DeFi: ارتقاء CosmWasm پروتکل Injective عملکردهای بیشتری را برای توسعه دهندگان و کاربران اضافه می کند.

پروتکلی که پتانسیل کامل مشتقات غیرمتمرکز و DeFi بدون مرز را امکان پذیر می کند، پروتکل Injective امکان داد و ستد مشتقات را در بین بلاک چین ها با استفاده از محصولات مالی مانند مبادله دائمی، قراردادهای هوشمند و معاملات نقطه ای فراهم می کند. هدف از پروتکل Injective ارائه تراکنش های تجاری غیرمتمرکز و رایگان به کاربران است. Injective هر دو را در بر می گیرد اتریوم و کیهان اکوسیستم های بلاک چین برای ارائه یک «زیرساخت تراکنش متقابل زنجیره ای» بدون افزودن هزینه های تراکنش معروف به «کارمزد گاز»، ایجاد یک شبکه قابل اعتماد و قابل تأیید برای عموم.

به گفته اریک چن، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت Injective Labs، ارتقاء شبکه اصلی، قابلیت‌های جدیدی را برای توسعه دهندگان و کاربران به پروتکل Injective ارائه می‌کند.

به عنوان مثال، Injective Pro – یک صرافی غیرمتمرکز که معامله‌گران می‌توانند معاملات ارزهای دیجیتال و معاملات آتی را انجام دهند – می‌تواند به معامله‌گران اجازه دهد از دستورات توقف ضرر یا سفارش‌های سود بردار استفاده کنند. با این حال، ممکن است مدتی طول بکشد تا این ویژگی ها اجرا شوند. در حال حاضر، به گفته چن، مزیت فوری dApp های موجود، هزینه های منفی سازنده است.


منبع: https://www.zdnet.com/finance/blockchain/defi-injective-protocols-cosmwasm-upgrade-adds-more-functionality-for-developers-users/#ftag=RSSbaffb68

قراردادهای هوشمند خوداجرا هم حجم کار توسعه دهندگان و هم کارمزد تراکنش ها را کاهش می دهد. معمولاً قراردادهای هوشمند برای اجرا به یک عامل خارجی نیاز دارند، چه یک فرد یا یک برنامه. بنابراین به جای نیاز به نظارت، اجرا و به روز رسانی قرارداد هوشمند، اکنون به صورت خودکار مدیریت می شود. ادغام CosmWasm این کار را بدون افزایش زمان تراکنش یا هزینه های گاز انجام می دهد.

علاوه بر قراردادهای هوشمند خوداجرا، توسعه دهندگان اکنون می توانند قراردادهای هوشمند چند زنجیره ای ایجاد کنند که با استفاده از پروتکل ارتباطات بین بلاک چین (IBC) اینجکتیو امکان همکاری بین بلاک چین ها را فراهم می کند. یکی دیگر از ویژگی های کلیدی ارتقاء CosmWasm هزینه های منفی سازنده است.

Injective Protocol تحت یک ارتقاء شبکه اصلی قرار می گیرد و قابلیت های بیشتری را برای توسعه دهندگان اضافه می کند.

ZDNet

او گفت: «CosmWasm در مقایسه با یک ماشین مجازی سنتی اتریوم یک محیط قرارداد هوشمند با منابع کارآمدتر است. ZDNet. و مهمتر از آن، این ارتقاء زنجیره ای یک ویژگی بزرگ را اضافه کرد که در آن می تواند قراردادهای هوشمند را در ابتدای هر بلوک به صورت مستقل اجرا کند.

aussie-big-bankbacked-ibm-blockchain-pla-6024bc8befb72f6ae13d725e-1-feb-11-2021-6-13-49-poster.jpg

CosmWasm یک کتابخانه کد پر از اجزای لازم برای ایجاد قراردادهای هوشمند پیچیده تر در بلاک چین Cosmos است. قراردادهای هوشمند، همانطور که از نامشان پیداست، قراردادهایی خوداجرا هستند که در آنها T و C بین خریدار و فروشنده در زنجیره بلوکی در خطوط کد نوشته می‌شوند. آن کد اجرا را کنترل می کند. تراکنش ها قابل پیگیری و برگشت ناپذیر هستند.

در حالی که ارتقاء عمدتاً بر توسعه‌دهندگان متمرکز است، با گسترش، کاربرانی که از dApps ساخته شده بر روی Injective بهره می‌برند نیز سود خواهند برد.

هزینه‌های منفی سازنده توسط همه برنامه‌های صرافی غیرمتمرکز پشتیبانی می‌شود، یا dApps، ساخته شده بر روی Injective برای بازارهای تایید شده. کارمزدهای منفی سازنده بین توسعه دهندگانی توزیع می شود که نقدینگی را در اختیار Injective قرار می دهند نه اینکه از توسعه دهندگان گرفته شود.

Injective Protocol، یک بلاک چین سازگار با اتریوم که در صنایع مالی غیرمتمرکز (DeFi) و مشتقات مورد استفاده قرار می گیرد، در اوایل ماه جولای تحت ارتقاء “CosmWasm mainnet” قرار گرفت تا عملکرد و کارایی بیشتری را برای توسعه دهندگان و کاربران خود ارائه دهد.

برای زمینه، ارتقاء شبکه اصلی زمانی است که یک بلاک چین یک به روز رسانی در سطح زنجیره دریافت می کند که شامل ویژگی های جدیدی است که قابلیت های بلاک چین را ارتقا می دهد. هر ارتقایی که Injective تحت آن قرار می‌گیرد توسط جامعه آن از طریق پیشنهادات حاکمیتی تصمیم‌گیری می‌شود.

همچنین: DeFi: Injective قابلیت همکاری Solana، Avalanche و Polygon را با ادغام Wormhole اضافه می کند.

“اگر درخواست یا قرارداد که [users are] تعامل با کار به اندازه کافی خوب است، [users] افزایش پیچیدگی را نمی بیند یا مجبور نیست با سردرد یادگیری مقابله با این ویژگی ها و پیشنهادات پیچیده ای که با این ارتقاء فعال می شود، کنار بیاید. “من فکر می کنم این یکی از مهم ترین بخش های محصول است. برای اینکه بتوانیم به کاربر خدمت کنیم و بسیاری از پیچیدگی ها را انتزاعی کنیم.”

ارتقاء شبکه اصلی همچنین در نهایت امکان عملکرد بیشتری را در dAppsهایی که در حال حاضر در Injective در دسترس هستند، می دهد.

“[Negative maker fees are] چن گفت: یک نوع تخفیف یا پاداش بسیار پایدار برای افرادی که نقدینگی را به بازار ارائه می‌کنند. به جای اینکه موسسات کارمزد معاملات را بپردازند، در واقع درصدی از حجم سازنده یا نقدینگی را که ارائه می‌کنند دریافت می‌کنند، بنابراین مقدار زیادی وجود دارد. مشوق وجود دارد و همچنین مزایای بیشتری را به مؤسساتی که با Injective API در تعامل هستند و برنامه‌های کاربردی برای ساخت الگوریتم‌های بازاریابی زنجیره‌ای اضافه می‌کند.”

علاوه بر اینکه توسعه‌دهندگان اکنون قادر به ساخت برنامه‌های پیچیده‌تر هستند، این به‌روزرسانی هزینه‌های سازنده منفی را نیز به همراه دارد – کارمزدهایی که به معامله‌گرانی که نقدینگی (یا توکن‌ها) را به بازار ارائه می‌کنند بازگردانده می‌شود – و امکان ایجاد هوشمند چند زنجیره‌ای را فراهم می‌کند. قراردادها و قراردادهای هوشمند خود اجرا.