OpenStack از آستین به زد

علاوه بر این، پروژه های مهم دیگری از OpenStack سرچشمه گرفته اند. این شامل کشتی هوایییک سیستم تامین ابر؛ کانتینر کاتاماشین های مجازی (VM) سبک وزن و کانتینر مانند؛ استارلینگ ایکسیک پشته ابر لبه; و زولیک برنامه ادغام/تحویل پیوسته (CI/CD).

cloud-it.jpg

issaro prakalung — Shutterstock

سپس برایس ادامه داد: “یکی از جالب‌ترین و غیرمنتظره‌ترین چرخش‌های فناوری اتفاق افتاد. صنعت مخابرات واقعاً شروع به تعامل با OpenStack کرد. وقتی OpenStack را راه‌اندازی کردیم، به نرم‌افزار مرکز داده برای ذخیره‌سازی توزیع‌شده فکر می‌کردیم.” اما از سال 2014، شبکه‌های تعریف‌شده نرم‌افزار (SDN) و مجازی‌سازی توابع شبکه (NFV) شروع به اجرای ستون فقرات شبکه‌های سلولی خواهند کرد.

Skyline جایگزین رابط Horizon خواهد شد که کمی در دندان طولانی شده است. Skyline جایگزین چارچوب AngularJS جاوا اسکریپت Horizon با چارچوب ReactJS می شود.

در همان زمان، OpenStack در چیزی که سازندگان آن برای اولین بار رویای آن را داشتند، مورد استفاده قرار می گرفت. برایس ادامه داد: “40 میلیون هسته در محیط های OpenStack مستقر شده اند. این همه از خطوط هوایی، تولیدکنندگان خودرو، خدمات مالی، سازمان های دولتی و ابرهای خصوصی، هیبریدی و عمومی است.”

OpenStack به ابر پیش فرض مخابرات تبدیل شده است. شرکت هایی مانند Verizon Mobile و China Mobile از آن برای جایگزینی سیستم های سوئیچینگ قدیمی تر و کندتر استفاده می کنند.

را ابر محاسباتی الاستیک آمازون، جد خدمات وب آمازون (AWS) از قبل وجود داشت و مایکروسافت راه اندازی شد لاجوردی در فوریه 2010. اما حتی اگر اینها به لینوکس و سایر برنامه های منبع باز وابسته بودند، پلتفرم های اختصاصی بودند. تیم ایمز می خواست ناسا برای میزبانی و مدیریت منابع محاسباتی و داده خود. اگرچه آنها منابع لازم برای انجام این کار را به تنهایی نداشتند.

در همان زمان، جاناتان برایس، یکی از بنیانگذاران Rackspace و مدیر اجرایی OpenStack آینده، مشغول کار بر روی پروژه ابری منبع باز خود بود. سپس، برایس در مصاحبه ای گفت: “ما این افراد را در ناسا ملاقات کردیم و این خیلی خوب پیش رفت. بنابراین، ما به آنجا پرواز کردیم. مفت فیلد (پردیس اصلی ایمز) و یک روز کامل را با آنها گذراند. در تمام مدت همه فقط آنجا نشسته بودند و سرشان را تکان می دادند زیرا ما در حال بازسازی وسایل خود در پایتون بودیم. آنها از پایتون استفاده می کردند. ما مجوز آپاچی 2 را انتخاب کردیم. آنها مجوز آپاچی 2 را انتخاب کردند. بنابراین، ما گفتیم، “بله، ما باید به نیروها بپیوندیم!”

با OpenStack، برایس ادامه داد: “ما می خواستیم نرم افزار منبع باز نه تنها یک عامل کلیدی برای کسب و کار ما، بلکه برای همه کسب و کار باشد. بنابراین از همان ابتدا، ما واقعاً علاقه مند بودیم که اکوسیستم بزرگی از افراد دور هم جمع شوند تا همه آن را بسازیم. ”

داستان های مرتبط:


منبع: https://www.zdnet.com/article/openstack-from-austin-to-zed/#ftag=RSSbaffb68هر چند بیشتر از این بود. برایس توضیح داد: «ما پایه را گذاشته بودیم، جامعه را ساخته بودیم، و نرم افزار را به نقطه ای رساندیم که اکوسیستم بازار آن واقعاً شروع به دیوانه شدن کرد،» تقریباً برای همه چیزهایی که می توانستید از ابر استفاده کنید استفاده می شد.

OpenStack همچنان محبوب ترین ابر منبع باز برای ابرهای خصوصی، ترکیبی و عمومی است. امروز، به سختی می توانید موردی را پیدا کنید که نتوانید از OpenStack برای آن استفاده کنید. واقعاً تقریباً همه چیز را انجام می دهد. درست است، برخی از حامیان اولیه، مانند SUSE، OpenStack را ترک کرده اند، اما برخی دیگر، مانند Red Hat و Mirantis، حامیان وفادار OpenStack هستند.

و انجام دادند. اولین نسخه OpenStack، آستین، در اکتبر 2010 ظاهر شد. علاوه بر ایجاد OpenStack، این اولین باری بود که نرم‌افزار دولتی تحت مجوز منبع باز منتشر می‌شد. برایس همچنین یادآور شد که “کمی متفاوت از رویکرد منبع باز است. در بیشتر موارد، پروژه های منبع باز همکاری بین افرادی بود که سعی می کردند پروژه های اصلی یا هسته باز خود را از بین ببرند، جایی که یک شرکت واحد ایجاد کرده است. قلب پروژه منبع باز، اما تمام موارد اضافی اختصاصی بود و آنها مالک کل فرآیند کسب درآمد بودند.”

اگر می‌خواهید ابر خود را به روش خودتان اجرا کنید، برای هر شغلی که می‌توانید تصور کنید، OpenStack در آن زمان، مانند اکنون، بهترین انتخاب شماست.

منتظر نسخه بعدی هستیم، OpenStack Antelope، OpenStack آهنگ انتشار جدیدی را با نام سرگرم کننده اجرا می کند رد شدن از فرآیند انتشار ارتقاء سطح (SLURP). با SLURP، OpenStack همچنان دو نسخه در سال خواهد داشت. اما، یک نسخه برای پشتیبانی طولانی مدت خواهد بود، در حالی که دیگری حاوی کدهای آزمایشی تر و کوتاه مدت است. با این کار، کاربران OpenStack نیازی به به روز رسانی مداوم پایگاه های کد خود احساس نخواهند کرد.

به عنوان مثال، در اروپا، OpenStack به عنوان پایه ای برای ابرهای عمومی استفاده می شود که شامل ابرهای ابر مقیاس از Deutsche Telekom/T-Systems، Cleura Public Cloud، و OVH عمومی ابر. سپس، ابرهای عمومی غیر معمول وجود دارد. یکی از سرگرم کننده ترین این است OneQuode. این یک ارائه‌دهنده ابری مبتنی بر اقیانوس آرام است که در ارائه بازی‌های با تاخیر کم و سرعت بالا به مشتریان از کره تا سانفرانسیسکو و جزایر بین‌المللی تخصص دارد.

در عرض چند سال، محبوبیت OpenStack افزایش یافت. HP، IBM، Red Hat، VMware، و بسیاری دیگر از قدرت‌های فناوری از OpenStack پشتیبانی می‌کنند. همانطور که جیم کوری، معاون وقت استراتژی و توسعه شرکتی Rackspace، گفت: “چند چیز در کنار هم قرار گرفتند. اول، فناوری ابری و عامل شکل آن در حال برخورد به نقطه نقض بود. پس از چندین سال، خدمات وب آمازون به تازگی وارد جریان اصلی شده است. و مردم نه تنها به دنبال یک جایگزین منبع باز، بلکه به دنبال هر جایگزین AWS بودند.”

ده‌ها سال پیش، مردم هنوز برای درک مفهوم ابر مشکل داشتند. این شوخی که یک ابر فقط رایانه شخص دیگری است، همچنان محبوب بود و اساساً اشتباه بود. زوج لری الیسون، مدیر عامل اوراکل، با تمسخر محاسبات ابری را به سادگی آخرین مد نامید.. بعضی ها بهتر می دانستند. از جمله آنها بودند مرکز تحقیقات ایمز ناسا و Rackspace، توسعه دهندگانی که به طور مستقل ایده یک ابر منبع باز را ارائه کرده اند. امروز ما آن را ابر می نامیم OpenStack.

اکنون، OpenStack، تحت هدایت بنیاد OpenInfra، آخرین نسخه خود را دارد زد. ویژگی های برجسته این نسخه رابط کاربری جدید Skyline است. امنیت بهتر، همیشه نقطه قوت OpenStack. ونوس، یک سرویس جمع‌آوری سیاهه‌ها؛ و پشتیبانی سخت افزاری بیشتر

بنابراین، از همان روزهای اول، OpenStack شرکت های زیادی را داشت که روی آن سرمایه گذاری کردند و ثروت منبع باز را به اشتراک گذاشتند. اعضای اولیه، که هنوز هم با آن هستند، عبارتند از Dell، Cisco Mirantis، و Red Hat. با هزاران توسعه‌دهنده، OpenStack سومین محبوب‌ترین پروژه‌های منبع باز است.

برای امنیت، ویژگی کلیدی جدید این است که سرویس مجوز Keystone آن اکنون پشتیبانی می کند OAuth 2.0. علاوه بر این، اکنون می توانید حجم های ذخیره سازی رمزگذاری شده را در بین پروژه ها جابه جا کنید. قبل از این، شما فقط می توانستید حجم های رمزگذاری نشده را جابجا کنید.

علاوه بر این، کاربران OpenStack به بررسی موارد استفاده جدید ادامه دادند. به عنوان مثال، برایس گفت: “TensorFlow آمد، و اکنون OpenStack برای هوش مصنوعی و یادگیری ماشین استفاده می شود. و همچنین برای رمزگذاری ویدئو در لبه استفاده می شود تا[مردمبتوانندویدیوهای4kرادرتلفنهایخودتماشاکنندبنابراینبله،نوآوریاستهرگزمتوقفنمیشود”[peoplecanwatch4kvideosontheirphonesSoyeahinnovationneverstops”