Cake’s Kalk&: یک موتورسیکلت برقی کاربردی که شما را به کار و بازی می کشاند


طرفداران

  • قطعات با کیفیت بالا
  • خوب ساخته شده
  • چابک و آسان برای سوار شدن

منفی

  • گران
  • به طور گسترده در دسترس نیست
  • تهیه قطعات سخت است

زمانی را به یاد می‌آورم که نمی‌توانستم باور کنم که تصاویر دیجیتالی با بافت فیلم همخوانی داشته باشند. من با مشکل مشابهی روبرو هستم که سعی می کنم آینده ای را تصور کنم که شامل غرغر هیجان انگیز موتور بنزینی موتورسیکلت نباشد.

دلیلش این است که اگر اتفاقاً (مثل من) از مکان‌هایی مانند هند هستید که در آن دو چرخ‌ها بر جاده‌ها حکمرانی می‌کنند، احتمالاً وفاداری شما با ماشین شما نیست، بلکه چیزی با دو چرخ است.

وقتی بچه‌هایم نوپا بودند، یک دستگاه جدید خریدم Enfield Classic 500 — یک کلاسیک مدرن و زیبا به سبک پس از جنگ — برای بردن خودم به محل کار و گاهی بچه هایم به مدرسه.

آنها با خوشحالی روی باک بنزین در مسیر چرت می‌زدند، زیرا تک سیلندر زیر آنها به طرز اطمینان‌بخشی می‌تپید.

وقتی از سر کار برمی گشتم، فقط با تشخیص ضربه کوبنده انفیلد از چند صد پا دورتر، با هیجان دور می چرخیدند. (این یک دوچرخه محبوب بود، بنابراین تصور می کنم این رقص ممکن است تمام روز ادامه داشته باشد.)

همچنین: 5 بهترین دوچرخه برقی

بنابراین وقتی شنیدم که شرکت موتورسیکلت‌سازی سوئدی کیک در جنگل است، سعی کردم سوار برخی از دوچرخه‌های آنها شوم. کنجکاو بودم که چگونه می‌توانیم به خاطره‌سازی در این ماشین‌های شگفت‌انگیز ادامه دهیم.

کیک کالک و در کنار یک ساختمان آجری

سفرهای شهری Cake’s Kalk & Cake’s Kalk&Carmitter نیز به برخی از محصولات خارج از جاده می بالد.

راجیو رائو

مشخصات فنی

قدرت

موتور 10 کیلو وات

گشتاور

2 نیوتن متر روی شفت و 252 نیوتن متر روی چرخ

حداکثر سرعت

56 مایل در ساعت

باتری

18650 سلول یون لیتیوم، 51.8 ولت. 50 آه; 2.6 کیلووات ساعت

شارژ کردن

شارژ 0 تا 100 درصد در یک پریز استاندارد 2.5 ساعت طول می کشد

دامنه

53 مایل

نمایش دادن

سرعت سنج، سفرسنج و کیلومترشمار. وضعیت باتری و مصرف برق

تعلیق

چنگال جلو: چنگال وارونه فنر هوا و روغن است و دارای لوله‌های پایه 38 میلی‌متری برای استحکام و استحکام بیشتر، با سفر 204 میلی‌متری که مخصوصاً توسط Öhlins ساخته شده است.
سیستم تعلیق عقب: 205 میلی متر. Öhlins TTX22 با داخل کیک و فنر خاص

قاب

6061 آلومینیوم، اکسترود شده، فورج هیولایی، ماشینکاری و رنگ شده

ترمز

فولاد ضد زنگ، قطر 220 میلی متر، ضخامت 3.2 میلی متر؛ ترمزهای دیسکی موتور سیکلت فرمول و کالیپرهای چهار پیستونی؛ اهرم دستی برای ترمز جلو و پدال پا برای ترمز عقب

چرخ و لاستیک

محور جلو 25 میلی متری بزرگ شده؛ هاب های فورج شده و CNC ماشینکاری شده آلومینیوم 6061؛ رینگ‌های موتورسیکلت آلومینیومی 19×1.85 اینچ 7116-T6؛ لاستیک‌های موتورسیکلت دوگانه اسپرت 19×3.00 اینچی

مجوز

M1

نگاه اول: Kalk&

همانطور که به چادر کنار خیابان در مقابل استرجس سیکل در همیلتون، انتاریو نزدیک شدم که تعدادی از آنها را نمایش می داد. دوچرخه های کیکمن می‌توانم دو خط متمایز را ببینم – یکی با زیبایی‌شناسی دوچرخه خاکی و دیگری با خطوطی شبیه موتورسیکلت.

تصمیم گرفتم از Kalk& شبیه دوچرخه خاکی استفاده کنم (مثل نیمه اول «کلکته»، سپس کلمه «و» تلفظ می‌شود) – نامی شجاع که می‌توان از آن برای فریب دادن سوارکاران آمریکای شمالی استفاده کرد. این یک نسخه دوگانه ورزش و جاده ای از سلف خود، Cake Kalk Or است که صرفاً برای تریل سواری طراحی شده است.

Kalk&با چرخ‌های 19 اینچی که توسط لاستیک‌های دوگانه اسپرت پوشانده شده‌اند، صندلی باریک دو رنگ، و مقدار زیادی آلومینیوم برس‌خورده (6061، ماشین‌کاری شده CNC) و همچنین بدنه پلی‌کربنات و پلاستیک ABS در چارچوبی مینیمالیستی پوشش داده شده‌اند. همه موتورسیکلت ها دارای اهرم ترمز راست روی فرمان برای ترمز جلو و پدال پایی عقب برای ترمز عقب هر دو دیسکی دارند اما ABS ندارند البته کلاچ یا شیفتر دنده ندارند.

نمای نزدیک از کیک و دسته کیک

دسته کالک از آلومینیوم درجه یک هوافضا ساخته شده است.

راجیو رائو

بخشی از دستگاه که قرار است طرفداران موتورسیکلت را در زانو ضعیف کند، تعلیق های برتر Ohlin هستند – دوشاخه هوا 38 میلی متری و تک شوک عقب TTX22. روی فرمان یک صفحه نمایش دیجیتال TFT وجود دارد که می توانید دوچرخه را با استفاده از پین روشن کنید و سرعت سنج، کیلومترشمار، حالت های سواری و ترمز و البته نشانگر باتری را نشان دهید.

مرور: بررسی دوچرخه الکتریکی Fiido X: بهترین دوچرخه الکترونیکی که در سال‌های اخیر آزمایش کرده‌ام

نمای نزدیک از سیستم تعلیق چنگال جلو در موتورسیکلت

سیستم تعلیق Ohlin در قفسه بالایی Kalk یک سواری مجلل را ارائه می دهد.

راجیو رائو

این موتور یک موتور 10 کیلوواتی است که معادل یک دوچرخه خاکی 13.5 اسب بخاری و 125 سی سی است، اما با گشتاور غیرقابل تصور و هیولایی 252 نیوتن متر – حدود 100 نیوتن متر بیشتر از 1868 سی سی. هارلی دیویدسون فتبوی اگر می توانید آن را تصور کنید

همچنین دارای یک باتری لیتیوم یونی 2.6 کیلووات ساعتی 18650 سلولی قابل تعویض است که می تواند 80 درصد شارژ مجدد را در دو ساعت از یک نقطه برق معمولی یا شارژ کامل در سه ساعت به دست آورد. این تسمه از نوع PolyChain GT Carbon 11 متری با چرخ دنده عقب متشکل از 108 دندان و 18 دندانه جلویی است.

چرخ عقب موتورسیکلت زنجیر و چرخ دنده را نشان می دهد

چرخ دنده عقب 72 دندانی Kalk& به همراه رینگ آلومینیومی 19 اینچی و لاستیک دو اسپرت.

راجیو رائو

کارایی

حالا برای رویداد اصلی. خودم را روی دوچرخه تاب دادم و می‌توانستم احساس کنم که در فاصله 35.75 اینچی 5.9 اینچ ارتفاع کمی دارد، اما به من گفته شد که سیستم تعلیق در طول سواری 8 اینچ پایین می‌آید. تنظیمات سواری را مرور کردم: حالت کاوش حداکثر سرعت شما را به 45 کیلومتر در ساعت محدود می کند، اما دو تا سه ساعت باتری خواهید داشت. حالت Excite برای سوارکاری اندرو یا تریل فعال طراحی شده است و بسته به میزانی که در حال کوبیدن آن هستید بین یک تا دو ساعت زمان را برای شما در نظر می گیرد. حالت اکسل به شما این امکان را می دهد که دریچه گاز را با سرعت 56 مایل در ساعت به مدت حدود یک ساعت بچرخانید.

صفحه نمایش TFT یک موتور سیکلت با انعکاس عکاس در آن دیده می شود

راجیو رائو

هیچ مسیری وجود نداشت و من برای «کاوش» اینجا نبودم، بنابراین آن را روی «اکسل» قرار دادم. همچنین سه حالت برای ترمز احیا کننده وجود داشت: حالت چرخ آزاد که در آن هیچ وجود ندارد (مانند یک دوچرخه خاکی مدرسه قدیمی). دو زمانه (ترمز متوسط)؛ و چهار زمانه (حداکثر ترمز). من دومی را انتخاب کردم و خاموش شدم.

یادم می آید وقتی برای اولین بار شنیدم که چگونه یک تسلا مدل S با قیمت 125 هزار دلار به طور مکرر از یک بوگاتی ویرون 8 لیتری 1500 اسب بخاری 2 میلیون دلاری عبور می کند بسیار گیج شده بودم. در یک مسابقه درگ. مفهوم گشتاور تقریبا بی نهایتی که یک موتور الکتریکی می تواند ارائه دهد باید شخصاً چشیده شود تا به طور کامل آن را درک کنید.

مرور: دوچرخه برقی Urtopia Carbon یک اثر هنری است که می توانید سوار آن شوید

در یک موتور سیکلت، تفاوت بزرگ این است که شما در مقابل عناصر قرار می گیرید. به سختی پیچ خوردم و موتور الکتریکی صدای ناله‌ای بلند به من داد و دوچرخه را با سرعت بالا به جلو برد. اووک ها تایید می کردند.

علامت گذاری روی باتری متصل به شاسی موتورسیکلت برقی

راجیو رائو

من در مورد دوچرخه هایی که سبک هستند عصبی هستم زیرا به راحتی از روی دست اندازها و ترک پرتاب می شوند. بنابراین من تعجب می کنم که Kalk&، یک دوچرخه با وزن 174 پوند با لاستیک های باریک، به لطف سیستم تعلیق مخملی برمبو، سوراخ های گلدان و ترک های عمیق را با سرعت زیاد کنترل می کند. من مدام دریچه گاز را به حداکثر و در بین چراغ ها کاهش می دادم و از چابکی این موتورسیکلت در هنگام رقصیدن در داخل و خارج از خطوط شگفت زده شدم.

موتور سیکلت برقی کیک در پیاده رو محله پارک شده است

Kalk& می تواند حداکثر سرعت 56 مایل در ساعت را لمس کند.

راجیو رائو

در راه برگشت، روی گیره ها ایستادم و خودم را تا حد امکان از سرعت گیرها پرتاب کردم و کمی هوا گرفتم. ظاهراً، سایر سوارکاران Kalk & دوچرخه را در معرض انواع حرکات آکروباتیک از جمله چرخ‌ها (در این دوچرخه فوق‌العاده آسان)، دم ماهی، و سایر فعالیت‌های سرگرم‌کننده بالقوه استخوان خرد کرده‌اند که در اکثر موتورسیکلت‌ها چندان آسان نیست.

وزن کم و گشتاور به ظاهر نامحدود باعث ایجاد شرارت می شود. زمانی که قرار بود شام عصر را بپزم، با همسر و فرزندانم تماس می گرفتم در مورد ستون فقرات شکسته ام، این اطمینان را ایجاد می کرد که فعلاً به آن ندای وحشی توجهی نمی کنم.

اوسا پلاس “میز کار”

ممکن است کالک قایق نمایشی شهری کیک باشد، اما Osa به طور بالقوه جذابیت سبک زندگی را دارد. ویژگی منحصر به فرد Osa، “unibeam” غیرقابل اشتباه است که در تمام طول دوچرخه اجرا می شود. اینجاست که کیک چشم انداز همه جانبه خود را برای ناوگان خود آشکار می کند. در حالی که Kalk& هیجان و لرز یک دوچرخه خاکی را به شما می دهد که برای رفت و آمدهای شهری و برخی گردش های متوسط ​​در خارج از جاده مناسب است، Osa یک تجارت است.

این دستگاه به یک ماشین مدولار کلاسیک سوئدی و صنعتی طراحی شده است که برای حمل وسایلی مانند 2×4 یا تخته موج سواری طراحی شده است که می توان آن را با قلاب های فلزی به تیر خود متصل کرد و در کنار آن – هر چقدر هم که ممکن است نامعقول به نظر برسد – اره چوبی شما به قسمت بزرگ و عقب بسته شده است. سبد حامل از جایی که می تواند به باتری متصل شود و شروع به برش کند.

یک چرخ دوچرخ که شبیه موتورسیکلت است که در پیاده رو یک محله پارک شده است

راجیو رائو

Osa Plus ممکن است شبیه یک موتور سیکلت ثابت به نظر برسد. اما وقتی آن پدال گاز را بپیچانید، به لطف همان گشتاور شدید یک موتور الکتریکی، هیچ حسی شبیه به یک پدال گاز نخواهد داشت. اوسا پلاس همان حداکثر سرعت 56 مایل در ساعت را دارد، اما کمی سنگین تر از Kalk و 215 پوند است و گشتاور کمتری در 151 نیوتن متر دارد. سایر تفاوت های جزئی). با چرخ‌های کوچک‌تر 14 اینچی و موقعیت کم سواری، Osa Plus هنگام پرواز بر روی دست اندازها و کبودی‌های زیاد جاده، احساس امنیت و کاشت خوبی می‌کند. همچنین به طرز شگفت‌آوری چابک است.

مرور: دوچرخه برقی Charge Comfort 2 سواری نرمی است که در فضاهای تنگ جا می شود

یک نجار از موتور 2 چرخ خود استفاده می کند تا اره خردکن خود را روی کالسکه عقب قرار دهد و همچنین 4/2 به آن گیره دارد.

OSA Plus به لطف طراحی مدولار صنعتی آن، تقریباً بی نهایت بر اساس نیاز قابل تنظیم است.

کیک

ایده اینجا این است که به لطف قدرت خود می توانید همه کارها را انجام دهید – موج سواری، نواختن گیتار در یک میدان عمومی، گشت زنی در پناهگاه حیات وحش، نظارت بر جاده ها، تحویل کالاها و تعداد نامحدودی از این قبیل فعالیت ها – باطری ایستگاهی

خط پایین

موتورسیکلت‌های کیک احتمالاً جذاب‌ترین ورودی‌ها به این بازار نوپا هستند – اما طبقه‌بندی آن‌ها دشوار است. برای مالکان، آنها می توانند اقتصادی بیهوده باشند، زیرا موتورهای الکتریکی هزینه های عملیاتی ناچیز و قطعات متحرک کمی دارند که باعث تعمیر و نگهداری بسیار کمی می شود.

اما یک موتورسیکلت یک سدان تسلا نیست. مالکان برای تفریح ​​سوار می شوند نه برای کار در آمریکای شمالی و تقریبا همیشه یک ماشین نیز دارند. آیا علاقه‌مندان در صورتی که واقعاً نیازی به این کار نداشته باشند، شیفت برق را می‌پذیرند؟ چرا غرش عمیق و رضایت‌بخش یک دوقلو هارلی V را با صدایی درست از بیگانگان قربانی کنیم؟

با این حال، کیک این معضل وجودی را با براندازی کامل انتظارات از اینکه یک موتورسیکلت باید باشد، برطرف می کند. می توانید به عنوان سرگرمی، برای کار، یا برای رفت و آمد خود یا برای سفر به ساحل، دوچرخه سواری کیک کنید. به نظر می رسد تنها کاری که نمی توانید انجام دهید این است که کیک خود را داشته باشید و آن را نیز بخورید.

مرور: نگاه اول دوچرخه برقی Zectron: یک سواری یک هفته ای با پتانسیل زیاد

البته قیمت آن 14860 دلار است که اصلاً ارزان نیست. شما به راحتی می توانید سه دوچرخه خاکی 125 سی سی، یک هیولای دوکاتی، یا یک تریومف بونویل که به زیبایی بازسازی شده است را با این قیمت تهیه کنید. شما حتی نمی توانید سوار کیک در بزرگراه شوید، یک شکایت رایج.

سپس، وجود دارد صفر FXE، نام تجاری موتورسیکلت برقی که تقریباً طولانی ترین است و دوچرخه های آن بسیار کمتر از 12000 دلار و سرگرم کننده فوق العاده است. یا به طرز مسخره ای کم قیمت است Sondors Metacycle، که به نظر می رسد یک مسافر شهری مقرون به صرفه با 6500 دلار باشد.
اما هیچ یک از آنها دیدگاه سودمندی را ارائه نمی دهند، طیف وسیعی از مدل ها، لوازم جانبی plug-and-play، مواد درجه یک و استایل نمادین سوئدی.

دوچرخه های کیک برای سواری بسیار سرگرم کننده هستند، یادگیری آن برای یک تازه کار آسان است، و برای کسانی که به دنبال ارتقا از دوچرخه برقی یا موتورسیکلت هستند گزینه ای عالی است. اگر پول دارید و به فکر خرید یک موتور سیکلت برقی برای رفت و آمد یا محل کار یا شاید مسیرهای پیاده‌روی خود هستید، به شدت توصیه می‌کنم یکی از پیشنهادات کیک را برای چرخش استفاده کنید تا ببینید در مورد چیست. خاطراتی که آنها می سازند ممکن است شامل یک ضربه بزرگ نباشد، اما آنها فوق العاده سرگرم کننده هستند و می توانند خاطرات متفاوت اما به همان اندازه پر طنین انداز را ایجاد کنند.

جایگزین هایی که باید در نظر گرفته شوند


منبع: https://www.zdnet.com/article/cakes-kalk-a-utilitarian-electric-motorcycle-that-gets-you-to-work-and-play/#ftag=RSSbaffb68