذاری فایل را فعال کنید. System Sharing را در برنامه System Preferences باز کنید. روی منوی Apple در گوشه سمت چپ بالای دسکتاپ کلیک کنید و System Preferences را انتخاب کنید. از پنجره System Preferences، روی اشتراک گذاری کلیک کنید.

فعال کردن کاربران برای اشتراک جدید ما.

تصویر: جک والن

مهم است بدانید که وقتی کاربری برای این منظور ایجاد می‌کنید، می‌توانید یکی از مجوزهای زیر را به آن‌ها بدهید:

پنجره مدیریت حساب SMB در MacOS Monterey.

شما هنوز تمام نشده اید. روی دکمه Options کلیک کنید و از پنجره بازشو، روی کادر انتخاب مرتبط با کاربری که می‌خواهید برای اشتراک‌گذاری فعال کنید، کلیک کنید. از شما خواسته می شود رمز عبور کاربری خود را تایپ کنید. پس از احراز هویت موفقیت‌آمیز، روی Done کلیک کنید و اشتراک‌گذاری آماده است. هر کسی که نام کاربری و رمز عبور کاربر را داشته باشد می‌تواند به آن پوشه در سراسر شبکه شما دسترسی داشته باشد (نحوه انجام این کار به سیستم عامل آنها بستگی دارد).

همچنین: نحوه ایجاد مکان های شبکه مختلف در MacOS برای اتصالات انعطاف پذیرتر

صفحه کاربران اشتراک گذاری MacOS.