American Airlines فکر می کند که می داند مشتریان چه می خواهند (دلتا و یونایتد موافق نیستند)


هواپیمای امریکن ایرلاینز در آسمان.

چقدر سرگرمی نیاز دارید؟

گتی ایماژ

این روزها همه دوست دارند پرواز کنند.

بیشتر از نظر فنی نادرست است

اگر به اعلامیه های سه ماهه سوم خطوط هوایی گوش دهید، این تصوری است که می کنید.

سفر کاری در حال بازگشت استآنها می گویند، و یکی از بزرگترین محرک های کسب و کار، سفر ترکیبی است.

می دانید، سه روز جلسه و یکی دو روز دیگر استراحت برای بیش از سه روز جلسات.

خطوط هوایی پول زیادی به دست می‌آورند، زیرا افراد بیشتری برای اینکه تجربه‌ای به شدت غیراستاندارد معروف به کلاس اقتصادی را نداشته باشند، آماده پرداخت بیشتر هستند. در واقع، خطوط هوایی آنقدر سرزنده هستند که هیچ نشانه ای از تلاطم رکودی را نمی بینند.

در اصل، پس شاید چیزهای کوچک دوباره اهمیت پیدا کنند. برای مسافران، یعنی. چیزهایی مانند غذا، نوشیدنی، و مفهوم عجیب خدمات مشتری.

همچنین: امریکن ایرلاینز بی سر و صدا در حال انجام کاری است که ممکن است مشتریان را وحشتناک کند

برخاستن هالیوود؟

در مورد یک عنصر تکنولوژیکی ظاهراً مربوط به دوران گذشته – سرگرمی در حین پرواز چیست؟ کجا می رود؟ چه کسی درست فهمیده است؟ چقدر اهمیت دارد؟ و چرا به نظر می رسد فردی که در کنار من در پرواز است همیشه در حال تماشای یک فیلم خشن است؟

من به آغاز این حالت رویایی منتقل شدم یک مقاله جذاب در هالیوود ریپورتر. این نشان می دهد که چگونه استریمرهایی مانند نتفلیکس و طاووس در حال حاضر نسبت به خطوط هوایی بسیار هیجان زده هستند.

به عنوان خبرنگار آن را بیان کرد: «فناوری جدید با گزینه‌های داخلی بیشتر و صفحه‌های پشتی صندلی ارتقایافته، به مخاطبان اسیر تضمین می‌کند که پول نقدی برای پخش‌کننده‌ها خرج کنند».

بله، به نظر می رسد دنیای فناوری هالیوود فکر می کند که کمبود پول در اطراف وجود ندارد.

همچنین: دلتا و امریکن ایرلاینز در حال ایجاد تغییرات بزرگ هستند (اما نه برای همه)

اما در مورد آن صفحه های پشتی صندلی ارتقا یافته. در زمان های اخیر، خطوط هوایی دلتا تعهد انسانی غیرمعمولی نسبت به آنها نشان داده است. یونایتد ایرلاینز تصمیم گرفت قبل از تبدیل و تبدیل آنها را حذف کند نتیجه گیری اکنون مطمئن می شود که در تمام هواپیماهایش صفحه های پشتی صندلی وجود دارد.

BYOD، اگر شما لطفا

و سپس امریکن ایرلاینز وجود دارد.

آن قدم کنجکاو از تمام صفحه های پشتی صندلی را از هواپیماهای بدنه باریک خود حذف می کند. تصور این بود که همه اکنون دستگاه های خود را دارند، پس چرا به آنها یک صفحه نمایش اضافی بدهید؟

این ممکن است مثلاً یک خانواده شش نفره را ناراحت کند که ممکن است پس از آن نیاز به آوردن شش دستگاه جداگانه داشته باشند تا همه را سرگرم کنند.

البته یک تصور همزمان برای آمریکایی ها این بود که بیرون آوردن صفحه های پشتی صندلی هواپیماها را کمی سبک تر می کند و تعمیر و نگهداری را کمی سخت تر می کند.

در واقع، صحبت از سرگرمی، آخرین مدیرعامل امریکن ایرلاینز، داگ پارکر، سال گذشته مورد توجه قرار گرفت اگر ایرلاین تأثیری بر تجارت ببیند، ممکن است صفحه‌های پشتی صندلی را دوباره به داخل هواپیماهایش ببرد.

بنابراین اکنون اینجا آمده است که هالیوود تلاش می کند از خطوط هوایی برای به دست آوردن مزیت رقابتی استفاده کند.

یا به عنوان جاش مارکس، مدیر عامل شرکت آنوو — که در سرگرمی های دریا و آسمان تخصص دارد — بیان می کند: “ما 4 تا 8 ساعت در هر بار کاسه چشم مسافران را داریم. اگر می خواهید مشترکان را به آن سری جدید متصل کنید، امتیاز بازاریابی بهتری دریافت نخواهید کرد. از یک شرکت هواپیمایی.”

اوه، نمی دانم، مبل من خیلی خوب کار می کند. برای توانایی های جستجوی بسیار ضعیف اکثر پخش کننده ها صرفه جویی کنید.

صفحه پشتی صندلی که شما را می شناسد

با این حال، همه چیز پیچیده به نظر می رسد. آیا سرگرمی‌های حین پرواز در حال حاضر مملو از فیلم‌ها و نمایش‌هایی است که بیشتر مردم هنوز آن‌ها را ندیده‌اند یا حتی درباره‌شان چیزی نشنیده‌اند؟

چرا، Anuvu’s Marks این را به عنوان آینده می بیند: “ما به سمت دنیایی می رویم که در آن صفحه پشتی صندلی جلوی شما کاملاً به اینترنت متصل است، جایی که خطوط هوایی و استودیوها محتوا را به عنوان یک مسافر به شما ارائه می دهند و همه چیز از این سیستم‌ها برای اتصال به برنامه‌های وفاداری و پلتفرم‌های مشترک استودیو طراحی شده‌اند.”

به جز، در امریکن ظاهر می شود. یا، به طور دقیق تر، اگر چنین چیزی را در آمریکایی می خواهید، دستگاه خود را بیاورید و آن را شارژ نگه دارید.

همچنین: Wi-Fi در حین پرواز یک کابوس است، اما ممکن است راه‌حل‌هایی در راه باشد

این همه کاملاً جذب کننده است. چند نفر راحت تر از وسایل خود در پرواز استفاده می کنند؟ و چند نفر ترجیح می دهند که مثلاً روی لپ تاپ خود کار کنند و همچنان (حداقل) یک چشم به فیلمی که روی صفحه پشتی صندلی پخش می شود نگاه دارند؟

اما هر چند وقت یک‌بار یک مشتری واقعاً تصمیم رزرو خود را بر اساس کیفیت سرگرمی‌های پروازی یک شرکت هواپیمایی می‌گیرد؟

به نوعی، من می ترسم که مردم آنقدر به تجربیات پست در پروازهای زیاد عادت کرده باشند که اغلب آماده هستند تا با این یا آن نوع ناراحتی کنار بیایند.

من شخصاً در هیچ پروازی در سراسر ایالات متحده تلویزیون حین پرواز را تماشا نخواهم کرد، مگر اینکه ورزش زنده ای وجود داشته باشد که بخواهم ببینم و شرکت هواپیمایی تلویزیون زنده ارائه دهد. به عنوان مثال، JetBlue.

بیشتر اوقات، چیزی به نام کتاب می خوانم.

عجیبه، میدونم


منبع: https://www.zdnet.com/article/american-airlines-thinks-it-knows-what-customers-want-delta-and-united-dont-agree/#ftag=RSSbaffb68