Elon Musk’s X، “اپلیکیشن همه چیز” چیست؟

ایجاد یک “ابر اپلیکیشن” مستقر در ایالات متحده در ایالات متحده کار آسانی نخواهد بود، به ویژه با توجه به تعداد مهاجمان سنگین با جاه طلبی های مشابه. فیس‌بوک و اینستاگرام به عنوان مثال به تجارت الکترونیک فشار آورده‌اند، در حالی که اسنپ‌چت با پرداخت‌های همتا به همتا آزمایش می‌کرد. آمازون در چندین جنبه از زندگی روزمره گسترش یافته است، در حالی که Walmart است حرکت به سمت بانکداری دیجیتال.
منبع: https://www.zdnet.com/article/what-is-elon-musks-x-the-everything-app/#ftag=RSSbaffb68

در توییتر روز سه شنبه، ماسک گفت که “تویتر احتمالا X را 3 تا 5 سال شتاب می دهد، اما ممکن است اشتباه کنم.” روز بعد، او متذکر شد“تویتر شتاب دهنده ای برای تحقق چشم انداز اصلی X.com است.”

ماسک برای پیگیری پیشنهاد توییتری خود سه شرکت هلدینگ تاسیس کرد در دلاور، همه با تغییراتی از نام “X Holdings”.

ایلان ماسک اشاره می کند

گتی ایماژ

در اوایل این هفته، ایلان ماسک مذاکراتی را با توییتر انجام داد و پیشنهاد خرید 44 میلیارد دلاری خود را دوباره روی میز گذاشت. او همچنین به چشم‌انداز احتمالی خود برای پلتفرم رسانه‌های اجتماعی اشاره کرد و توییت کرد که «خرید توییتر برای ایجاد X، اپلیکیشن همه چیز، تسریع‌کننده است».

در همین حال، ماسک در سال 2002 اسپیس ایکس را تأسیس کرد و از طریق شرکت خودروسازی خود تسلا، مدل X را در سال 2015 منتشر کرد.

ماسک ابتدا در سال 1999 یک بانک آنلاین به نام X.com را تأسیس کرد که بعداً با شرکت دیگری ادغام شد و PayPal را تشکیل داد. او در سال 2017 نام دامنه X.com را دوباره به دست آورد از پی پال برای مبلغی نامشخص.

برگشت در ماه مه در پادکست All-Inماسک گفت که ایالات متحده به یک برنامه فوق العاده نیاز دارد. او گفت: “این یا توییتر را به آن تبدیل می کند، یا چیز جدیدی را شروع می کند. این باید به نحوی اتفاق بیفتد.”

ماسک در یک رویداد تالار شهر با کارمندان توییتر یک ماه بعد این ایده را تکرار کرد. ماسک گفت: در چین، “شما اساساً در وی چت زندگی می کنید، زیرا برای زندگی روزمره بسیار قابل استفاده و مفید است، و من فکر می کنم اگر بتوانیم به آن دست یابیم، یا حتی در توییتر به آن نزدیک شویم، یک موفقیت بزرگ خواهد بود.” ” وی همچنین پیشنهاد کرد که پایگاه کاربران توییتر می تواند از کمی بیش از 200 میلیون نفر به “حداقل یک میلیارد نفر” برسد.

بنابراین “X، برنامه همه چیز” چیست؟ ماسک در گذشته ایده تبدیل توییتر را به “فوق العاده برنامه” بعدی، همتراز با پلتفرم های چند وجهی محبوب در آسیا، مانند WeChat یا Grab مطرح کرده است.

ماسک گفت: “اگر در چین هستید، به نوعی در وی چت زندگی می کنید.” “این همه کارها را انجام می دهد. به نوعی مانند توییتر، به علاوه پی پال، به علاوه یک سری چیزها که همه به یک تبدیل شده اند، با یک رابط عالی است. این واقعا یک برنامه عالی است، و ما چیزی شبیه به آن را در خارج از چین نداریم.”

او ادامه داد که این برنامه فوق العاده باید به عنوان یک “میدان شهر دیجیتال” عمل کند که به کاربران اجازه می دهد نظرات خود را ارسال کنند و ویدیو ارسال کنند. ماسک گفت: زمانی که این پلتفرم از سطح بالایی از اعتماد در بین مردم برخوردار بود، «پس از آن پرداخت‌ها، خواه کریپتو یا فیات باشد، می‌تواند بسیار منطقی باشد».