این فناوری فضایی ناسا می‌تواند شارژ سریع‌تر EV شما را نیز افزایش دهد

پاسخ به شارژ پنج دقیقه‌ای را می‌توان در «آزمایش جریان جوش و تراکم (FBCE)» یافت، پروژه‌ای که بخش علوم زیستی و فیزیکی ناسا از دانشگاه پوردو حمایت می‌کند تا آن را توسعه دهد و بر روی خنک‌کننده‌ها در کابل شارژ بین ورودی EV و مرکز تمرکز کند. باتری

از این رو نیاز نهایی به یک سیستم خنک کننده فراتر از توانایی های امروزی است که بتواند 1400 آمپر را تحمل کند. با استفاده از FBCE ناسا، محققان پوردو به سرپرستی دکتر ایسام مودور، مایع خنک کننده غیر رسانای الکتریکی را از طریق کابل شارژ پمپ کردند تا کلاه را از هادی حامل جریان بگیرند.

مصرف کنندگان چینی 3.3 میلیون خودروی الکتریکی جدید خریداری کردند که بسیاری از آنها دو و سه چرخ بودند، در حالی که اروپایی ها 2.3 میلیون خودروی برقی و مصرف کنندگان آمریکایی 630000 دستگاه از آنها را خریداری کردند. با این حال، در ایالات متحده، فروش EV سهم خود را در سال 2021 دو برابر کرد و به 4.5٪ رسید. چین همچنین سرعت شارژ را سریعتر از بسیاری از مناطق آغاز می کرد.

ناسا توضیح می‌دهد: «جوش با جریان ساب خنک به تیم مداور اجازه می‌دهد تا 4.6 برابر جریان سریع‌ترین شارژرهای خودروی الکتریکی موجود در بازار امروز را با حذف حداکثر 24.22 کیلووات گرما تحویل دهد.»

زمان‌های شارژ سریع‌تر باید منجر به پذیرش بیشتر خودروهای الکتریکی شود که بخشی از پاسخ جهان به دستیابی به انتشار خالص کربن صفر است. اخیرا گزارش آژانس بین المللی انرژی گفت: فروش خودروهای برقی به 6.6 میلیون دستگاه رسید که از 120000 دستگاه در سال 2012 بیشتر بود و 9 درصد از کل فروش خودرو را به خود اختصاص داد.

متأسفانه، دارندگان تسلا و سایر دارندگان خودروهای برقی نباید به این زودی روی شارژ کامل پنج دقیقه‌ای حساب کنند، زیرا به ظرفیت‌هایی نیاز دارد که بر حسب آمپر یا آمپر اندازه‌گیری می‌شود، بسیار بیشتر از آنچه امروز در دسترس است. با این حال، در صورت در دسترس بودن، فناوری ناسا می‌تواند کنترل‌های دما را که سیستم‌های شارژ به آن نیاز دارند، ارائه دهد.

مداور-چارتلو

دانشگاه پوردو


منبع: https://www.zdnet.com/article/this-nasa-space-tech-could-make-your-ev-charge-faster-too/#ftag=RSSbaffb68

در این بیانیه آمده است: «استفاده از این فناوری جدید منجر به کاهش بی‌سابقه زمان مورد نیاز برای شارژ یک وسیله نقلیه شده و ممکن است یکی از موانع کلیدی برای پذیرش خودروهای الکتریکی در سراسر جهان را از بین ببرد.»

همانطور که ناسا توضیح می دهد، یک شارژ پنج دقیقه ای نیاز به یک سیستم شارژ دارد که جریانی با جریان 1400 آمپر را فراهم کند. اما همانطور که پردو اشاره می کند، سوپرشارژر V3 تسلا – که اوج شارژرهای EV امروزی است – از 600 آمپر تجاوز نمی کند. نمونه اولیه پوردو سال گذشته 2400 آمپر را نشان داد.

فناوری ناسا می‌تواند بازی را برای صنعت خودروهای برقی تغییر دهد و یکی از موانع اصلی پذیرش آن را از بین ببرد – این که پنج دقیقه شارژ می‌تواند شارژ خودروهای الکتریکی را با مدت زمانی که برای پر کردن باک خودروهای بنزینی نیاز دارد، برابر کند.

محققان پوردو تکنیکی به نام “جوش با جریان زیر سرد” را نشان دادند که اثربخشی انتقال گرما را بهبود می بخشد، که می تواند به خودروهای الکتریکی روی زمین کمک کند اما در درجه اول برای ایستگاه فضایی بین المللی در نظر گرفته شده است.

شارژ کامل یک باتری وسیله نقلیه الکتریکی (EV) می تواند 10 ساعت در خانه به طول انجامد، اما اکنون ناسا جزئیات یک سیستم خنک کننده را ارائه کرده است که می تواند زمان شارژ کامل را به پنج دقیقه کاهش دهد.

ماشین ها

تصویر: گتی ایماژ/یونگ گتی