XeroLinux می تواند زیباترین دسکتاپ لینوکس موجود در بازار باشد

مشکل دیگر نصب کننده نرم افزار Pamac GUI بود. یکی از اولین کارهایی که انجام دادم، تلاش برای نصب LibreOffice با رابط کاربری گرافیکی Pamac بود. همه چیز به خوبی پیش نرفت و Pamac در همگام سازی پایگاه داده بسته ها با مشکلاتی روبرو شد. در نهایت، پس از اینکه سیستم تشخیص داد که به‌روزرسانی‌ها در دسترس هستند، پایگاه‌های داده همگام شدند و من توانستم LibreOffice (و بسیاری از نرم‌افزارهای دیگر) را نصب کنم. روند کمی کندتر از آن چیزی بود که من دوست داشتم، اما حل آن خیلی چالش برانگیز نبود.

من از همه جادوهایی که در زیر کاپوت رخ می دهد صرف نظر می کنم، زیرا اکثر کاربران واقعاً به آن بیت ها اهمیت نمی دهند، تا زمانی که همه چیز به خوبی اجرا شود. وقتی می گویم XeroLinux مانند هر توزیع مبتنی بر Arch به من اعتماد کنید.

برای شروع، توسعه دهندگان XeroLinux انتخاب عاقلانه ای را انجام داده اند که از قانون هیک پیروی کنند. برای کسانی که نمی‌دانند، قانون هیک (معروف به قانون هیک-هایمن) از ویلیام ادموند هیک و ری هیمن نام‌گذاری شده است که رابطه بین تعداد محرک‌های موجود و زمان واکنش فرد به هر محرکی را مطالعه کردند.

در طول دهه‌ها، من شاهد توزیع‌های دسکتاپ لینوکس بی‌شماری بوده‌ام که هر کدام تلاش می‌کنند خود را از رقبا متمایز کنند. برخی از آنها، مانند ZorinOS و Deepin Linux، کار نسبتاً قابل توجهی در انجام این کار انجام داده اند. از زمانی که در سال 99 شروع به پوشش لینوکس کردم، توزیع هایی مانند Elementary OS، ZorinOS، Deepin Linux و Garuda Linux را اعلام کردم که زیباترین دسکتاپ موجود در بازار را ارائه می دهند.

آیا توسعه دهندگان در وظیفه خود موفق شدند؟ من معتقدم که دارند. وقتی به دسکتاپ XeroLinux نگاه می‌کنید، متوجه می‌شوید که شامل موارد نه خیلی کم و نه خیلی زیاد است. در عوض، XeroLinux ترکیبی عالی را ایجاد می‌کند که از غرق شدن کاربران جدید و کاربران باتجربه جلوگیری می‌کند.

چیزی که XeroLinux را واقعاً خاص می‌کند این است که چگونه توسعه‌دهنده به طرح‌بندی پیش‌فرض KDE Plasma پایبند نیست (زیرا این کار خسته‌کننده خواهد بود). در عوض، توسعه‌دهنده تصمیم می‌گیرد تا با یک داک و یک نوار بالا، به دسکتاپ یک حس کاملاً MacOS بدهد. حتی بدون یک سفارشی سازی واحد، همه چیز به نظر می رسد و رفتاری عالی دارد.

از آن مطالعه، آنها مشخص کردند که محرک های موجود بیشتر زمان تصمیم گیری کاربر را طولانی می کند. هنگامی که یک کاربر از سیل گزینه ها رنج می برد، باید زمان بیشتری را صرف تفسیر آنچه ارائه شده است، کند و سپس بر اساس آن عمل کند.

برنامه Konsole منوی جهانی XeroLinux را نشان می دهد.

تصویر: جک والن

دسکتاپ پیش فرض XeroLinux.

دسکتاپ XeroLinux یک شگفتی بنفش رنگ در جهان است.

تصویر: جک والن

نکته ای که در مورد XeroLinux وجود دارد این است که یک دسکتاپ بسیار زیبا طراحی شده است که شما مایلید هر گونه سکسکه کوچکی را که رخ دهد ببخشید. و با توجه به حل شدن بیشتر مشکلات، پیدا کردن کوچکترین نقص در این سیستم عامل دسکتاپ لینوکس بسیار سخت است. من به شدت توصیه می کنم ISO XeroLinux را دانلود کنید و آن را امتحان کنید. من مطمئن هستم آنچه را که می بینید دوست خواهید داشت.


منبع: https://www.zdnet.com/article/xerolinux-makes-a-strong-case-for-the-most-beautiful-linux-desktop-on-the-market/#ftag=RSSbaffb68

با این حال، اخیراً با انتشار جدیدی از XeroLinux مواجه شده‌ام که ادعای بسیار محکمی برای ادعای آن نقطه آرزو دارد.

موارد دیگری که به متمایز کردن XeroLinux کمک می کند عبارتند از:

 • هر دو Pamac و Synaptic برای نصب نرم افزار در دسترس هستند.
 • یک منوی دسکتاپ ساده برای پیمایش.
 • Flatseal flatpak GUI برای نصب آسان.
 • یک پنجره ترمینال کشویی (Yakuake).
 • تعداد زیادی انیمیشن
 • سفارشی ساز گراب
 • تغییر تم تیره و روشن با دسترسی سریع.
 • تن از گزینه های پیکربندی.
 • ابزار پیکربندی XeroLinux (برای به روز رسانی آسان سیستم و کمک به تنظیم مواردی مانند گرافیک Samba و Nvidia).

همه چیز عالی نیست

و جدیدترین نسخه XeroLinux با یک طرح رنگی پیش‌فرض ساخته شده است که باعث می‌شود شاهزاده در حین رقصیدن زیر باران به یک تکنوازی غیرمعمول گیتار نفوذ کند.

همچنین: من یک مولد هنر هوش مصنوعی را آزمایش کردم و این چیزی است که یاد گرفتم

چه چیزی XeroLinux را بسیار خاص می کند؟

توسعه دهندگان بسیار دقت کرده اند که همه چیز را روی دسکتاپ قرار دهند تا تعامل با سیستم عامل آسان شود، اما یکی از بیت های مورد علاقه من، منوی جهانی است که در نوار بالایی برنامه ای که در حال حاضر روی آن کار می کنید ظاهر می شود. XeroLinux به جای اینکه یک برنامه فضای بیشتری را با قرار دادن نوار منو در پنجره برنامه اشغال کند، آن را به نوار بالا می برد، بنابراین شما بدون توجه به جایی که پنجره است به منو دسترسی خواهید داشت. من همیشه از طرفداران منوهای جهانی بودم، زیرا آنها فضایی را در پنجره برنامه آزاد می کنند و به استانداردسازی گردش کار شما کمک می کنند.

XeroLinux یک توزیع مبتنی بر Arch است که از دسکتاپ KDE Plasma برای ایجاد محیطی استفاده می کند که نه تنها زرق و برق دار است، بلکه به همان اندازه کاربرپسند است که از دسکتاپ لینوکس مدرن انتظار دارید.

درست است، همه اش بنفش و با شکوه است.

حتی یک فرمول برای قانون هیک وجود دارد که RT = a + b log2 (n) است که در آن:

 • RT زمان واکنش است.
 • n تعداد محرک های موجود است.
 • a/b ثابت های قابل اندازه گیری دلخواه هستند.
دسکتاپ پیش فرض XeroLinux.

تصویر: جک والن

همچنین: چه چیزی در LibreOffice جدید است و چگونه آن را در MacOS نصب می کنید؟

برنامه ترمینال پیش فرض XeroLinux.

من به چند مشکل کوچک با XeroLinux برخورد کردم که همه به راحتی حل شدند. اولین مورد مربوط به برنامه Flatseal بود. وقتی برای اولین بار برنامه را باز کردم، نتوانستم برنامه های Flatpak قابل نصب را جستجو کنم یا کاری با برنامه انجام دهم. با این حال، هنگامی که یک برنامه Flatpak را از خط فرمان (“flatpak install spotify”) نصب کردم، Flatseal همانطور که انتظار می رفت رفتار کرد.