iPad Air 4 در مقابل iPad Air 5: آیا باید ارتقا دهید؟

نسل دوم مداد اپل

USB-C، پین های مغناطیسی

ipad-air-2020-vs-2022.jpg

تصویر: اپل

دوربین

64 گیگابایت، 256 گیگابایت

رنگ ها

قابلیت اتصال

دوربین عقب 12 مگاپیکسلی؛ دوربین جلو 7 مگاپیکسلی

iPad Air 5 (2022)

500 نیت

گزینه های ذخیره سازی

با عرضه iPad Air جدید، اکثر خرده فروشان شخص ثالث از آن زمان مدل 2020 را به عنوان وسیله ای برای پاک کردن موجودی علامت گذاری کرده اند. برنده این سکانس شما مصرف کننده هستید. در زمان نگارش، آیپد ایر 4 (2020) را فقط می‌توان داشت 469 دلاراگر خرده‌فروشی در بازار آزاد مانند eBay را انتخاب کنید، کمتر است. این تفاوت بیش از 100 دلار در مقایسه با آیپد ایر 5 جدید (2022) است که در یک عکس فوری، فقط در 5G، دوربین جلو و قدرت پردازش برنده است. اگر یکی، دو یا حتی هر سه مورد از آن جنبه‌ها در لیست اولویت‌بندی ویژگی‌های شما نیستند، انتخاب iPad Air قدیمی‌تر ممکن است بهترین بازی در اینجا باشد.

599 دلار


شما باید iPad Air 5 (2022) را بخرید اگر…

USB-C، پین های مغناطیسی

500 نیت

iPad Air 4 (2020)

64 گیگابایت، 256 گیگابایت

LED مایع شبکیه چشم 10.9 اینچی

عملکرد دوربین به طور معمول نقطه فروش کلیدی تبلت ها نیست، چه رسد به iPad. اما اپل با آی‌پد ایر امسال، بر دوربین جلویی جدید و بهبود یافته‌اش تأکید می‌کند.

خاکستری فضایی، نقره ای، رزگلد، سبز و آبی

10 ساعت وبگردی

M1

اما در جدیدترین آیپد ایر، پردازنده آزمایش شده و واقعی این شرکت M1، دوربین جلویی عریض‌تر، و داغ‌ترین کلمه کلیدی در فناوری: 5G زندگی می‌کند. از نظر تئوری، هر سه ارتقاء باید در تجربه روزمره آیپد تفاوت ایجاد کند.

روشنایی

سازگاری با قلم اپل

چه شما یک کاربر فعلی iPad Air هستید که به ارتقای آن فکر می‌کنید یا برای اولین بار که بین دو مدل جدید تقسیم شده است، من دلایل کلیدی برای هر iPad را در زیر فهرست کرده‌ام تا به شما در تصمیم‌گیری کامل برای خرید کمک کند.

مشخصات فنی

همچنین: بدترین محصول اپل اکنون به یکی از بهترین محصولات خود تبدیل شده است

جایگزین هایی که باید در نظر گرفته شوند

A14 Bionic

اپل با جدیدترین مدل آیپد امکان 5G را در هوا باقی نگذاشت. اگرچه mmWave 5G نیست، باندهای زیر 6 گیگاهرتز در iPad Air (2022) به شما این امکان را می‌دهند که به شبکه نسل پنجم تماس بگیرید و به سرعت دانلود سریع‌تری نسبت به 4G LTE iPad Air (2020) دسترسی داشته باشید. برای بهره‌مندی از مزایای شبکه سریع‌تر، مطمئناً باید تحت برنامه داده 5G باشید، سیم‌کارت نانو (یا eSIM) مناسب را داشته باشید و نسخه گران‌تر و سلولی iPad را خریداری کنید. اگر پیش نیازها را برآورده می‌کنید و اغلب از خارج کار می‌کنید، آی‌پد مجهز به 5G بهترین گزینه است.

هنوز روی حصار؟ سایر تبلت های توصیه شده توسط ZDNET را در نظر بگیرید:


منبع: https://www.zdnet.com/article/ipad-air-4-vs-ipad-air-5/#ftag=RSSbaffb68

LED مایع شبکیه چشم 10.9 اینچی

بیشتر: iPad Air (2022) در مقابل iPad Pro (2021): تفاوت چیست؟

2. شما می خواهید دوربین جلو و تجربه FaceTime بهتری داشته باشید

خاکستری فضایی، نور ستاره، صورتی، بنفش و آبی

آخرین آیپد ایر نشان دهنده نسل پنجم تبلت های سبک وزن و فوق العاده قابل حمل اپل است. از بیرون، ورودی 2022 بسیار شبیه به آن است سلف 2020: iPad Air 4. از حاشیه‌های نازک و متقارن گرفته تا صفحه‌نمایش 10.9 اینچی تا بدنه‌ی آلومینیومی خنک، اگر یک نسل را با نسل دیگر اشتباه بگیرید، شما را سرزنش نمی‌کنم.

همچنین: eSIM در مقابل سیم کارت: تفاوت چیست؟

شما باید آیپد ایر 4 (2020) را بخرید اگر…

نمایش دادن

این جمله که نمی‌توانید به سگ پیر ترفندهای جدید بیاموزید واقعاً در مورد iPad Air 5 (2022) صدق نمی‌کند. در واقع، زیر شیشه و آلومینیوم آشنای بیرونی، پردازنده M1 مبتنی بر ARM، پردازنده مرکزی هشت هسته ای اپل قرار دارد. انتظار می‌رود که تراشه M1 اپل نسبت به مک‌بوک‌ها و آی‌مک‌ها تا 60 درصد سریع‌تر و قدرتمندتر از همتای سری A خود باشد – مانند A14 که در iPad Air 2020 یافت می‌شود. با توجه به اینکه هر دو آی‌پد با رم 8 گیگابایتی به طور مساوی شروع می‌شوند، این یک گام مهم است. در حالی که iPad Air 2022 تراشه جدیدتر M2 اپل را دریافت نکرد، M1 هنوز یک نیروگاه برای برنامه‌های گرافیکی فشرده مانند ویرایشگرهای ویدیو، بازی‌های مسابقه سه بعدی، واقعیت افزوده و چندوظیفه عمومی است.

10 ساعت وبگردی

قیمت

باتری

499 دلار

ipad-air-4-stylus.jpg

تصویر: اپل

1. قیمت قبل از هر چیز دیگری است

در حالی که دوربین پشتی 12 مگاپیکسلی دست نخورده باقی مانده است، اکنون دوربین جلویی 12 مگاپیکسلی فوق عریض است. با میدان دید وسیع‌تری نسبت به لنز 7 مگاپیکسلی FaceTime HD نسل قبلی، آی‌پد جدید می‌تواند از ویژگی Center Stage، ویژگی وب‌کم اپل که چهره شما را در حین حرکت ردیابی و دنبال می‌کند، استفاده کند. این به ویژه برای ارائه ها و تماس های FaceTime با دوستان و خانواده مفید است.

3. شما در 5G پیشرفت می کنید

نسل دوم مداد اپل

پردازنده

apple-ipad-air-2022-stylus

تصویر: اپل

1. شما آماده پذیرش برتری M1 اپل هستید

دوربین عقب 12 مگاپیکسلی؛ دوربین جلوی فوق عریض 12 مگاپیکسلی