لباس جدید مرد عنکبوتی رونمایی شد+عکس

او خالق برخی دشمنان معروف اسپایدرمن از جمله مستر نگاتیو بوده (فردی که عمر حضورش در کتابها به زور به یک دهه میرسد) و حضورش در بازی هم باعث شده که این کاراکتر را به عنوان یکی از نقشهای منفی اصلی روی کار بیاورد، موردی که در ابتدا مورد انتقاد طرفداران قرار گرفته بود ولی حالا با عرضه بازی، این انتقادات کمرنگ شده است. ردیابی مشابه این در فیلم مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه (Spider-Man: Homecoming) هم می دیدیم، ولی این یکی هدیه ای بود از طرف تونی استارک و خود پیتر پارک نساخته بودش. وقتی نابغه ای مثل تونی استارک چیزی را بسازد، شک نکنید قابلیت های هیجان انگیزی انتظارتان را می کشد. ولی وقتی مگ وایر برای تست آمد و دیدند او چطور خودش را برای نقش آماده نموده، همه نظرشان عوض شد. شما میتوانید با استفاده از قطارهای شهری نیویورک و بعنوان یک شهروند نقاب به چهره، به راحتی داخل نیویورک جابجا شوید ولی با این کار احتمالا مراحل فرعی زیادی مثل مبارزه با دزدها و خلافکاران و یا آیتمهایی مثل کوله پشتیها را از دست بدهید که برای باز کردن مهارتها و لباسهای جدید خیلی به شما کمک میکند. لباس شگفتانگیز (Amazing Suit) یکی از لباسهای قابل استفاده در Marvel’s Spider-Man است.

کمپانی ژاپنی توئی قراردادی با مارول بسته بود که طی آن حق داشت برای چهار سال از هر شخصیت مارول که دلش می خواست اقتباسی سینمایی و تلویزیونی بسازد. نکته بامزه اینجاست که همسر جنیفر کانلی یعنی پل بتانی، کسی است که صدای هوش مصنوعی تونی استارک یعنی جارویس را در می آورد که حالا ویژنِ دنیا سینمایی لباس مرد عنکبوتی قیمت مارول شده. جالب اینجاست که تهیه نماینده های سریال یعنی ساسومو یوشیکاوا و تورو هیرایاما در ابتدا می خواستند سریالشان به منبع اصلی وفادار بماند و یک مرد عنکبوتی آشنا را تحویل مخاطبان دهند، ولی یکی از اسپانسرها به استودیو گفت که رُباتی غول آسا به سریال اضافه نمایند چرا که آن سال ها رُبات های غول پیکر محبوبیت زیادی در ژاپن داشتند. تام هالند پیش از آنکه لباس فوق پیشرفته و باحال تونی استارک به دستش برسد، خودش لباسی طراحی کرد که ویژگی های زیادی نداشت، ولی در جای خودش شایسته تقدیر بود. در این سریال برای اولین بار می دیدیم که پیتر پارکر دستگاه ردیاب مخصوص خودش را طراحی می کرد که شبیه عنکبوت بود. ولی در فیلم سم ریمی، خبری از این دستگاه و تارهای سنتزی نیست و بدن پیتر پارکر بعد از برخورد با آن عنکبوت مشهور، تارهایی درست می نماید که از مچ دست هایش بیرون می زند.

پیتر پارکر در کمیک ها تار عنکبوت سنتزی درست می نماید و روی مچ هایش دستگاه هایی می گذارد تا آن ها را پرتاب کند، همان طور که در باقی فیلم ها دیدیم. وقتی که پیتر پارکر در mcu شکست سنگینی از مستریو خورد، در سفینه تونی استارک برای خودش جهت مقابله با مستریو لباسی درست کرد که طراحی بسیار نزدیکی به لباس اصلی او در mcu دارد. جالب اینجاست که وقتی سم ریمی توبی مگ وایر را برای نقش پیشنهاد کرد، استودیو روی خوشی نشان داد و می خواست بازیگر دیگری را انتخاب کند. ولی در بازگشت به خانه و به لطف کارن، پیتر پارکر می توانست افکارش را به زبان بیاورد و با او صحبت کند. داستانهای بعدی از اسپایدرمن توضیحاتی در مورد این که چطور پیتر توانست این قدر سریع وبشوترهایش را بسازد ارائه دادند. چیزی که آن اوایل موجب اعتراض هواداران کمیک ها شد و سم ریمی هم در جواب گفت به نظرش اینکه تارها به این صورت در بدن پیتر فراوری شوند طبیعی تر است، تا اینکه ببینیم پسری دبیرستانی دستگاه ویژه ای بسازد و تارهای سنتزی فراوری کند.

درست است که بن مایه و اساس لباس همان چیزهایی است که تونی استارک طراحی نموده بود، ولی تغییرات ظریف و جذابی در آن دیده می شد که حس واقعا خوبی می داد. سومین مرد عنکبوتی سم ریمی و توبی مگ وایر مثل دو قسمت قبلی پیروز و محبوب نشد و نتوانست انتها بندی مناسبی برای این سه گانه باشد، ولی هنوز هم ویژگی های مثبت خودش را دارد و هواداران مرد عنکبوتی از دیدن آن لذت می برند. هر قسمت از مرد عنکبوتی های جدید حداقل دو لباس تازه به هواداران نشان می دهد که جای خوشحالی دارد. کمپانی توئی دو سریال دیگر هم ساخت که در تیتراژشان از مارول یاد می شد ولی به طرز عجیبی هیچ ارتباط و شباهتی با آثار و کمیک هایش نداشتند. فیلم کاپیتان آمریکا ۳: جنگ داخلی اولین حضور شخصیت مرد عنکبوتی در دنیای سینمای مارول است.

ولی این چیزی از ارزش های لباس گارفیلد کم نمی نماید و هنوز به عنوان یک طراحی جذاب و چشم نواز قابل ستایش است. تترون: این پارچه دارای ضخامت بسیار کم می باشد به همین خاطر برای فصل گرما مناسب می باشد. ارتباط این بازی با دنیای سینمایی مارول بسیار نزدیک است. سم ریمی کلکسیونی از 25 هزار کمیک بوک داشت و انتخابش برای کارگردانی مرد عنکبوتی بسیار منطقی به نظر می رسید. بهتازگی تصاویر مفهومی جدیدی از فیلم Spider-Man: No Way Home منتشر شده است که نگاه بهتری از لباس جدید و نهایی مرد عنکبوتی را ارائه میدهد. پیتر لباس جدیدش را با هدف و دیدگاه خاصی طراحی نموده بود که از دل داستان و مضمون این قسمت می آمد. البته همه چیز در حد شایعه مانده و حتی چندباری آن را رد نموده اند، ولی مارول به همین رازداری ها معروف است و معلوم نیست چه غافلگیری دلنشینی انتظار هواداران را می کشد.

در ساخت این چسب از فناوری نانولوله کربنی استفاده شده است تا با کمک آن قلاب ها و حلقه های نانومولکولی ساخته شود که دقیقا مانند چسب های نر و ماده (نرم و زبر) که در لباس و کیف استفاده میشوند عمل می کنند، البته در سطح میکروسکوپی. مری جین که گزارشگر روزنامه Daily Bugle است، در ماموریت ها به مردعنکبوتی کمک می کند. این لباس سراسر مشکی رنگ که سر و شکل خیلی باحالی دارد، به پیتر یاری کرد تا بدون نگرانی، از مردم و همکلاسی هایش محافظت کند و مردم را نجات دهد. با اینکه مدت زمان کوتاهی با او سر و کار داریم، ولی دیدن روی تاریک پیتر پارکرِ همواره مهربان و دلسوز جذابیتی مثال زدنی داشت. برای لباسها، قدرت ویژه هر کدام و موارد مورد نیاز برای آزاد کردنشان، آمده است و سعی شده کمی هم راجع به منشا و داستان پشت هر لباس توضیح کوتاهی داده شود. لنزهای روی چشم درخشان بودند و یک ویژگی جالب و جذاب جدید هم داشت که به مرد عنکبوتی اجازه می داد هر وقت می خواهد بازوهایی شبیه پای عنکبوت از پشت سرش در بیاید. پیتر در جستجوی شواهدی از قاتل پدرش به ساختمان Asgorp می رود، جایی که یک عنکبوت جهش یافته پیتر را گاز می گیرد.

انتخاب لباس توبی مگوایر به عنوان لباس برتر مرد عنکبوتی شاید ربط زیادی به کارآمدی یا تکنولوژی های برترش نباشد که در این زمینه لباس های تام هالند حرفی برای گفتن نمی گذارند و احتمالا تا سالیان سال به عنوان بهترین لباس های مرد عنکبوتی باقی خواهند ماند. البته با وجود تمام قابلیت های جذاب این لباس، بعضی هواداران انتقاد می کردند که لباس مرد عنکبوتی زیادی متکی به تکنولوژی است، در حالی که خیلی از ویژگی های موجود در آن قبلا در کمیک های مرد عنکبوتی حضور داشته. مثل همیشه شخصیت جذاب مرد عنکبوتی کسی نیست جز “پیتر پارکر” که از نکات جذاب بازی میشود به این اشاره کرد که شما قادر خواهید بود لباس شخصیت “پیتر پارکر” را به تن کرده و در مکان های مختلفی این بار به عنوان “پیتر پارکر” نه مرد عنکبوتی حضور پیدا کنید. همان طور که در انیمیشن مرد عنکبوتی در دنیا عنکبوتی دیدیم، در این کمیک نسخه های مختلفی از مرد عنکبوتی می آمدند که متعلق به واقعیت ها و دنیا های موازی بودند.

رُبات معروف مرد عنکبوتی ژاپنی یعنی لئوپاردون هم در این کمیک حضور داشت و نقشی کلیدی در شکست دادن ضدقهرمان ها ایفا می کرد. ولی چیزی که بیشتر از همه در بازگشت به خانه به چشم آمد، هوش مصنوعی خوش مشرب و دوست داشتنی این لباس یعنی کارن بود که جنیفر کانلی صدایش را در می آورد. ولی اگر بی انصاف نباشیم، لحظاتی که به یک باره لباسش را عوض می کرد و به مرد عنکبوتی تبدیل می شد حسابی خنده دار بودند و اگر الان نگاهش کنید لحظات مفرحی برایتان خلق می نماید. تا الان همه به ترکیب آبی و قرمز عادت نموده بودیم و دیدن ترکیب رنگ جدید حسی از تنوع به مخاطب می داد.

پیتر پارکر اینجا روی کلاه اسکی عینک محافظ هم تعبیه نموده که با بقیه لباسش حسابی جور در می آید. خود تام هالند هم حسابی از این تنوع راضی است و با پوشیدن هرکدام از این لباس ها کلی کیف می نماید. برخی والدین لباس مرد عنکبوتی بچه گانه را برای جشن تولد فرزندشان انتخاب می کنند و در مابقی وسایل جشن نیز تم مرد عنکبوتی را به کار می برند. از روی مرد عنکبوتی ساخته شدهاند و کمتر کسی وجود دارد که با این ابرقهرمان جذاب آشنایی نداشته باشد. یکی از بخش های جذاب و تماشایی فیلم سوم، لباس سیاه مرد عنکبوتی بود که در پی حضور موجودی فضایی (همان ونوم معروف) به وجود آمد و علاوه بر ظاهر تاریک و مهیبی که به لباس همواره آبی و قرمز قهرمان ما بخشید، شخصیت پیتر پارکر را هم تغییر داد. تلفیق نادری از هوشمندی، خردمندی و انسانیت درون گارفیلد حضور دارد که از حالات چهره اش هم پیداست. یکی دیگر از تصمیم های عجیب این سریال، حضور نداشتن دشمن های معروف مرد عنکبوتی بود که خیلی از هواداران کمیک ها را دلسرد کرد. در این پست از مجله تایم با معرفی شخصیت مرد عنکبوتی Spider man در خدمت شما هستیم.

در جایی از فیلم تونی استارک لباس مخصوصش را از پیتر پارکر پس می گیرد و به او می گوید: اگه بدون این لباس هیچی نیستی، پس نباید اصلا دستت باشه! اندرو گارفیلد برای اینکه بتواند نقش مرد عنکبوتی را به خوبی بازی کند، مدتی به مطالعه حرکات عنکبوت ها پرداخت و سعی کرد تا جایی که ممکن است اعمال و رفتار آن ها را یاد بگیرد. توبی مگوایر هم حسابی به نقش متعهد بود و برای اینکه بدنش آماده باشد، پنج ماه به صورت فشرده تمرین کرد و هنرهای رزمی یاد گرفت و رژیم غذایی اش را به کل عوض کرد. این درسی است که تونی در مرد آهنی 3 یاد گرفت و مجبور شد بدون زره مرد آهنی با ماندارین بجنگد. بر خلاف کمیک ها که مچ بند های مخصوص پرتاب تار مرد عنکبوتی جزئی از خود لباس هستند، در اینجا به صورت بخشی مجزا طراحی شده بودند که روی مچ هایش قرار می گرفت و ظاهری زننده داشت. لباس دوم اندرو گارفیلد در زمینه تلفیق ایده های جدید و قدیم خوب عمل کرد، ولی لباس قرمز و مشکی تام هالند در فیلم دومش به همه نشان داد که چطور می توان ایده های کاملا جدید را روی لباس مرد عنکبوتی عملی کرد و بهترین نتیجه ممکن را گرفت.