CTO ارشد پیش بینی می کند که تغییرات بزرگی برای مدل کسب و کار ابری در پیش است


لوگوی VMware روی گوشی در مقابل پس زمینه پویا

تصویر: rafapress/Shutterstock

بلاک چین ممکن است هنوز در حالت آزمایشی باشد، اما ممکن است به زودی روش طراحی برنامه‌ها و سیستم‌ها را تغییر دهد و از معماری حفظ شده توسط سازمان‌ها به معماری‌هایی که در آن برنامه‌ها و داده‌ها در چندین نهاد به اشتراک گذاشته شده و ایمن می‌شوند، حرکت کند. شکل واقعاً غیرمتمرکز محاسبات

بسیاری از ارائه دهندگان خدمات ابری وجود دارند، اما مراکز داده شرکتی بیشتری نیز وجود دارند. آیا همه این مراکز داده — با مقادیر بی شماری از توان محاسباتی کم استفاده — نشان دهنده یک مخزن دست نخورده از قدرت محاسباتی ابری هستند که می تواند اکوسیستم ابر را مسطح کند؟

کلمه Thar از کیت کولبر، مدیر ارشد فناوری VMware، که آینده ای بسیار غیرمتمرکزتر از فعلی را می بیند. من اخیراً این فرصت را داشتم که با کولبر در کنفرانس اخیر کاوش VMware در سانفرانسیسکو در هفته گذشته بنشینم، جایی که او عواملی را توضیح داد که محاسبات سازمانی را باز می کنند.

همچنین: به نظر می‌رسد VMware به نیاز رو به رشد APAC برای مدیریت چند ابری کمک می‌کند

کولبرت گفت، سناریویی که در حال ظهور است، برنامه‌هایی است که حول فناوری‌های بلاک چین یا دفتر کل توزیع شده ساخته شده‌اند، با توانایی آن‌ها برای ایجاد اعتماد بین شرکت‌کنندگان متعدد. او گفت: «بلاک چین سازمانی به خوبی با جایی که ما می رویم هماهنگ است.

تاکید امروز بر برنامه های کاربردی توزیع شده است که با بلوک های ساختمانی مبتنی بر ابر یا Kubernetes ساخته و اجرا می شوند. با این حال، حرکت در حال حاضر در حال دور شدن از توزیع شده است و ساختمان به سمت غیر متمرکز وی خاطرنشان کرد: محیط ها. معماری های توزیع شده توسط یک نهاد واحد پشتیبانی می شوند، اما معماری های غیرمتمرکز در چندین سازمان پشتیبانی می شوند.

ابرها

تصویر: جو مک‌کندریک

او توضیح داد در حالی که هر دو معماری از چندین نمونه از برنامه‌ها و یک پایگاه داده مشترک پشتیبانی می‌کنند، “تفاوت بزرگ این است که در یک معماری غیرمتمرکز، شرکت‌های مختلف برخی از این نمونه‌ها را اجرا می‌کنند، در حالی که توسط یک سازمان واحد اداره می‌شوند.”

کولبر ادامه داد: این بدان معناست که این سازمان ها “احتمالاً به یکدیگر اعتماد کامل نخواهند داشت.” اینجاست که بلاک چین وارد می شود تا از این نوع موارد استفاده پشتیبانی کند.

در حالی که سیستم‌های غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین هنوز بخش کوچکی از پیشنهادات VMware را نشان می‌دهند، کولبرت گفت که انتظار دارد این میزان با توسعه فناوری افزایش یابد.

رایانش ابری خود یک کیسه مختلط است و همینطور باقی خواهد ماند. کولبرت گفت، در حالی که محاسبات ابری عمومی بیشتر آینده را برای بسیاری از برنامه‌های فناوری اطلاعات نشان می‌دهد، هنوز جایی برای محیط‌های داخلی وجود دارد.

“حتی اگر یک شرکت در فضای ابری متولد شود یا به ابر منتقل شود، ما موارد زیادی را می بینیم که آنها چیزها را به عقب منتقل می کنند. اغلب اوقات شما متوجه می شوید که برای هزینه، انطباق، امنیت، محل یا حاکمیت، ممکن است بخواهید همه چیز را در حالت اولیه نگه دارید. قرار دادن همه چیز در فضای ابری عمومی راه درستی نیست، نگه داشتن همه چیز در حالت اولیه راه درستی نیست. در عوض راه هوشمندانه در مورد آن این است که بگویید، “بسیار خوب، چه چیزی وجود دارد” الزامات برنامه، و بهترین مکان برای اجرا برای برآورده کردن همه این الزامات کجاست؟'”

همچنین: Nvidia، Dell، VMware هوش مصنوعی، امنیت بدون اعتماد را به بسته مرکز داده اضافه می کنند

از منظر مرکز داده، اکنون فناوری‌هایی برای پشتیبانی از منابع ابری شبکه‌ای وجود دارند که نه تنها از منابع ارائه‌دهنده ابر، بلکه از قابلیت‌های مشترک مرکز داده خصوصی ارائه شده در بازار نقطه باز نیز استفاده می‌کنند – نوعی از ظرفیت محاسباتی Airbnb. کولبر گفت که این شامل توانایی “اجرای یک ماشین مجازی است که می تواند از دسترسی یک مدیر محافظت شود.” ما می‌توانیم این کار را به صورت رمزنگاری اجرا کنیم، کاری که چند سال پیش به لطف تغییرات اصلی در پردازنده‌ها نمی‌توانستیم انجام دهیم.»

VMware زمانی یک “مبادله ابری” را به صورت آزمایشی راه اندازی کرد که در آن ظرفیت استفاده نشده در مراکز داده شرکت ها می توانست در بازار آزاد فروخته شود. کولبر گفت که این پروژه یک تجربه یادگیری برای شرکت بود و به شناسایی مشکلات احتمالی کمک کرد.

مشکل اصلی که در خلال آزمایش با آن مواجه شد، بین ارائه‌دهنده ابر و شرکای پلتفرم VMware، امنیت بود – انتقال داده‌ها به مکان‌های ناشناخته. کولبر گفت: «ما نمی‌توانیم هیچ داده‌ای را بدون رمزگذاری روی یک هارد دیسک که متعلق به مشتری دیگری است بنویسیم. “این یک خط قرمز است — ما باید رمزگذاری داشته باشیم. همچنین باید راهی برای جلوگیری از دسترسی اپراتور به ماشین مجازی یا داده های آن در زمان اجرا یا در حالت استراحت داشته باشیم.”

همچنین: بهترین نرم افزار رمزگذاری: از داده های خود محافظت کنید

او ادامه داد، تضمین امنیت همچنین «مسائل مسئولیت اپراتورهای مشتری» را معرفی می‌کند. آن‌ها نمی‌خواهند بندهای غرامت را امضا کنند، و یک سری چیزهای حقوقی و دیگر ما نیز ممکن است گرفتار آنها شویم.»

کولبر همچنین در مورد تغییر نقش حرفه خود، مدیر ارشد فناوری، که اغلب با نقش مدیر اطلاعات و مدیران ارشد دیجیتال همپوشانی دارد، صحبت کرد. او گفت: «CTO یکی از نقش‌هایی است که کمتر تعریف شده در صنعت است. این می‌تواند یک معاون مهندسی، یک مهندس فروش فوق‌العاده، یک فرد خارجی، یک مبشر یا رهبر محصول باشد… یا می‌توانید بیشتر یک مشارکت‌کننده فردی باشید، بیشتر شبیه یک تأثیرگذار، یک نوع معمار.»

کولبر بر نوآوری، ESG، و همچنین پلتفرم‌های اصلی و خدماتی که از واحدهای تجاری فروشنده پشتیبانی می‌کنند، نظارت می‌کند. “علاوه بر این، من استراتژی فنی کلی را برای شرکت ارائه می دهم: “اینجاست که ما به عنوان یک شرکت باید به کجا برویم، و در اینجا کارهای بزرگی است که باید به عنوان یک شرکت انجام دهیم.”


منبع: https://www.zdnet.com/article/big-changes-ahead-for-the-cloud-business-model-vmware-cto-predicts/#ftag=RSSbaffb68