بررسی مجموعه کلاهک DCX را رها کنید: خطوط تمیز را با قیمت متوسط

برخی از کلیدهای تاکیدی (رنگی معکوس)، اندازه‌های متناوب، و افسانه‌های متناوب که با این مجموعه ارائه می‌شوند

مایکل گاریفو

سوال اصلی اینجاست که آیا مجموعه کلیدهای DCX قیمت 99 دلاری آن را توجیه می کند؟ برای علاقه مندان به صفحه کلید مکانیکی، هدف مشخص جمعیتی این محصول، ست های Drop DCX حد وسطی را بین مجموعه های 50 دلاری ارزان تر و کمتر خوش ساخت و مجموعه های GMK چند صد دلاری ارائه می دهد.

برای من، کلیدهای Drop DCX برای کاربرانی که به دنبال زیبایی‌شناسی تمیز و تک رنگ هستند، گزینه‌ای باارزش، اما نه کامل هستند. با این حال، من نمی توانم به اندازه کافی توصیه کنم که Drop با نوار فاصله به این موضوع نگاهی بیندازد.

لایه سیاه داخل در واقع در بالا به عنوان افسانه (حرف، عدد یا کاراکتر دیگر) برای هر کلید نشان داده می شود.

مایکل گاریفو

این هم به قیمت و هم به کیفیت اشاره دارد. من هرگز ست 50 دلاری را حس نکرده‌ام که با مشخصات صدای ضخیم و رضایت‌بخش این کلاهک‌های دوبل شات مطابقت داشته باشد، اما هرگز مجموعه GMK با فاصله آنقدر نازک که اجازه عبور نور ناخواسته را بدهد، ندیده‌ام.

جایگزین-this-image.jpg

مقایسه سه پروفایل کلیدی اصلی

و حالا برای چیزی کاملاً متفاوت … حداقل تا آنجا که رنگ آن می رود. این مجموعه دیگر DCX با رنگ‌های الهام‌گرفته از فضای خود بسیار درخشان‌تر است، اما همچنان همان کیفیت و مشخصات جدید را ارائه می‌کند.


منبع: https://www.zdnet.com/home-and-office/smart-office/drop-dcx-keycap-set-review/#ftag=RSSbaffb68

نکته مهم، این است که حتی پس از یک هفته استفاده متوسط، این مجموعه هیچ نشانه‌ای از درخشش ناخالص را نشان نمی‌دهد که برخی از کلاهک‌های ارزان‌تر ABS می‌توانند خیلی سریع رشد کنند. این ثابت می کند که ABS می تواند به اندازه PBT عمر طولانی داشته باشد، اگر درست انجام شود.

نمایه DCX

یک مجموعه حتی ارزان‌تر از کلاهک‌های DCS، پلاستیک PBT و پروفایل استاندارد OEM را انتخاب می‌کند. در حالی که من این مجموعه خاص را آزمایش نکرده‌ام، متوجه شدم که مجموعه‌های GBPT Glorious به طور کلی نسبت به هزینه‌شان به طرز تکان‌دهنده‌ای خوب ساخته شده‌اند. همچنین در رنگین کمان کامل موجود است.

کلیدهای DCX Drop چیزی هستند که به عنوان “doubleshot” شناخته می شوند. این بدان معناست که هر کلید از دو لایه تشکیل شده است: یک لایه بیرونی به رنگ اصلی کلید، و یک لایه داخلی به رنگ افسانه کلید (حروف، اعداد یا کاراکترهایی که نشان دهنده آن است) که در سوراخی به شکل یکسان وارد می شود. در پوسته بیرونی این یک روش ساخت متداول برای مجموعه های کلاهک های انتهایی بالاتر است زیرا باعث می شود که افسانه ها از بین بروند. اطلاعات بیشتر در مورد انواع کلاهک در راهنمای لینک زیر یافت می شود.

یک سینی ثانویه از مجموعه کلیدهای DCX Drop

کلیدهای Drop DCX برای کاربرانی که به دنبال زیبایی تمیز و تک رنگ هستند، گزینه‌ای ارزشمند و البته عالی نیست.

دراپ به خوبی از این موضوع آگاه است. این همان ALT خوب خود Drop است که در تصاویر اینجا استفاده می شود. بنابراین، من مطمئن نیستم که چگونه باعث شد این نقص در مجموعه‌ای که در غیر این صورت یک مجموعه بسیار خوش ساخت بود، از بین برود. با توجه به ارزشش، نوع سفید روی مشکی همین مجموعه بعید به نظر می‌رسد که به دلیل تیره‌تر بودن پلاستیک ABS استفاده شده از این مشکل رنج ببرد.

احساس تایپ

اگر این زیبایی شناسی را دوست دارید، اما چیزی نزدیک به پروفایل SA را ترجیح می دهید، اینها گزینه خوبی هستند. آن‌ها کمی گران‌تر هستند، اما همچنان که مجموعه‌های GMK ارزان‌تر هستند.

اگر به دنبال فرو بردن انگشتان پا در انتهای عمیق حوضچه صفحه کلید مکانیکی بدون سرگردانی در هزینه های سه رقمی بالا فقط برای کلاه کلید خود هستید، نمایه Drop DCX نقطه ورود عالی را ارائه می دهد.

جایگزین هایی که باید در نظر گرفته شوند

نمایه DCX Drop دقیقاً منعکس کننده OEM است که در بالا قرار دارد و ارتفاع همه ردیف ها تقریباً به همان میزان کاهش می یابد.

مایکل گاریفو

بیشتر: 5 بهترین صفحه کلید مکانیکی: از مینی تا ماکرو

وقتی صحبت از پلاستیک ABS شد، حسی صاف و تقریبا ابریشمی به این کلاهک‌ها می‌دهد. این چیزی شبیه جنبه دوست داشتنی یا متنفر بودن آنها خواهد بود. اگر احساس خشن‌تر و محکم‌تر درپوش‌های کلید ساخته شده از پلاستیک PBT را ترجیح می‌دهید، ممکن است فکر کنید که اینها خیلی نرم هستند. با این حال، اگر بافت نرم‌تری را ترجیح می‌دهید، می‌توانم بگویم اینها یکی از بهترین ست‌های ABS هستند که من استفاده کرده‌ام.

متأسفانه، یک استثنا در این مورد وجود دارد: میله‌های فاصله موجود. در جایی که هر کلید دیگر از دو لایه استفاده می کند (یک لایه بیرونی سفید و یک لایه داخلی سیاه و یک افسانه، در این رنگ)، نوار فاصله در عوض فقط از یک لایه استفاده می کند که به سختی ضخیم تر از لایه بیرونی کلیدهای دیگر است. به همین دلیل، نوار فاصله اجازه می دهد تا نور ناخواسته به اندازه کافی به خوبی بتابد تا بتوانید ساقه های زیر کلاهک را مشخص کنید، همانطور که در تصویر زیر می بینید.

به این ترتیب، کلیدهای DCX از Drop بسیار شبیه کیبوردهای مکانیکی این شرکت هستند: یک نقطه ورود عالی و میان رده به سرگرمی صفحه کلید مکانیکی. ارتقا از کلیدهای استاندارد Bog خود به این مجموعه به شما ایده روشنی می دهد که آیا کلیدهای تاثیرگذار بر تجربه تایپ شما ارزش بهینه سازی را برای شما دارند یا خیر.

جدا از این یک نقص، مجموعه‌های DCX کاملاً قیمت درخواستی خود را توجیه می‌کنند، به خصوص با طیف کامل و کامل درپوش‌های ارائه شده. مواردی مانند کلیدهای اصلاح‌کننده کوتاه‌شده، کلیدهای تاکیدی با تغییر رنگ، و افسانه‌های جایگزین، همگی ارزش پیشنهادی را تا جایی افزایش می‌دهند که مجموعه پایه DCX تمام چیزی است که بیشتر افراد به آن نیاز دارند. تنها استثنا کاربران مک خواهند بود که می‌خواهند مجموعه ۲۵ دلاری را انتخاب کنند که شامل کلیدهای مد مخصوص مک است.

مجموعه DCX Keycap Drop در بسته خود

DCX Keycap Drop روی یک Drop ALT با نور پس زمینه تنظیم شده است

با این حال، فرآیند ایجاد تلورانس‌های بسیار محکم مورد نیاز برای قرار دادن آن افسانه‌های ضخیم کامل در پوسته بیرونی آن‌ها یک فرآیند گران‌قیمت است. به همین دلیل است که بیشتر تابلوها و کلاهک‌های ارزان‌تر همچنان به افسانه‌های چاپی تکیه می‌کنند که می‌توانند از بین بروند.

DCX Keycap Drop روی یک Drop ALT با نور پس زمینه تنظیم شده است

این ساختار دولایه کلیدی ضخیم تر و محکم تر از آنچه ممکن است به آن عادت داشته باشید ایجاد می کند. این به از بین بردن پینگ‌های ناخوشایند از فنرهای کلید کمک می‌کند و صدای رضایت‌بخش‌تر و حس لامسه‌ای را ارائه می‌دهد. آنها ممکن است به ضخامت مجموعه های GMK که چند صد دلار قیمت دارند، نباشند، اما به طور قابل توجهی متراکم تر از هر مجموعه تک لایه ای هستند که من امتحان کرده ام.

بیشتر: صفحه کلیدهای مکانیکی: راهنمای جامع

بنابراین، چه تفاوتی در مورد این کلیدهای کلیدی وجود دارد؟ اول از همه، آنها کوتاهتر از کلیدهای OEM هستند. این حسی را ارائه می‌کند که به چیزی نزدیک‌تر است که از یک برد با مشخصات پایین انتظار دارید، یا چیزی در نیمه راه بین تجربه تایپ یک صفحه کلید مجزا و یک لپ‌تاپ. همچنین این حس را ایجاد می‌کند که کلیدها کمی سریع‌تر هستند، حتی اگر این حس لزوماً به کلمات واقعی در دقیقه تبدیل نشود.

از جنبه مثبت، هیچ دوره تعدیل وجود ندارد. برخلاف تغییر کلیدهای فوق‌العاده بلند SA یا کلاه‌های کاملاً صاف DSA، DCX یک تجربه تایپ راحت و آشنا را فراهم می‌کند که بلافاصله با آن احساس می‌کنید در خانه هستید.

منفی

  • نوار فاصله بدون دابل شات اجازه عبور نور ناخواسته را می دهد
  • کاربران مک برای اصلاح‌کننده‌های صحیح به یک مجموعه افزودنی ۲۵ دلاری نیاز دارند
  • ممکن است برای برخی از کاربران بسیار نرم به نظر برسد

از جنبه منفی، انقلابی نیست و هیچ مزیتی برای سرعت تایپ شما ندارد. من متوجه شدم که در حال تایپ تقریباً یکسان، از نظر سرعت و دقت، روی این کلیدهای کلیدی مانند مجموعه OEM معمولم هستم.

در حالی که این یک مجموعه درخشان نیست، و به طور خاص برای استفاده با صفحه کلیدهای دارای نور پس زمینه طراحی نشده است، اما همچنان مشکل ساز است. بسیاری از تابلوها به وضوح از نور پس زمینه استفاده می کنند، از تخته های بازی با طعم رنگین کمان گرفته تا مدل های تجاری جدی.

امروزه بیشتر بردها با کلیدهای پروفایل OEM عرضه می شوند. با این حال، اشتیاق به صفحه کلیدهای مکانیکی به گسترش در دسترس بودن مجموعه‌های پس از فروش در نمایه SA، نمایه بلندتر با فرورفتگی‌های کروی، و DSA یک نوع صاف‌تر که تورفتگی کروی SA را به اشتراک می‌گذارد، کمک کرده است.

من متوجه شده ام که اکثر تایپیست ها آنقدرها به کلیدهای خود فکر نمی کنند. با این حال، زمانی که آنها اولین مجموعه واقعا عالی – یا، در این مورد، واقعاً وحشتناک – را امتحان می کنند، این امر تغییر می کند. تکه‌های پلاستیکی کوچکی که انگشتان ما در آن فرود می‌آیند، می‌توانند تجربه تایپ کردن با صفحه‌کلیدهای 10 دلاری و کیبوردهای مکانیکی حرفه‌ای 500 دلاری را ایجاد کنند.

اکنون، Drop امیدوار است که با کلاه های پروفایل DCX خود، یک شکل کاملاً جدید درب کلید بسازد. این نمایه جدید سعی می‌کند شکل OEM را به خود بگیرد و آن را برای نیازهای کاربران مدرن کیبورد مکانیکی بهینه کند، در حالی که زیبایی‌شناسی تمیز و باکیفیت را ارائه می‌دهد. بیایید نگاهی بیندازیم که آیا آخرین تلاش Drop برای ایجاد اختلال در بازار کلیدهای مکانیکی، پشت سر گذاشتن پروفایل های سنتی تر و قیمت درخواستی 99 دلاری آن را توجیه می کند یا خیر.

هر ردیف از بسته‌بندی عالی شامل یک سینی کاغذ کوچک است که می‌توان آن را بیرون آورد تا جابجایی و مرتب‌سازی کلیدها آسان شود.

مایکل گاریفو

درپوش‌های کلیدی پوششی زیبا و ظریف به سلیقه من در رنگ‌های نور پس‌زمینه ارائه می‌کنند، جدای از نقصی که در بالا ذکر شد.

مایکل گاریفو

مجموعه DCX Drop با رنگ سیاه به سفید نصب شده روی صفحه کلید Drop ALT

مایکل گاریفو

مشخصات فنی

مشخصات DCX را رها کنید
اندازه برد پشتیبانی شده سایز کامل +
کلیدهای مک گنجانده شده است؟ خیر (به عنوان افزونه 25 دلاری موجود است)
نمایه ساقه گیلاس MX
مواد Doubleshot ABS
رنگ های موجود سیاه روی سفید، سفید روی سیاه، Dolch، Genesis، Deep Space، Key-Man، Camillo
لهجه یا تازگی؟ چند کلید اینتر، یک کلید فرار، کلیدهای F و J جایگزین
ISO یا ANSI هر دو
سایر مجموعه های الحاقی مجموعه غیر استاندارد فاصله، اصلاح کننده های مک

تایپ ویدیوی آزمایشی

این روی صفحه کلید Drop ALT شخصی من با روشنایی تنظیم شده روی 75٪ گرفته شده است.

مایکل گاریفو

تنها تفاوت‌های دیگری که در دستان این نویسنده قابل تشخیص بود بسیار جزئی بود: یک زاویه تقریباً متفاوت در اینجا، یک تغییر جزئی در میزان تیز بودن لبه‌های تورفتگی استوانه‌ای. مواد تبلیغاتی خود Drop نمایه DCX را “هم آشنا و هم غیرقابل انکار منحصر به فرد” می نامند. من می توانم بگویم که این یک توصیف کاملاً منصفانه و دقیق است.

خط پایین