Raspberry Pi Pico با Macs با استفاده از macOS Ventura مشکل دارد

همچنین: حقوق مسدود می شود و بازگشت به دفتر؟ نه برای توسعه دهندگان نرم افزار

این مشکل در مورد Raspberry Pi کمی متفاوت است و مربوط به دکمه BOOTSEL آن است که به کاربران اجازه می‌دهد برد را به عنوان حجم ذخیره‌سازی انبوه در مک یا سیستم‌های دیگر نصب کنند.

این مشکل بر روی Pico و سایر بردهایی که از تراشه RP2040 Raspberry Pi استفاده می کنند تأثیر می گذارد. آلن می‌گوید حجم مجازی این بردها همانطور که انتظار می‌رفت افزایش می‌یابد، اما اگر کاربران سعی کنند فایل UF2 را روی آن حجم بکشند و رها کنند، با یک «کد خطای 100093» macOS مواجه می‌شوند. UF2 یا USB Flashing Format یک فرمت فایل است که مایکروسافت برای فلش کردن میکروکنترلرها روی درایوهای فلش قابل جابجایی توسعه داد.

این مشکل Ventura بر بردهای مبتنی بر micro:bit و DAPLink/ST-Link نیز تأثیر می گذارد.

Allan می نویسد: “مشکل مربوط به فایل های UF2 و استاندارد UF2 نیست، و مخصوص دستگاه های Raspberry Pi نیست. این مشکل بر روی هر دستگاهی که از حجم مجازی “جعلی” استفاده می کند، که تعداد زیادی از آنها وجود دارد، تاثیر می گذارد.

Raspberry Pi نمی‌داند دقیقاً چه تغییراتی در Ventura رخ داده است، اما در ماه آگوست پس از آزمایش نسخه‌های بتا Ventura این موضوع را مطرح کرد. فقط امیدوار بود اپل این مشکل را قبل از در دسترس بودن عمومی برطرف کند.

Adafruit که همچنین از طرفداران خواسته است تا مشکل را با همان شماره به اپل گزارش دهند، چندین راه حل دیگر را در وب سایت های دستگاه های آسیب دیده لیست کرده است. ZDNet از اپل پرسیده است که آیا از این مشکل آگاه است و آیا راه حلی برای آن ارائه خواهد داد.


منبع: https://www.zdnet.com/article/raspberry-pi-pico-has-a-problem-with-macs-using-macos-ventura/#ftag=RSSbaffb68

همچنین: کسب و کارهای کوچک به کمک بیشتری در زمینه فناوری نیاز دارند. در اینجا پنج راه برای دریافت آن وجود دارد

رزبری پای پیکو دبلیو

تصویر: سیمون بیسون

چندین راه حل وجود دارد که Raspberry Pi برای کاربران macOS توصیه می کند. اولین مورد شامل خارج کردن “مک او اس یاب از تصویر” است. سپس کاربران می‌توانند UF2 را بدون درگیر کردن ویژگی‌های توسعه‌یافته و فورک‌های منبع اضافی در حجم مجازی کپی کنند.

“مشکل در macOS Finder است. کشیدن یک فایل سیستم عامل به درایو “کد خطا 100093″ را ایجاد می کند. ظاهراً این خطا به این دلیل رخ می دهد که Finder در تلاش است ویژگی های توسعه یافته را در درایو کپی کند.”

“به نظر می رسد این مشکل مربوط به تلاش Finder برای نوشتن، و سپس بازخوانی متادیتاهای اضافی علاوه بر فایل UF2 است که می خواهیم کپی کنیم. متاسفانه، حجم USB (RPI-RP2) که RP2040 در BOOTSEL نشان می دهد. حالت یک حجم “جعلی” است. هیچ حافظه قابل تغییری پشتوانه حجم وجود ندارد. در عوض، بخش های فایل UF2 همانطور که روی حجم نوشته می شوند، شناسایی و پردازش می شوند. بنابراین در حالی که نوشتن های اضافی روی حجم موفق خواهد بود، بازخوانی داده ها انجام می شود. آلن توضیح می‌دهد که محتوای اشتباه ارائه کنید.

آلن می گوید که Raspberry Pi به طور غیرمستقیم و از طریق افرادی که با Arm مرتبط هستند، این موضوع را با اپل در میان می گذارد، اما با تیم اپل در پشت Finder ارتباطی ندارد. به این ترتیب، کاربران خود را فرا می خواند یک باگ را به اپل گزارش دهید و برای استفاده از شماره بازخورد “FB11725030”.

کسانی که از Ventura استفاده می کنند نیز می توانند به جای آن از خط فرمان در برنامه ترمینال استفاده کنند، که ممکن است برای کسانی که با کدنویسی آشنا هستند ترجیح داده شود.

سازنده بریتانیایی Raspberry Pi نسبت به مشکلی در دستگاه Pico و سایر بردهای آن هنگام استفاده از Mac با سیستم عامل macOS Ventura جدید که عملکرد کلیدی برای فلش کردن برد میکروکنترلر Raspberry Pico 4 دلاری از طریق USB را خراب کرده است، هشدار می دهد.

در یک پست وبلاگی با عنوان “مشکل ونتورا”آلسدایر آلن، رئیس اسناد و مدارک Raspberry Pi Trading مشکلی را که بر Pi Pico در Ventura تأثیر می‌گذارد توضیح می‌دهد و از کاربران Pico می‌خواهد که «حداقل هنوز» به Ventura ارتقا ندهند.

این موضوع که به نظر می رسد مربوط به macOS Finder در Ventura و درمان آن با درایوهای USB “جعلی” باشد، توسط Adafruit نیز مطرح شده است. درایوهای USB “جعلی” یک تکنیک پرکاربرد برای بردها هستند و مختص Raspberry Pi نیستند.

“نسخه جدید macOS 13.0 (Ventura)، در آپلود فایل ها در درایوهای USB “جعلی” که برای به روز رسانی سیستم عامل در بردهای میکروکنترلر استفاده می شوند، مشکل دارد. این درایوهای USB جعلی توسط بوت لودرهای UF2 و همچنین بوت لودرهای ARMmbed DAPlink ارائه می شوند. بوت لودرهای UF2 .uf2. فایل‌ها و روی بردهای Adafruit، بردهای Raspberry Pi Pico و بسیاری از بردهای تولیدکننده دیگر استفاده می‌شوند. ARMmbed DAPlink فایل‌های .hex را می‌گیرد و روی بردهای micro:bit و سایر بردها استفاده می‌شود.” Adafruit توضیح می دهد.

این مشکل بر نسخه‌های قدیمی macOS یا ویندوز و لینوکس فعلی تأثیر نمی‌گذارد.

از آنجایی که بر روی بردهای دیگر تأثیر می گذارد، آلن می گوید این مسئله استفاده از حجم های «جعلی» مشکل رزبری پای نیست. اما او همچنین خاطرنشان می کند که این مشکل با استاندارد UF2 نیست.