Samsung Galaxy Z Fold 4 در مقابل Galaxy Z Fold 3: کدام گوشی تاشو را باید بخرید؟

فانتوم نقره ای، فانتوم سبز، فانتوم مشکی

ترک کرد: گلکسی زد فولد 3 درست: گلکسی زد فولد 4

جیسون سیپریانی/ZDNet

دوربین ها

اسنپدراگون 888 5G

50 مگاپیکسل عریض، 12 مگاپیکسل فوق عریض، 10 مگاپیکسل تله فوتو، 4 مگاپیکسل جلو (داخلی)، 10 مگاپیکسل جلو (خارجی)

با توجه به اینکه گلکسی زد فولد 4 جدیدترین تاشو در خط تولید است، طبیعتاً با تمام آخرین و بهترین فناوری موجود در حال حاضر، از پردازنده کوالکام اسنپدراگون 8 پلاس نسل 1 گرفته تا لولای کاملاً بازطراحی شده که نرم‌تر است و ظاهراً محکم‌تر از آن است، انباشته شده است. آنچه در Z Fold 3 استفاده شده است. همچنین به نظر می رسد که سامسونگ در ساخت نمایشگرها تاشو و مقابله با چروک های بعدی که ایجاد می کند بهتر شده است.

ترک کرد: گلکسی زد فولد 3 درست: گلکسی زد فولد 4

جیسون سیپریانی/ZDNet

3. شما یک صفحه نمایش کمی بزرگتر می خواهید

4400 میلی آمپر ساعت

همچنین: آیا Z Fold 4 هنوز هم چین دارد؟ بله، اما ما یک خبر خوب داریم

2. شما به کیفیت دوربین گوشی خود اهمیت می دهید

12 گیگابایت رم با 256 گیگابایت، 512 گیگابایت

سامسونگ گلکسی زد فولد 4

نمایشگر (صفحه نمایش پوششی)

Z Fold 3 و Z Fold 4، هر دو تا شده، روی میز خوابیده اند

اگرچه گلکسی زد فولد 3 یک سال از عمر آن می گذرد، اما چندان هم ساده نیست. من نزدیک به یک سال است که صاحب یک Z Fold 3 هستم و همچنان به‌روزرسانی‌های به موقع را دریافت می‌کند که باگ‌ها را برطرف می‌کند و وصله‌های امنیتی ارائه می‌کند و همچنین ویژگی‌های جدیدی را اضافه می‌کند. و سامسونگ گفت 9to5Google که Android 12L، همان چیزی است که Z Fold 4 با یک داک برنامه در پایین راه اندازی می کند، در نهایت راه خود را به Z Fold 3 خواهد داد. متأسفانه، هیچ صحبتی در مورد زمان بندی وجود ندارد.

3. اگر واقعاً تحت تأثیر Galaxy Z Fold 4 قرار نگرفته اید

Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1

قیمت

6.2 اینچی Dynamic AMOLED 2X با LTPO (نرخ تازه‌سازی 1-120 هرتز)

گوشی های تاشو قیمت بالایی دارند. در واقع، سامسونگ در حال حاضر گلکسی زد فولد 3 را در وب‌سایت خود با همان قیمتی که گلکسی زد فولد 4 جدید و براق ارائه می‌کند، دارد. اما دلیلی برای پرداخت هزینه راه‌اندازی برای گوشی‌ای که یک سال پیش معرفی شد وجود ندارد. اگر در اطراف خرید کنید، می توانید یک معامله خوب، اگر نه عالی، پیدا کنید. به عنوان مثال، آمازون دارای یک گلکسی زد فولد 3 آنلاک مشکی با 256 گیگابایت فضای ذخیره سازی به قیمت 1499 دلار مطمئناً باید با اپراتور خود برای هرگونه معامله ای که نیاز به خرید و فروش تلفن فعلی شما دارد، چک کنید. اغلب این بهترین راه برای کاهش هزینه کلی است. در نهایت، اگر مشکلی برای یک Z Fold 3 دست دوم یا حتی جدید ندارید، حتما Swappa را بررسی کنید برای معاملات خوب قیمت مدل های دست دوم بدون قفل در حال حاضر از 745 دلار شروع می شود. بد نیست!

Z Fold 3 و Z Fold 4 باز شده، با پس‌زمینه صفحه سفید که چین‌ها را نشان می‌دهد

پردازنده

شروع از 1799 دلار

مشکی فانتوم، بژ، خاکستری، بورگوندی

12 گیگابایت رم با 256 گیگابایت، 512 گیگابایت، 1 ترابایت

One UI 4.1 نسبت به اندروید 12

وزن

12 مگاپیکسل عریض، 12 مگاپیکسل فوق عریض، 12 مگاپیکسل تله فوتو، 10 مگاپیکسل جلو (خارجی)، 4 مگاپیکسل جلو (داخلی)

سامسونگ گلکسی زد فولد 3

7.6 اینچی Dynamic AMOLED 2X با LTPO (نرخ تازه‌سازی 1-120 هرتز)

نمایشگر (صفحه اصلی)

ابعاد (بازشده)

ترک کرد: گلکسی زد فولد 3 درست: گلکسی زد فولد 4

جیسون سیپریانی/ZDNet

2. شما به جدیدترین فناوری نیاز ندارید

One UI 4.1.1 بیش از Android 12L

باتری

158.2 × 128.1 × 6.4 میلی متر

6.2 اینچی Dynamic AMOLED 2X با LTPO (نرخ تازه‌سازی 1-120 هرتز)

271 گرم

IPX8

7.6 اینچی Dynamic AMOLED 2X با LTPO (نرخ تازه‌سازی 1-120 هرتز)

رنگ ها

پاسخ اشتباهی وجود ندارد، زیرا هر دو گوشی عالی هستند. برای کمک به انجام برخی از کارهای سخت در تصمیم گیری از پشت خود، در زیر توضیح می دهم که کدام تلفن را باید تهیه کنید و چرا.

مشخصات فنی

Samsung Galaxy Z Fold 3 و Z Fold 4 در کنار هم با کاغذدیواری یکسان

حافظه و ذخیره سازی

اگر به تازگی ایده یک تلفن تاشو را دوست دارید و ذهن خود را روی Z Fold متمرکز کرده اید، با یک تصمیم سخت روبرو هستید: آیا با Galaxy Z Fold 4 جدید و براق پیش می روید؟ یا گلکسی زد فولد 3 قدیمی‌تر، اما همچنان چشمگیر را انتخاب می‌کنید؟

مسلما یکی از بزرگترین به روز رسانی های Z Fold 4 نسبت به Z Fold 3 مربوط به دوربین های پشتی است. Z Fold 3 دارای سه دوربین در پشت است که همگی 12 مگاپیکسلی هستند. دوربین ها خوب هستند اما عالی نیستند. این در واقع یکی از بلندترین شکایات در طول سال ها در مورد خط تولید Z Fold بوده است. با این حال، امسال سامسونگ به Fold 4 یک سیستم دوربین تقریباً یکسان با آنچه در آن یافت می شود، داده است گلکسی اس 22 پلاس. این بدان معناست که هنوز سه دوربین در پشت دارد، اما اکنون آنها یک دوربین عریض 50 مگاپیکسلی، یک دوربین اولتراواید 12 مگاپیکسلی و یک دوربین تله فوتو 10 مگاپیکسلی هستند. من هنوز از دوربین های Z Fold 4 استفاده نکرده ام، اما می توانم با اطمینان بگویم که از استفاده از دوربین های Z Fold 3 اجتناب کردم. آنها اصلاً خوب نبودند.

IPX8

من شخصاً در مورد اینکه آیا باید گلکسی زد فولد 3 خود را ارتقا دهم یا نه. عالی. گلکسی زد فولد 3 هنوز دقیقاً همان کاری را که قرار است انجام دهد انجام می دهد و مال من هنوز هیچ نشانه ای از سن یا فرسودگی خود را نشان نداده است. و همانطور که در بالا توضیح دادم، اگر مایل به خرید هستید، می‌توانید قیمت مناسبی را در Z Fold 3 پیدا کنید. در پایان، تقریباً همان تجربه را با پول کمتر به دست خواهید آورد. امیدواریم تا زمانی که Z Fold 5 واقعی شود، سامسونگ رقابتی خواهد داشت که این شرکت را مجبور می‌کند تا با به‌روزرسانی‌های آینده کارهای بیشتری انجام دهد.


منبع: https://www.zdnet.com/article/samsung-galaxy-z-fold-4-vs-galaxy-z-fold-3-which-foldable-phone-should-you-buy/#ftag=RSSbaffb68

4400 میلی آمپر ساعت

130.1 × 155.1 × 6.3 میلی متر

1499 دلار


شما باید سامسونگ گلکسی زد فولد 4 را بخرید اگر…

1. شما جدیدترین و بهترین ها را می خواهید

ماندگاری

برگه‌های مشخصات Z Fold 3 و Z Fold 4 نمایشگرها را با اندازه یکسان فهرست می‌کنند، اما یک تفاوت جزئی وجود دارد که ممکن است در تصمیم خرید شما اهمیت پیدا کند. صفحه نمایش داخلی Z Fold 4 در واقع 3 میلی متر بزرگتر از مدل های قبلی خود است، در حالی که صفحه نمایش پوششی 2.7 میلی متر بزرگتر است. باز هم قبول دارم که این تفاوت چندانی نیست. اما با نگاه کردن به دو گوشی در کنار هم، تفاوت قابل توجه است – به خصوص در صفحه نمایش جلو.

شما باید سامسونگ گلکسی زد فولد 3 را بخرید اگر…

1. می خواهید کمی پول پس انداز کنید

263 گرم

سامسونگ هفته بزرگی را به پایان می‌رساند که غول گوشی‌های هوشمند دو گوشی تاشو جدید را معرفی کرد گلکسی زد فولد 4 و گلکسی زد فلیپ 4 — همراه با Galaxy Watch 5 و Watch 5 Pro و Galaxy Buds 2 Pro. همه اینها در حال حاضر برای پیش‌سفارش در دسترس هستند و ارسال و در دسترس بودن در فروشگاه از 26 آگوست آغاز می‌شود.

نرم افزار