Google هنر بومی آمریکا را در کروم برای ماه میراث بومیان آمریکا به نمایش می گذارد

اکنون در مرورگر کروم موجود است و سیستم عامل کروم مجموعه ای از تم ها است که توسط پنج بومی آمریکایی که گوگل برای این اثر هنری سفارش داده اند ایجاد شده است. این مجموعه سنت های مهمی را برای جامعه بومیان آمریکا به نمایش می گذارد. به عنوان مثال، اوکتنا یا مار شاخدار، یک اژدهای بدخواه است که در داستان های چروکی به تصویر کشیده شده است.

اول نوامبر آغاز ماه میراث بومیان آمریکاست و گوگل نیز به این جشن پیوسته است. این شرکت از طریق هنری که در Google Doodle و تم‌های صفحه اصلی Google به نمایش گذاشته شده است، به سنت‌های بومیان آمریکا ادای احترام می‌کند.

بلر هافمن، مدیر محصول گروه گوگل و شهروند ملت چروکی، گفت که مضامین مجموعه برای او اهمیت ویژه ای دارد.

“من بسیار هیجان‌زده بودم که چیزی سرگرم‌کننده و معنادار خلق کنم که می‌تواند به بسیاری از مردم درباره ورزش باستانی مردم بومی آموزش دهد که امروزه هم در نسخه سنتی با استفاده از چوب‌های سنتی و هم در نسخه اقتباسی که برای بسیاری به نام چوگان شناخته می‌شود، انجام می‌شود.” گفت مایلز.

یک Doodle اخیر در صفحه اصلی Google که توسط هنرمند بومی مارلین مایلز ایجاد شده است، تاریخچه استیک بال، یک ورزش سنتی ایجاد شده توسط قبایل بومی را به تصویر می کشد. چندین قبیله بومی آمریکا از جمله چروکی، چیکاساو، چوکتاو، سمینول و یوچی برای انجام این بازی شناخته شده بودند.

chrome-themes-took

بازی با استفاده از چوب برای حرکت و پاس دادن توپ به سمت تیرک تیم مقابل انجام می شود. امتیازها با لمس یا ضربه زدن به پست گفته شده به دست می‌آیند و مهمترین قانون این است که هرگز توپ را با دست لمس نکنید.

در همین حال، گوگل نیز به پاسخ به سوالات مربوط به ماه میراث بومیان آمریکا کمک می کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که از دستیار Google خود بخواهید یک واقعیت در مورد این ماه به شما ارائه دهد یا برای شنیدن حقایق تاریخی یا داستان هایی درباره جامعه بومیان آمریکا بگویید “ماه میراث بومیان آمریکا مبارک”.


منبع: https://www.zdnet.com/article/google-showcases-native-american-art-on-chrome-for-native-american-heritage-month/#ftag=RSSbaffb68 طرح زمینه Google Chrome را گرفت

طرح زمینه ᎤᎧᏖᎾ (Uktena یا مار شاخدار) برای Google Chrome ایجاد شده توسط Richard D. York.

گوگل

Google هنر هنرمندان بومی آمریکا را در مجموعه تم جدید کروم به نمایش می گذارد.

گوگل

هافمن گفت: “قطعه “ᎤᎧᏖᎾ (اوکتنا، یا مار شاخدار)” ریچارد دی یورک به طور خاص مرا به دوران کودکی من با گوش دادن به داستان های اوکتنا و دیگر داستان های بزرگترهایم باز می گرداند.

celebrating-stickball.png

گوگل
برای اعمال تم ها در مرورگر کروم خود، کافی است از مجموعه فروشگاه وب Chrome دیدن کنید، یک طرح زمینه را انتخاب کنید و روی «افزودن به Chrome» کلیک کنید، یا یک برگه جدید در Chrome باز کنید و روی نماد «سفارشی کردن Chrome» کلیک کنید. گوشه سمت راست پایین