Dell XPS 13 Developer Edition به زودی با لینوکس Ubuntu 22.04 عرضه می شود

این تغییرات تصاویر کارخانه را تشکیل می دهند. شرکای مانند Dell سپس از آنها در ماشین های خود استفاده می کنند. اینها همچنین به توزیع اصلی اوبونتو منتقل می شوند، به طوری که دستگاه های گواهی شده، بسته متا مناسب را دریافت می کنند، حتی زمانی که شما اوبونتو را خودتان نصب کنید.

آزمایشگاه صدور گواهینامه اوبونتو به طور مداوم صدها دستگاه تأیید شده را هر روز آزمایش می کند. این تست ها اجزای اصلی سخت افزار و عملکرد را بررسی می کنند. این تضمین می کند که دستگاه ها نه تنها برای امروز بلکه در طول چرخه عمر خود کار می کنند.

Dell و Canonical سالهاست که در این زمینه بوده اند. نسخه‌های توسعه‌دهنده امروز Dell ادامه رسمی آن است پروژه اسپوتنیک. این ابتکار 10 سال پیش برای ایجاد سیستم‌های Dell پیشرفته با اوبونتو از پیش نصب شده آغاز شد. اینها با ورودی برنامه نویس طراحی شده و هستند و برای توسعه دهندگان ساخته شده اند.

مشخصات Dell XPS Plus Developer Edition آینده قابل توجه است. پیکربندی پایه از پردازنده نسل دوازدهم اینتل i5 1240P با فرکانس 4.4 گیگاهرتز پشتیبانی می‌کند. برای گرافیک از Intel Iris Xe Graphics استفاده می کند. این صفحه نمایش 13.4 اینچی 1920×1200 60 هرتزی را پشتیبانی می کند. برای ذخیره سازی، از یک SSD 512 گیگابایتی استفاده می کند. قیمت لیست 1389 دلار است.

همانطور که Jaewook Woo، مدیر محصول دل، لینوکس، توضیح داد:

این به این معنی است که البته ابتدایی و دل رسما برای اوبونتو 22.04 LTS تایید شده اند. بنابراین اگر قبلاً یک XPS 13 Plus فعلی، می توانید اوبونتو 22.04 را نصب کنید و به طور خودکار همان تجربه بهینه سازی شده سخت افزاری را که با نسخه توسعه دهنده جدید ارائه می شود دریافت کنید.

2022 Dell XPS 13

ابتدایی

من دوست داشته ام دللپ تاپ لینوکس برای توسعه دهندگان، Dell XPS 13 از زمانی که اولین واحد از گیت کارخانه بیرون آمد. در حال حاضر، آخرین Dell XPS 13 Plus Developer Edition به زودی در را با پشتیبانی طولانی مدت اوبونتو 22.04 (LTS). من نمی توانم صبر کنم. اولین در 23 آگوست وارد می شود.

دستگاه‌های تایید شده همچنین شامل نرم‌افزار یا درایورهای خاصی هستند که در صورت نیاز با توزیع پیش‌فرض متفاوت هستند. اینها در یک بسته متا تعریف شده اند که به طور خودکار پیکربندی بهینه بسته ها، درایورها و هسته را برای ارائه بهترین تجربه دستگاه نصب می کند.

من هنوز آن را ندیده ام – لعنتی! — اما بر اساس طرح های گذشته، من انتظار دارم که یک لپ تاپ لینوکس برجسته باشد.

معنای این گواهی این است که تمام اجزای XPS برای ارائه بهترین تجربه ممکن از جعبه آزمایش شده اند. دستگاه های دارای گواهی اوبونتو بر اساس پشتیبانی طولانی مدت (LTS) منتشر شد و بنابراین تا 10 سال به روز رسانی را دریافت کنید. بنابراین اگر واقعاً هنوز یک XPS 13 دارید که در گذشته با اوبونتو عرضه می شد، امروز هم پشتیبانی می شود.

داستان های مرتبط:


منبع: https://www.zdnet.com/article/the-dell-xps-13-developer-edition-will-soon-arrive-with-ubuntu-linux-22-04/#ftag=RSSbaffb68

“XPS یک پورتال نوآوری برای Dell است – از کاربرد فناوری پیشرفته تا آزمایش رابط های کاربری جدید و طراحی تجربی. با آوردن عملکرد بهبود یافته و ویژگی های مدیریت انرژی Ubuntu 22.04 LTS به پیشرفته ترین لپ تاپ پریمیوم ما، Dell و Canonical. تعهد مشترک خود را برای ادامه ارائه بهترین تجربه محاسباتی برای توسعه دهندگانی که از اوبونتو استفاده می کنند، تقویت کنیم.

همچنین: نحوه نصب لینوکس اوبونتو (آسان است!)