LG Display صفحه نمایش کششی ایجاد می کند که تا 20 درصد کشیده می شود

سازنده پنل صفحه نمایش کره جنوبی گفت که نمایشگر تمام رنگی از وضوح 100 پیکسل در هر اینچ (ppi) پشتیبانی می کند و می تواند از اندازه 12 اینچ به 14 اینچ افزایش یابد.

این شرکت گفت انتظار دارد که این نمایشگر می تواند در محصولاتی با سطوح ناهموار مانند مبلمان و لباس و همچنین محصولات مصرفی معمولی مانند پوشیدنی ها استفاده شود.

LG Display اضافه کرد که مدارهای زیر کاپوت نیز به جای خطوط مستقیم برای خم شدن و تا شدن، شبیه فنر هستند.

این شرکت سازنده پنل نمایشگر کره جنوبی همچنین از LED هایی با اندازه 40 میکرومتر یا کوچکتر به عنوان منبع نور استفاده کرده است که باعث می شود صفحه نمایش کششی آن وضوح خود را در برابر ضربه های خارجی حفظ کند.

ال‌جی دیسپلی اعلام کرد که از مواد سیلیکونی ویژه‌ای که در لنزهای تماسی استفاده می‌شود، برای توسعه زیرلایه‌ای از نوع فیلم برای نمایشگر قابل کشش خود استفاده کرده است. LG Display گفت که این به شرکت اجازه داد تا انعطاف پذیری صفحه نمایش را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

ال‌جی دیسپلی روز سه‌شنبه اعلام کرد که یک صفحه نمایش کششی ساخته است که می‌تواند تا ۲۰ درصد کشیده شود.

این شرکت از سال 2020 با همکاری 20 موسسه تحقیقاتی کره جنوبی، صفحه نمایش قابل کشش را توسعه داده است. انتظار می رود این پروژه در سال 2024 به پایان برسد.


منبع: https://www.zdnet.com/article/lg-display-develops-stretchable-display-that-extends-by-20/#ftag=RSSbaffb68

به عنوان مثال، نمایشگرهای قابل کشش را می توان در یونیفرم های ویژه اولین پاسخ دهندگان برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات بلادرنگ مورد استفاده قرار داد. ال‌جی دیسپلی گفت که نمایشگرها همچنین می‌توانند دارای برجستگی‌هایی در نواحی خاصی باشند که می‌توانند به عنوان دکمه‌هایی برای افراد کم بینا عمل کنند تا از صفحه نمایش لمسی بیشتر استفاده کنند.

نمایشگرهای قابل کشش یا نمایشگرهای آزاد، نمایشگرهایی هستند که می توانند کشیده، تا شوند یا حتی بچرخند. این گام بعدی تکامل برای نمایشگرها پس از نمایشگرهای رول شونده و تاشو است که قبلاً توسط Samsung Display و LG Display تجاری شده اند.

2-lgd