T-Mobile، SpaceX می گویند که همکاری جدید به معنای پایان مناطق مرده موبایل است

T-Mobile قصد دارد تا سال آینده این سرویس را به صورت بتا با MMS و برنامه های پیام رسان انتخابی ارائه دهد. سیورت گفت که این سرویس بدون هزینه اضافی به عنوان بخشی از محبوب ترین برنامه های T-Mobile گنجانده خواهد شد. بعداً، اپراتور می خواهد صدا و داده را ارائه دهد.

nr-hero-coverage-above-beyond-8-24-22-1250x615.png

تی موبایل

پس از راه‌اندازی این سرویس، ماهواره‌های نسل دوم Starlink می‌توانند مستقیماً روی تلفن‌های همراه پخش کنند.

سیورت می‌گوید: «این بسیار شبیه قرار دادن یک برج سلولی در آسمان است، اما بسیار سخت‌تر.»

T-Mobile بخشی از طیف PCS باند میانی خود را برای ادغام در ماهواره های Starlink که سال آینده پرتاب خواهند شد، اختصاص خواهد داد. با توجه به اینکه اکثریت قریب به اتفاق تلفن های همراه از قبل این طیف را می شناسند، اکثر مشتریان باید بتوانند با دستگاه های موجود خود به سرویس جدید متصل شوند.

ماسک تعجب کرد که این سرویس جدید «جان‌ها را نجات می‌دهد».

او افزود: “ما مطمئن هستیم که اگر در جیب یا ماشین شما باشد، کار خواهد کرد.” “مطمئناً اگر بیرون قدم می زنید، عالی کار می کند.”

ماسک گفت که هر منطقه سلولی باید از 2 مگابایت تا 4 مگابایت ظرفیت داشته باشد که به معنای پشتیبانی از هزاران تماس صوتی و میلیون ها پیام متنی است.

او گفت: «همه ما درباره کسی خوانده‌ایم که مثلاً به پیاده‌روی رفته و گم شده و از تشنگی یا قرار گرفتن در معرض قرار گرفتن در معرض مرگ قرار گرفته است. ممکن است در یک جزیره بیابانی گیر بیفتید و با یک توپ بسکتبال صحبت کنید، اما اکنون می توانید برای کمک تماس بگیرید.


منبع: https://www.zdnet.com/article/t-mobile-spacex-promise-new-partnership-will-mean-the-end-of-mobile-dead-zones/#ftag=RSSbaffb68

سیورت گفت: «اگر آن‌ها بخواهند کاری مشابه آنچه ما با طیف میان باند اختصاص داده شده به صورت فلکی SpaceX Starlink انجام می‌دهیم، انجام دهند، ما می‌توانیم رومینگ متقابل را به آنها ارائه دهیم.»

حامل بی سیم T-Mobile در حال ایجاد اتحاد جدیدی با SpaceX است که دو شرکت می گویند به مناطق مرده سیار پایان خواهد داد. T-Mobile قصد دارد با استفاده از طیف میانی باند موجود خود، تلفن های همراه را قادر سازد تا به ماهواره های Starlink اسپیس ایکس متصل شوند و مناطق دورافتاده را بدون سرویس تلفن همراه تحت پوشش قرار دهد.

سرویس جدید آن نوع پهنای باندی که ترمینال Starlink خواهد داشت را نخواهد داشت. و قرار نیست به عنوان جایگزینی برای ایستگاه های سلولی زمینی، که خدمات بسیار برتر را در مناطق شهری و حومه شهر ارائه می دهند، عمل کند.

ماسک گفت: “ما آن را در آزمایشگاه داریم و مطمئن هستیم که در این زمینه کار می کند.” «سخت‌افزار اضافی زیادی روی ماهواره‌ها و نرم‌افزارهای زیادی وجود دارد».

مایک سیورت، مدیرعامل و رئیس T-Mobile، عصر پنجشنبه در اسکله فضایی Starbase اسپیس ایکس در تگزاس گفت: “اگر دید واضحی از آسمان دارید، با تلفن همراه خود متصل هستید.”

این نیاز به ساخت آنتن بسیار پیشرفته و بسیار بزرگ دارد که بتواند سیگنال بسیار آرام تلفن همراه شما را دریافت کند. آنتن ها به صورت فلکی ماهواره ای Starlink Gen 2 اضافه خواهند شد. سیگنال تلفن همراه شما باید صدها مایل را طی کند تا اینکه توسط ماهواره ای که با سرعتی در حدود 17000 مایل در ساعت حرکت می کند، دستگیر شود. سپس آنتن باید اثر داپلر حرکت بسیار سریع را جبران کند.

در حالی که این سرویس در سراسر ایالات متحده کار خواهد کرد، T-Mobile همچنین با ارائه رومینگ متقابل برای اپراتورها در سراسر جهان جذاب است.

با این حال، ایلان ماسک، مدیرعامل استارلینک گفت که این سرویس با این وجود یک “تغییرگر عظیم بازی” خواهد بود. او تاکید کرد که این خدمات ارائه “پوشش اولیه برای مناطق کاملاً مرده” است.

ماسک گفت که ساخت این سرویس “واقعاً یک چالش فنی بسیار دشوار است.”