iPad Air 4 در مقابل iPad Air 5: آیا باید ارتقا دهید؟

همچنین: بدترین محصول اپل اکنون به یکی از بهترین محصولات خود تبدیل شده است

جایگزین هایی که باید در نظر گرفته شوند

LED مایع شبکیه چشم 10.9 اینچی

سازگاری با قلم اپل

با عرضه iPad Air جدید، اکثر خرده فروشان شخص ثالث از آن زمان مدل 2020 را به عنوان وسیله ای برای پاک کردن موجودی علامت گذاری کرده اند. برنده این سکانس شما مصرف کننده هستید. در زمان نگارش، آیپد ایر 4 (2020) را فقط می‌توان داشت 469 دلاراگر خرده‌فروشی در بازار آزاد مانند eBay را انتخاب کنید، کمتر است. این تفاوت بیش از 100 دلار در مقایسه با آیپد ایر 5 جدید (2022) است که در یک عکس فوری، فقط در 5G، دوربین جلو و قدرت پردازش برنده است. اگر یکی، دو یا حتی هر سه مورد از آن جنبه‌ها در لیست اولویت‌بندی ویژگی‌های شما نیستند، انتخاب iPad Air قدیمی‌تر ممکن است بهترین بازی در اینجا باشد.

نسل دوم مداد اپل

نسل دوم مداد اپل

اپل با جدیدترین مدل آیپد امکان 5G را در هوا باقی نگذاشت. اگرچه mmWave 5G نیست، باندهای زیر 6 گیگاهرتز در iPad Air (2022) به شما این امکان را می‌دهند که به شبکه نسل پنجم تماس بگیرید و به سرعت دانلود سریع‌تری نسبت به 4G LTE iPad Air (2020) دسترسی داشته باشید. برای بهره‌مندی از مزایای شبکه سریع‌تر، مطمئناً باید تحت برنامه داده 5G باشید، سیم‌کارت نانو (یا eSIM) مناسب را داشته باشید و نسخه گران‌تر و سلولی iPad را خریداری کنید. اگر پیش نیازها را برآورده می‌کنید و اغلب از خارج کار می‌کنید، آی‌پد مجهز به 5G بهترین گزینه است.

USB-C، پین های مغناطیسی

عملکرد دوربین به طور معمول نقطه فروش کلیدی تبلت ها نیست، چه رسد به iPad. اما اپل با آی‌پد ایر امسال، بر دوربین جلویی جدید و بهبود یافته‌اش تأکید می‌کند.

A14 Bionic

500 نیت

ipad-air-4-stylus.jpg

تصویر: اپل

1. قیمت قبل از هر چیز دیگری است

ipad-air-2020-vs-2022.jpg

تصویر: اپل

همچنین: eSIM در مقابل سیم کارت: تفاوت چیست؟

شما باید آیپد ایر 4 (2020) را بخرید اگر…

M1

10 ساعت وبگردی

قیمت

خاکستری فضایی، نور ستاره، صورتی، بنفش و آبی

LED مایع شبکیه چشم 10.9 اینچی

قابلیت اتصال

10 ساعت وبگردی

گزینه های ذخیره سازی

64 گیگابایت، 256 گیگابایت

499 دلار

دوربین عقب 12 مگاپیکسلی؛ دوربین جلو 7 مگاپیکسلی

بیشتر: iPad Air (2022) در مقابل iPad Pro (2021): تفاوت چیست؟

2. شما می خواهید دوربین جلو و تجربه FaceTime بهتری داشته باشید

iPad Air 5 (2022)

اما در جدیدترین آیپد ایر، پردازنده آزمایش شده و واقعی این شرکت M1، دوربین جلویی عریض‌تر، و داغ‌ترین کلمه کلیدی در فناوری: 5G زندگی می‌کند. از نظر تئوری، هر سه ارتقاء باید در تجربه روزمره آیپد تفاوت ایجاد کند.

باتری

USB-C، پین های مغناطیسی

در حالی که دوربین پشتی 12 مگاپیکسلی دست نخورده باقی مانده است، اکنون دوربین جلویی 12 مگاپیکسلی فوق عریض است. با میدان دید وسیع‌تری نسبت به لنز 7 مگاپیکسلی FaceTime HD نسل قبلی، آی‌پد جدید می‌تواند از ویژگی Center Stage، ویژگی وب‌کم اپل که چهره شما را در حین حرکت ردیابی و دنبال می‌کند، استفاده کند. این به ویژه برای ارائه ها و تماس های FaceTime با دوستان و خانواده مفید است.

3. شما در 5G پیشرفت می کنید

این جمله که نمی‌توانید به سگ پیر ترفندهای جدید بیاموزید واقعاً در مورد iPad Air 5 (2022) صدق نمی‌کند. در واقع، زیر شیشه و آلومینیوم آشنای بیرونی، پردازنده M1 مبتنی بر ARM، پردازنده مرکزی هشت هسته ای اپل قرار دارد. انتظار می‌رود که تراشه M1 اپل نسبت به مک‌بوک‌ها و آی‌مک‌ها تا 60 درصد سریع‌تر و قدرتمندتر از همتای سری A خود باشد – مانند A14 که در iPad Air 2020 یافت می‌شود. با توجه به اینکه هر دو آی‌پد با رم 8 گیگابایتی به طور مساوی شروع می‌شوند، این یک گام مهم است. در حالی که iPad Air 2022 تراشه جدیدتر M2 اپل را دریافت نکرد، M1 هنوز یک نیروگاه برای برنامه‌های گرافیکی فشرده مانند ویرایشگرهای ویدیو، بازی‌های مسابقه سه بعدی، واقعیت افزوده و چندوظیفه عمومی است.

500 نیت

آخرین آیپد ایر نشان دهنده نسل پنجم تبلت های سبک وزن و فوق العاده قابل حمل اپل است. از بیرون، ورودی 2022 بسیار شبیه به آن است سلف 2020: iPad Air 4. از حاشیه‌های نازک و متقارن گرفته تا صفحه‌نمایش 10.9 اینچی تا بدنه‌ی آلومینیومی خنک، اگر یک نسل را با نسل دیگر اشتباه بگیرید، شما را سرزنش نمی‌کنم.

599 دلار


شما باید iPad Air 5 (2022) را بخرید اگر…

خاکستری فضایی، نقره ای، رزگلد، سبز و آبی

64 گیگابایت، 256 گیگابایت

رنگ ها

چه شما یک کاربر فعلی iPad Air هستید که به ارتقای آن فکر می‌کنید یا برای اولین بار که بین دو مدل جدید تقسیم شده است، من دلایل کلیدی برای هر iPad را در زیر فهرست کرده‌ام تا به شما در تصمیم‌گیری کامل برای خرید کمک کند.

مشخصات فنی

روشنایی

هنوز روی حصار؟ سایر تبلت های توصیه شده توسط ZDNET را در نظر بگیرید:


منبع: https://www.zdnet.com/article/ipad-air-4-vs-ipad-air-5/#ftag=RSSbaffb68

دوربین

دوربین عقب 12 مگاپیکسلی؛ دوربین جلوی فوق عریض 12 مگاپیکسلی

iPad Air 4 (2020)

پردازنده

نمایش دادن

apple-ipad-air-2022-stylus

تصویر: اپل

1. شما آماده پذیرش برتری M1 اپل هستید