در روز هوش مصنوعی تسلا چه انتظاری دارید؟

فناوری خودران وعده داده شده تسلا به طور قابل توجهی از ویژگی های موجود متفاوت خواهد بود – اصلاً نیازی به راننده نخواهد بود.

همچنین: تسلا ربات: یک ربات انسان نمای مفهومی که با هوش مصنوعی وسیله نقلیه تسلا تعبیه شده است

ماسک در مراسم روز هوش مصنوعی تسلا در سال گذشته گفت: «البته قرار است دوستانه باشد و در دنیایی که برای انسان ها ساخته شده است حرکت کند و کارهای خطرناک، تکراری و خسته کننده را حذف کند.

اگرچه وعده خودروی خودران تسلا چیز جدیدی نیست، اما تسلا هنوز یک خودروی خودران را برای عموم عرضه نکرده است. بر اساس گزارش رویترز، ماسک در کنفرانس انرژی ماه گذشته در نروژ برنامه‌های خود را برای آماده‌سازی فناوری خودران تسلا برای عرضه تا پایان سال اعلام کرد.

Optimus که با نام ربات تسلا نیز شناخته می شود، یک ربات دوستدار 5 فوتی 8 اینچی است که می تواند وظایف انسانی مانند حمل 45 پوند و 145 پوند وزنه را انجام دهد.

cybertruck.jpg

تصویر: تسلا

تسلا-دوجو-تراشه

تصویر: الکترک

وانت برقی دارای طراحی منحصر به فرد و هندسی است که بر خلاف کامیون هایی است که در حال حاضر در جاده ها می بینید. را وب سایت تسلا ادعا می کند که این کامیون “کارایی بهتری نسبت به یک کامیون با عملکرد بیشتر نسبت به یک خودروی اسپورت ارائه می دهد.”

می‌توانیم انتظار داشته باشیم که ماسک به‌روزرسانی‌هایی را در مورد اینکه چه زمانی می‌توانیم انتظار داشته باشیم Cybertrucks تولید و برای عموم ارسال شود، به ما بدهد.

تسلا سوپرشارژر V4

پس از همه هیاهویی که Optimus در سال گذشته ایجاد کرد، می توان انتظار داشت که ربات انسان نما در خط مقدم رویداد امسال باشد. ماسک به طور غیررسمی تایید کرد که Optimus موضوع بحث در رویداد امسال خواهد بود، با تغییر تاریخ رویداد از 19 آگوست به 30 سپتامبر، به دلیل در دسترس بودن نمونه اولیه Optimus در تاریخ بعدی.

قابلیت‌های فعلی تسلا به وسایل نقلیه‌اش اجازه می‌دهد تا چندین اقدام مستقل انجام دهند، مانند فرمان خودکار، پارک خودکار، تغییر خط خودکار، شناسایی علائم توقف و چراغ‌های راهنمایی و کاهش سرعت خودرو هنگام نزدیک شدن به علائم راهنمایی و رانندگی. با این حال، هدایت انسانی هنوز مورد نیاز است.

تسلا سایبرتراک

همچنین: اولین تسلا سوپرشارژر V4 به آریزونا می آید

این رویداد مشابه رویدادهای سالانه دیگر شرکت‌های بزرگ فناوری است، مانند رویداد Far Out اپل که در اوایل این ماه برگزار شد، رویدادهای Unpacked سامسونگ یا سخنرانی‌های سالانه I/O گوگل. این فرصتی است برای عموم مردم تا در مورد آنچه قرار است بیاموزند.

بنابراین تبلیغات در مورد Optimus چیست؟ Optimus علاوه بر طراحی آینده‌نگر که به نظر می‌رسد از یک فیلم علمی تخیلی بیرون آمده است، توجه‌ها را به خود جلب می‌کند، زیرا این یک ربات انسان‌نما است که از هوش مصنوعی تسلا نیرو می‌گیرد و می‌تواند نحوه انجام کارها را متحول کند.

در روز هوش مصنوعی تسلا سال گذشته، تسلا ابرکامپیوتر Dojo را معرفی کرد. با این حال، در آن زمان ابرکامپیوتر هنوز در حال توسعه بود. در این روز هوش مصنوعی، می‌توانیم منتظر به‌روزرسانی‌هایی در مورد توسعه برنامه Dojo باشیم.

روباتاکسی

ماسک نشان داده است که علاقه زیادی به فناوری وسایل نقلیه خودران دارد و اعلام کرده است: “ماشین های برقی خودران همه چیز مهم خواهند بود. ماشین بنزینی بدون خودمختاری مانند سوار شدن بر اسب و استفاده از تلفن تاشو خواهد بود. این هنوز هم اتفاق می افتد، اما همینطور است. موقعیت مناسب، جایگاه،” از طریق توییتر.

tesla.png

تصویر: تسلا

تسلا سایبرتراک نیز یک مفهوم کاملاً جدید نیست – در ابتدا در سال 2019 معرفی شد. با این حال، این مدل هنوز وارد تولید انبوه نشده است. اگر در آمریکای شمالی زندگی می‌کنید، می‌توانید کامیون را روی آن رزرو کنید وب سایت تسلا.

مانند خودروهای خودران، تاریخ تولید Cybertruck همچنان به عقب می افتد. به گزارش رویترز، در اوایل سال جاری، تسلا تولید خود را به جای تاریخ پیش بینی شده قبلی در پایان سال 2022 به سه ماهه اول سال 2023 رساند.

علیرغم معرفی نشدن سوپرشارژر، می‌دانیم که سوپرشارژر V4 چگونه خواهد بود طرح های طراحی و نقشه های ساخت و ساز که طرفداران تسلا حفر کردند و در توییتر پست کردند، و طرح های ساخت و ساز نشان می دهد که اولین سایت کجا قرار خواهد گرفت.

تسلا-انسان نما

تصویر: تسلا

برخی از ویژگی های برجسته آن عبارتند از اسکلت بیرونی تقریبا غیرقابل نفوذ، شیشه زره تسلا و ظرفیت حمل بار 3500 پوندی.

کامیون سایبری

تصویر: Gettin Images/FREDERIC J. BROWN

Dojo به ابررایانه داخلی تسلا برای یادگیری ماشین اشاره دارد – یک ماشین آموزش هوش مصنوعی. ماسک گفت: “دوجو یک کامپیوتر آموزشی شبکه عصبی است که برای ویدئو (برای خودرانی) بهینه شده است از طریق توییتر

ZDNET پیش‌بینی می‌کند که روز هوش مصنوعی تسلا در 30 سپتامبر در مورد Optimus، اتومبیل‌های خودران، تسلا Cybertruck، Tesla Supercharger V4، تراشه Dojo و روباتاکسی بحث خواهد کرد.

Optimus

تسلا هنوز به طور رسمی از عرضه پیشرفته ترین سوپرشارژر خود یعنی سوپرشارژر V4 خبر نداده است. این شارژر با حداقل 300 کیلو وات از نظر قدرت شارژ از نسل قبلی خود یعنی Supercharger V3 فراتر می رود.

tesla-model-3

تصویر: تسلا

ما می توانیم انتظار داشته باشیم که ماسک عرضه و تولید سوپرشارژر V4 و همچنین جزئیات ظاهر، مکان و عملکرد را اعلام کند.

تراشه دوجو

همچنین: ایلان ماسک پیش‌بینی می‌کند که یک سواری با روباتاکسی تسلا کمتر از بلیت اتوبوس یارانه‌ای هزینه دارد

به دلیل صحبت‌های اخیر در مورد تاکسی، اگر در روز هوش مصنوعی تسلا به‌روزرسانی دیگری دریافت کنیم، تعجب آور نخواهد بود.
منبع: https://www.zdnet.com/article/what-to-expect-on-tesla-ai-day/#ftag=RSSbaffb68

با وجود افزایش توان خروجی، طراحی سوپرشارژر V4 اساساً یکسان خواهد ماند. طرح‌های طراحی نشان می‌دهند که شکل آن یکسان خواهد بود، با تنها تفاوت این که نازل در خارج به جای توخالی درون جایی که اکنون زندگی می‌کند، زندگی می‌کند.

مردم در مورد اینکه مصرف کننده مورد نظر برای این محصول چه کسی است تردید دارند، زیرا احتمالاً سرمایه گذاری سنگینی برای یک خانواده معمولی خواهد بود. همچنین، ربات‌ها هرگز واقعاً در خانواده‌ها پیاده‌سازی نشده‌اند، به استثنای ربات‌هایی از نوع Roomba، بنابراین عرضه این محصول یک انحراف شدید از فناوری فعلی است.

از زمانی که ماسک برای اولین بار این ایده را در سال 2016 اعلام کرد، هر سال چندین تاریخ انتشار جدید وجود دارد که همگی کوتاه بوده اند. او حتی وعده سفر خود مختار تسلا از نیویورک به لس آنجلس را داد که به سال 2017 و سپس 2018 به تعویق افتاد و هنوز اتفاق نیفتاده است. بنابراین می‌توانیم منتظر به‌روزرسانی دیگری در این رویداد باشیم، امیدواریم با یک تاریخ قطعی که قبل از پایان سال باشد.

در طول این تماس، ماسک همچنین گفت که رباتاکسی ارزان‌ترین نوع حمل‌ونقل را ارائه می‌کند، با هزینه‌ی یک رباتاکسی کمتر از بلیت اتوبوس یارانه‌ای.

ماسک ابتدا گفت که رباتاکسی تا پایان سال 2020 در جاده ها عرضه خواهد شد. بیش از دو سال بعد، ما هنوز منتظر عرضه عمومی تسلاهای خودران هستیم، خیلی بیشتر از یک تاکسی خودران.

دیگر کاربردهای این ربات کارخانه ها و صنعت خدمات است که می توانند از کمک هایی که ربات مبتنی بر هوش مصنوعی ارائه می کند بهره مند شوند.

ماشین های خودران

با این حال، چند ماه پیش، در جریان تماس درآمد سه ماهه اول 2022 تسلا، ماسک گفت: “آرزو داریم به تولید حجمی از [the robotaxi] در سال 2024.”

روز هوش مصنوعی تسلا رویداد سالانه تسلا است که در آن این شرکت تمام پروژه های آینده خود را نشان می دهد و آخرین فناوری خود را به نمایش می گذارد. این رویداد در تاریخ 30 سپتامبر برگزار می شود و انتظار می رود هم در وب سایت تسلا و هم در یوتیوب به صورت زنده پخش شود. اگر در حال بحث در مورد اینکه آیا آهنگ را تنظیم کنید یا نه، در اینجا چیزی است که می توانید انتظار داشته باشید.

اگرچه اخبار مربوط به خودروهای الکتریکی تسلا بخش خوبی از این رویدادها را تشکیل می دهد، اما با تسلا، همیشه شگفتی هایی وجود دارد. سال گذشته، بزرگترین غافلگیری، ربات رقصنده ای بود که برای همراهی مدیرعامل تسلا، ایلان ماسک، روی صحنه رفت. مردی که کت و شلوار ربات پوشیده بود، روش خلاقانه تسلا برای معرفی اولین ربات انسان نما خود، Optimus بود.

همچنین: ایلان ماسک می گوید که تسلای خودران می تواند تا پایان سال آماده شود

ماسک پس از رانندگی آزمایشی کامیون، اظهار داشت که Cybertruck “عالی” است.