Opera یک پخش کننده موسیقی و مرکز خرید را به نوار کناری اضافه می کند

گوشه خرید اپرا فقط از طریق مرورگر اپرا قابل دسترسی است.

تصویر: جک والن

همچنین: نحوه استفاده از Opera VPN (و چرا باید)

یکی از مشکلات در همین جاست. حداقل در شرایط من، هر بار که محصولی را جستجو می‌کنم و روی نتایج کلیک می‌کنم، با خطایی در صفحه آمازون مرتبط مواجه می‌شوم که می‌گوید «متاسفیم، خطایی رخ داده است. لطفاً این صفحه را دوباره بارگیری کنید و دوباره امتحان کنید. ” من نمی توانم روی یک مورد کلیک کنم، آن را به یک سبد خرید اضافه کنم یا کاری انجام دهم.

گوشه خرید اپرا به وضوح نیاز به کار دارد.

تصویر: جک والن

مرد عاشق موسیقی در حال تایپ کردن روی کامپیوتر.

iStockphoto/Getty Images
پسوند جدید پخش کننده موسیقی Opera.

پخش موسیقی از داخل یک مرورگر هرگز آسان نبوده است.

تصویر: جک والن

به نظر می رسد، گوشه خرید یک URL است، که اینطور است https://shopping-corner.opera.com/. با این حال، اگر بخواهید آن پیوند را در هر مرورگری به جز Opera مشاهده کنید، به صورت خالی نشان داده می شود. از URL در Opera دیدن کنید و با گوشه خرید واقعی روبرو خواهید شد، جایی که می توانید محصولات را جستجو کنید، موارد اخیر خود را مشاهده کنید و بهترین تخفیف ها را بررسی کنید. جستجوی محصول توسط آمازون انجام می شود، بنابراین شما دقیقا می دانید که نتایج از کجا می آیند.

من به عقب و جلو بین اپرا و فایرفاکس مرورگرها یکی از دلایل اصلی که فکر می‌کنم اپرا تنها و بهترین مرورگر منبع بسته در بازار است، ویژگی Workspace آن است (که، بهترین سیستم مدیریت برگه‌ها در بازار است). اما اپرا فقط یک پونی تک ترفندی نیست. در واقع، توسعه دهندگان تمام تلاش خود را برای افزودن ویژگی های جدید برای کمک به ساخت Opera چیزی فراتر از یک مرورگر وب انجام داده اند.

از سوی دیگر اپرا به افزودن ویژگی‌ها ادامه می‌دهد. اکنون، به اعتبار توسعه‌دهنده اپرا، حتی با وجود ویژگی‌های بیشتر از آنچه اکثر مرورگرها ارائه می‌دهند، محصول آنها به هیچ وجه پف کرده احساس نمی‌شود. به سرعت باز می‌شود، وب‌سایت‌ها را به همان سرعتی که هر مرورگر دیگری ارائه می‌کند، ارائه می‌کند و منابع سیستم را زیاد مصرف نمی‌کند.

اپرا همچنان مرورگر آماده به کار من خواهد بود، برای آن روزهایی که فایرفاکس مرا به دردسر می اندازد. برای هر کاربری که یک مرورگر وب غنی‌تر از ویژگی‌ها را دوست دارد، اگر فرصتی به Opera ندهید به‌طور جدی نادیده گرفته می‌شوید. و حتی اگر گوشه خرید کمی مشکل دارد، حداقل می توانید ببینید که توسعه دهندگان با این ویژگی به کجا می روند. اگر آنها خطاهای آمازون را در مرکز خرید برطرف کنند، می تواند برای بسیاری از کاربران افزودنی مفید باشد.


منبع: https://www.zdnet.com/article/opera-adds-a-music-player-and-shopping-center-to-the-sidebar-to-enhance-the-browsing-experience/#ftag=RSSbaffb68 گوشه خرید اپرا.

همچنین: کارهای جالبی که می توانید با دسکتاپ لینوکس انجام دهید که با MacOS یا ویندوز نمی توانید انجام دهید

هم پخش کننده موسیقی و هم گوشه خرید کاملاً توضیحی هستند. پخش کننده موسیقی یک پخش کننده موسیقی را به نوار کناری اضافه می کند که می تواند به Spotify، Apple، YouTube و سایر حساب های موسیقی متصل شود. پس از اتصال، می‌توانید کلیک کنید تا موارد افزوده آشکار شود و بدون نیاز به باز کردن برگه دیگری یا نصب برنامه دیگری، پخش موسیقی را شروع کنید.

یک خطای آمازون از طریق گوشه خرید اپرا مشاهده شد.

هنگامی که یک محصول را جستجو می کنید، می توانید نتایج جستجو را محدود کنید (که به خطای آمازون کمک نمی کند). مسئله دیگر این است که حتی پس از اینکه محصولی را در آمازون مشاهده کردید، در گوشه خرید به روز نمی شود. این باعث می شود فکر کنم این ویژگی ممکن است خیلی زود منتشر شده باشد یا نسخه لینوکس اپرا دقیقاً مطابق با نسخه های دیگر نباشد. برای آزمایش آن تئوری، اپرا را روی MacOS نصب کردم تا همین مشکل را پیدا کنم.

این یک چیز بسیار خوب است زیرا توسعه دهندگان ویژگی های بیشتری را به مرورگر اضافه کرده اند که من می خواهم در اینجا به دو مورد از آنها بپردازم. دو ویژگی مورد بحث پخش کننده موسیقی و Shopping Corner هستند.

این ویژگی های جدید چیست؟

تا آنجا که به گوشه خرید مربوط می شود، این یکی کمی گیج کننده است زیرا هیچ راه واضحی برای دسترسی به آن وجود ندارد. هیچ نماد گوشه خرید در نوار کناری، هیچ نشانکی برای آن و هیچ ورودی در منوی Opera وجود ندارد. چه چیزی می دهد؟

اگرچه من شک دارم که از Opera Shopping Corner زیاد استفاده کنم (بیشتر به دلیل دسترسی گیج کننده به این ویژگی و خطاهای مداوم آمازون)، من همچنان به استفاده از پخش کننده موسیقی ادامه خواهم داد زیرا دسکتاپ من را از درهم و برهم نگه می دارد و تب های کمتری وجود دارد. در مرورگر مورد نیاز است.

من دقیقا میدونم به چی فکر میکنی… نفخ.

همچنین: 5 بهترین مرورگر برای حفظ حریم خصوصی: مرور وب ایمن

از زمانی که این افزونه در Opera (با نسخه 91.0.4516.20) وارد شد، متوجه شدم که به جای کلاینت دسکتاپ نصب شده، از طریق Opera با حساب Spotify خود در تعامل هستم. تنها چیزی که از کلاینت دسکتاپ از دست می دهم، ویژگی Discover است (که به هر حال فقط می توانم آن را در کلاینت دسکتاپ لینوکس خود پیدا کنم).

چند وقت پیش این اتفاق برای فایرفاکس افتاد. توسعه‌دهندگان ناگهان تصمیم گرفتند مرورگرشان به یک سینک آشپزخانه تبدیل شود و همه چیز را روی آن انداختند تا ببینند چه چیزی می‌چسبد. این باعث شد که مرورگر به طرز وحشتناکی پف کرده و تقریباً بی استفاده باشد. خوشبختانه، موزیلا از این ایده کناره گیری کرد و فایرفاکس را به حالت فعلی برگرداند.