“Far Out” چیز بزرگ بعدی اپل چقدر است؟

با این حال، حداقل تا کنون، اشتیاق فناوری‌های بزرگ به واقعیت افزوده و واقعیت مجازی با علاقه مشابهی از سوی کاربران مواجه نشده است. میزان ارسال هدست در مقایسه با گوشی های هوشمند یا حتی رایانه های شخصی همچنان سرسختانه کم است.

البته، هدست واقعیت مجازی تنها پتانسیل بالقوه بعدی اپل نیست: همچنین گمانه‌زنی‌های مداوم در مورد نوعی «خودروی اپل» خودران وجود دارد که از رفتن خودداری می‌کند. قدرت برند اپل چنان است که طبق یک نظرسنجی اخیر، یک چهارم خریداران خودروی جدید، قطعاً خرید یک خودرو را در نظر می گیرند، حتی اگر هنوز وجود نداشته باشد، و ممکن است هرگز انجام ندهند.

آیفون خوان

تصویر: گتی ایماژ/اسکار وانگ
به نظر می رسد شرکت های بزرگ فناوری تصمیم گرفته اند که هدست های واقعیت افزوده و واقعیت مجازی دستگاه محاسباتی بزرگ بعدی برای مصرف کنندگان و مشاغل باشند.

این هفته، اپل بیشتر بر روی رویداد “Far Out” خود تمرکز خواهد کرد، که احتمالاً شاهد معرفی جدید خانواده آیفون 14 – آیفون 14، آیفون 14 پلاس، آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس – نیز خواهیم بود. به عنوان ایرپادهای جدید و اپل واچ جدید.

اولین مورد از آن‌ها، با کد N301 و احتمالاً Apple Reality Pro نامیده می‌شود، ممکن است در سال آینده عرضه شود. این می تواند با یک مدل ارزان تر N602 و N421 که انتظار می رود مجموعه ای از عینک های واقعیت افزوده باشد، دنبال شود.

می خواهید محصول بزرگ بعدی اپل چه باشد؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید.


منبع: https://www.zdnet.com/article/how-far-out-is-apples-next-big-thing/#ftag=RSSbaffb68

شرکت‌های فناوری – چه در مورد فیس‌بوک و چه در مورد اپل به طور علنی – میلیاردها دلار در این پروژه‌ها در چند سال گذشته ریخته‌اند.

اپل می تواند نه یک، بلکه بر روی سه مدل مختلف کار کند، به گفته مارک گورمن از بلومبرگ.

همچنین مشخص نیست که وضعیت فعلی VR به این معنی است که اپل نیاز به انجام یک حرکت فوری را احساس خواهد کرد.

این برای راضی نگه داشتن علاقه مندان کافی است. اما در حال حاضر گمانه زنی هایی در مورد چیز بزرگ بعدی اپل وجود دارد. در حال حاضر، فرض بر این است که تقریباً به طور قطع نوعی هدست واقعیت مجازی یا واقعیت افزوده است.

در حالی که بازار جهانی هدست های واقعیت افزوده و واقعیت مجازی در سال 2021 نسبت به مدت مشابه سال قبل 92.1 درصد رشد داشته است، این تنها به این معنی است که 11.2 میلیون دستگاه مطابق شرکت تحلیلگر فناوری IDC، در مقایسه با 1.3 میلیارد تلفن هوشمند در همان سال. متاورس ممکن است علاقه و سرمایه گذاری زیادی ایجاد کرده باشد، اما واقعیت مجازی مصرف کننده همچنان به جای هدست تحت سلطه تلفن های هوشمند و تبلت ها است.

برای فناوری بزرگ، مزایا واضح است: هر برندی که برنده شود، می‌تواند واسطه ارتباط ما با دنیای بصری اطرافمان باشد. پتانسیل تبلیغات (غیر از تجاوز به حریم خصوصی) تقریباً بی پایان است.

خواه هدست باشد یا ماشین، اعتقاد من این است که اپل بازی طولانی‌تری از آنچه بسیاری انتظار دارند انجام خواهد داد. اکوسیستم آیفون و همچنین علاقه اپل به خدمات به گسترش خود ادامه می دهد. و رشدی در بازار گوشی های هوشمند باقی مانده است – به خصوص اگر اپل در آینده ای آیفون تاشو معرفی کند.