PLC زیمنس لیست قیمت پی ال سی PLC S7 زیمنس قیمت CPU زیمنس اتوماسیون فرسان

پی ال سی ها نوعی کامپیوتر صنعتی است که معنی کنترلر منطقی قابل برنامه نویسی را می دهد. پی ال سی ها برای کاربردهای صنعتی و تجاری مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله رایج ترین و کاربردی ترین پی ال سی های زیمنس می توان به زیمنس simatic s5، زیمنس simatic s7، sv-200، sv-1200، sv300، sv-300c، sv400، sv400H، sv-1500 و … اشاره کرد.

  • می‌توان با توجه به قابلیت‌ پردازنده plc، ماژول‌های ورودی و خروجی را تا سقف 2000 عدد زياد كرد.
  • یک دستگاه PLC زیمنس در تابستان ۱۴۰۱ که ۶ ورودی و ۴ خروجی آنالوگ داشته، تقریباً قیمتی برابر با ۴ میلیون تومان داشته است؛ و plc که ۴ ورودی و ۱۰ خروجی دیجیتال داشته، قیمتی برابر با ۳۰ میلیون دارد.
  • قیمت‌های ارائه شده شفاف هستند و با توجه به قیمت‌های بازار بورس و بازار آزاد مشخص شده‌اند.
زیمنس یکی از شرکت های بسیار معتبر در زمینه تولید انواع پی ال سی در کشور سوئیس است. این کمپانی سری های مختلفی از محصولات خود را وارد بازار کرده است که هر کدام قابلیت های متعددی را در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد. به همین دلیل مشتریان می توانند بر اساس نیاز خود هزینه پرداخت کنند. از پی ال سی زیمنس در اتوماسیون های صنعتی و سیستم های کنترلی بسیاری از شرکت های پلاستیک سازی، خودروسازی، کوره های صنعتی، سیستم های اعلام خطر و هشدار دهنده، صنایع چوب، ذوب فلزات و … به کار می رود.

کدگذاری هر یک از پی ال سی ها با یکدیگر متفاوت است که همین مسئله تعیین کننده قیمت پی ال سی می باشد. سیگنال برد SB 1223 دارای 3 سری کارت با 2 ورودی و 8 خروجی قیمت plc دیجیتال 24 ولت. 2 ورودی و 2 خروجی دیجیتال 24 ولت با فرکانس خروجی 200 کیلو هرتز می باشد. در جدول زیر می توان مشخصات و اطلاعات فنی این 3 سری از سیگنال برد ورودی / خروجی دیجیتال PLC S زیمنس، سیگنال برد ورودی / خروجی SB DI 2DQ 24V DC، SB DI 2DQ 5V DC 200KHZ، SB DI 2DQ 24V DC 200KHZ را مشاهده کرد. سری 300 پی ال سی های S7 کمپانی زیمنس، یکی از پرکاربردترین plcهای کنونی در دنیا است. این سری از plcها به صورت ماژولار هستند که این ماژولها به سادگی قابل توسعه بوده و متنوع نیز هستند.

PLC زیمنس لیست قیمت پی ال سی PLC S7 زیمنس قیمت CPU زیمنس اتوماسیون فرسان

این نسخه بصورت کامپکت سری S زیمنس بوده و روی خود CPU تعدادی ورودی و خروجی وجود داشته و می توان بدون انتخاب ماژول Expansion از این ورودی و خروجی ها به شرط تامین نیاز استفاده کرد. هنگام ساخت PLC S7-400F /FH زیمنس تست های مخصوص و منحصر به فردی در کارخانه روی آن ها انجام می پذیرد تا از عملکرد صحیح آن ها در لحضات حساس اطمینان خاطر کامل حاصل شود. این نسخه بصورت کامپکت سری S7-300 زیمنس بوده و روی خود CPU تعدادی ورودی و خروجی وجود داشته و می توان بدون انتخاب ماژول Expansion از این ورودی و خروجی ها به شرط تامین نیاز استفاده کرد. نسخه ماژولار سری S7-300 زیمنس می باشد که می بایست کارت های ورودی و خروجی را الزاما برای این نسخه در نظر کرفت. PLC S7-200 زیمنس دارای پورت ارتباطی PPI می باشد که جهت دانلود و آپلود برنامه از طریق نرم افزار STEP7-Microwin، مانیتورینگ و شبکه شدن با یک PLC دیگر این پورت مورد استفاده قرار می گیرد.

چه فاکتورهایی روی قیمت plc زیمنس s7 300 تاثیر دارد ؟

از جمله مشخصات CPU 1212C زیمنس می توان به هشت ورودی دیجیتال، شش خروجی دیجیتال (رله ای یا ترانزیستوری)، 2 ورودی آنالوگ و 1 پورت شبکه Profinet را نام برد. سری پی ال سی زیمنس S7-400 قوی‌ترین سری در میان خانواده کنترلرهای SIMATIC در نظر گرفته می‌شود. با وجود عملکرد بالا و قابلیت‌های شخصی‌سازی فراوان، مدل‌های این سری قیمت مقرون به صرفه‌ای دارند؛ از این رو، خرید پی ال سی زیمنس S7-400 انتخاب هوشمندانه‌ای برای مدیریت فرایندهای با نیازهای عملکردی بالا در نظر گرفته می‌شود. این سری می‌تواند در برنامه‌های اتوماسیون کاملا یک‌پارچه به‌طور موفقیت‌آمیز مورد استفاده قرار گیرد.

CPU یکی از مهم ترین اجزای PLC است زیرا مرکز محاسبات و کنترل PLC بوده و دستورالعمل ها بوسیله این واحد پردازش و اجرا می شود. این واحد را می توان مغز PLC دانست قدرت و سرعت پردازش در یک کنترلر بستگی به سرعت پردازش CPU دارد.برای استفاده از CPU باید دستورالعمل های مناسبی به آن داده شود که این کار نیز با توجه به ساختار ماشین و پروسه کنترلی توسط کاربر وارد می شود. باید این نکته را نیز یاد اور شد که CPU هوشمند نیست و خودش تصمیم نمی گیرد و فقط از مجموعه دستورالعمل هایی که توسط کاربر نوشته و در حافظه قرار می گیرد پیروی می کند.

پردازنده سری 1214 زیمنس مدل 6ES7214-1HG40-0XB0