Singtel سهام Bharti Airtel را به ارزش 1.6 میلیارد دلار واگذار می کند

Singtel ماه گذشته نیز سهام خود را در آن فروخت آموبی، پس از کسر هزینه ها و بدهی های مربوطه، حدود 197 میلیون دلار به دست آورد. این حرکت به این معنی بود که سینگتل دیگر مالک سهام شرکت adtech نخواهد بود.

به گفته این اپراتور، چنین تلاش‌هایی برای تغییر کسب‌وکارش باعث شد درآمد دیجیتال سینگ‌تل تقریباً نیمی از درآمد کلی را در سال مالی گذشته به خود اختصاص دهد.

پوشش مرتبط


منبع: https://www.zdnet.com/home-and-office/networking/singtel-to-divest-bharti-airtel-shares-valued-at-1-6b/#ftag=RSSbaffb68

Singtel در حال واگذاری سهام Bharti Airtel هند است که ارزش تخمینی آن 2.25 میلیارد دلار SG (1.61 میلیارد دلار) است. شرکت مخابراتی سنگاپور می‌گوید این اقدام بخشی از برنامه‌های «بازیافت سرمایه» آن است و به سمت تأمین مالی طرح‌های رشد خود، که شامل توسعه 5G است، می‌رود.

در ژوئن، اقدامات بیشتری در استرالیا انجام داد تا به شرکت تابعه خود Optus استقلال بیشتری برای اداره تجارت سازمانی خود بدهد و واحد را از زیر مجموعه مستقیم خود خارج کند. تصمیم برای «غیرمتمرکز کردن» ساختار سازمانی Singtel با هدف «توانمندسازی» کسب‌وکارهای آن برای استفاده از هم‌افزایی تجاری و چابکی بیشتر برای حرکت در بازار بود.

لانگ خاطرنشان کرد که انتظار می‌رود ایرتل به عنوان “سهم کننده قابل توجهی” برای سینگتل باقی بماند که در سه سال گذشته 1.3 میلیارد دلار SG (932.2 میلیون دلار) در نهاد هندی سرمایه‌گذاری کرده است.

آرتور لانگ، مدیر مالی Singtel گفت که این اولین فروش شامل سهام Airtel خواهد بود و به رفع نیازهای Singtel برای 5G و ابتکارات رشد در چند سال آینده کمک می کند.

اپراتور سنگاپور همچنین واحد تجاری ICT NCS خود را از کسب و کار سازمانی خود جدا کرد و دومی را به عنوان یک ارائه دهنده خدمات دیجیتال B2B در سراسر آسیا قرار داد.

سینگتل در بیانیه ای روز پنجشنبه گفت که 3.3 درصد از سهام مستقیم Airtel را به Bharti Telecom، سرمایه گذاری مشترکی که با Bharti Enterprises ایجاد کرده است، می فروشد. این فروش کل سهام ایرتل سینگتل را به 29.7 درصد کاهش می دهد، به ارزش 22 میلیارد دلار SG. این سازمان افزود که این فروش در هر زمانی قبل از 22 نوامبر سال جاری انجام خواهد شد.

انتظار می رود در ماه آینده نهایی شود، این فروش بخشی از تحول تجاری Singtel بود که آن را به عنوان “بازنشانی استراتژیک” و تعدیل مجدد پورتفولیوی خود به سمت “محرک های رشد جدید” توصیف کرد.

آخرین فروش بخشی از تلاش های شرکت هواپیمایی سنگاپور برای “تعادل مجدد و بهینه سازی” سبد سهام خود است که شامل واگذاری بخشی از ایرتل آفریقا و همچنین افزایش سهام در Intouch تایلند است. اکتبر گذشته، شرکت Trustwave را که مطابق با کارت های پرداختی بود، در معامله ای به ارزش 80 میلیون دلار فروخت. برخی از دارایی‌های Trustwave که «مکمل» به تجارت مخابرات و یکپارچه‌سازی سیستم‌های آن در آسیا-اقیانوسیه هستند، به Singtel و شرکت‌های تابعه آن NCS و Optus منتقل خواهند شد.