Windows 11 Task Manager با این “ویژگی درخواستی” به طور عمده اصلاح می شود

Task Manager همچنین از تم های تیره برای گفتگوهای درون برنامه ای پشتیبانی می کند. مایکروسافت خاطرنشان می‌کند: «همه محاوره‌ها به جز «اجرای وظیفه جدید» و گفتگوی ویژگی‌ها اکنون از تم‌ها پشتیبانی می‌کنند و به تم خاص برنامه یا تم ویندوز پایبند هستند.

تغییر کلیدی در Task Manager فیلتر کردن فرآیند است که یکی از ویژگی های بسیار درخواست شده توسط کاربران است، اما این به روز رسانی شامل برخی تغییرات بصری خوب نیز می شود، از جمله تنظیمات حالت تاریک مخصوص Task Manager.

“ما در حال آوردن فیلتر فرآیند به Task Manager هستیم. این درخواست ویژگی برتر از کاربران ما برای فیلتر/جستجوی فرآیندها است. می توانید با استفاده از نام باینری، PID یا نام ناشر فیلتر کنید. الگوریتم فیلتر، کلمه کلیدی زمینه را با همه موارد ممکن مطابقت می دهد. مطابقت دارد و آنها را در صفحه فعلی نمایش می دهد.” مایکروسافت در یادداشت های انتشار می گوید.

مایکروسافت به‌روزرسانی‌های مهمی را برای Task Manager در ویندوز 11 ارائه کرده است، پنجره‌ای که به کاربران امکان می‌دهد به فرآیندهای فعال در رایانه شخصی خود نگاه کنند.

Task Manager به روز شده بخشی از انتشار Build 22621.891 و Build 22623.891 (KB5020040) Windows 11 Insider Preview در کانال بتا است.

مایکروسافت همچنین کادر گفتگوی حالت کارآمدی Task Manager را به‌روزرسانی کرده است تا با برداشتن علامت «دیگر از من نپرسید»، استفاده از حالت کارآمد را با یک انتخاب جدید برای انصراف از گفتگوی تأیید آسان‌تر کند. کاربران می توانند آن را در تنظیمات Task Manager فعال و غیرفعال کنند.

کاربران می‌توانند فرآیندهای موجود در Task Manager را با نام باینری، PID یا نام ناشر فیلتر کنند تا فرآیند مورد نظر را جدا کنند. این فیلتر حتی زمانی اعمال می شود که کاربران بین صفحات جابجا شوند.

فیلتر همچنین هنگام جابه‌جایی بین صفحات اعمال می‌شود. همچنین می‌توانید از میانبر صفحه‌کلید ALT + F برای تمرکز روی کادر فیلتر استفاده کنید. اگر می‌خواهید یک فرآیند یا گروهی از فرآیندها را جدا کنید و می‌خواهید اقدام کنید یا فقط بر عملکرد فرآیندهای فیلتر شده نظارت کنید.”

حالت تاریک را می‌توان در بخش تنظیمات جدید برای «تم برنامه» انتخاب کرد، به طوری که مدیر وظیفه می‌تواند روی تاریک تنظیم شود، حتی اگر بقیه ویندوزها اینطور نیستند. در صفحه تنظیمات در Task Manager موجود است. کاربران می توانند موضوع روشن، تاریک یا تنظیمات سیستم را انتخاب کنند.

کاربر کامپیوتر

تصویر: Getty/MoMo Productions

اکنون که در نسخه بتا است، کاربران عمومی ویندوز 11 باید آن را در یک به‌روزرسانی آینده ببینند.

task-manager-filter-1024x451

مایکروسافت


منبع: https://www.zdnet.com/article/windows-11-task-manager-gets-major-revamp-with-this-most-requested-feature/#ftag=RSSbaffb68

Task Manager اکنون از تم ها برای گفتگوهای درون برنامه ای نیز پشتیبانی می کند. همه گفتگوها به جز “اجرای وظیفه جدید” و گفتگوی ویژگی ها اکنون از تم ها پشتیبانی می کنند و به تم خاص برنامه یا طرح زمینه ویندوز پایبند هستند.