AWS Private 5G: آیا می خواهید شبکه 5G خود را بسازید؟ حالا می توانید

گیتی-دو-مرد-با-استفاده-از-رایانه-در-آخر-شب-در-دفتر

تصویر: گتی

اکنون هر شرکتی می‌تواند AWS Private 5G را اجاره کند، یک سرویس مدیریت‌شده از وب سرویس‌های آمازون که به شرکت‌ها اجازه می‌دهد به سرعت شبکه ۵G خصوصی را در امکانات خود مستقر کرده و آزمایش کنند.

کاربران بخش فناوری اطلاعات می توانند منطقه ای را که می خواهند تحت پوشش قرار گیرد و ظرفیت مورد نیاز را مشخص کنند و سپس AWS سخت افزار و سیم کارت های مورد نیاز را ارسال می کند. سپس شبکه به صورت خودکار پیکربندی می شود.

با وجود نام، این سرویس هنوز از 5G پشتیبانی نمی کند زیرا به آن متکی است خدمات رادیویی پهن باند شهروندان (CBRS) در ایالات متحده، که در حال حاضر فقط از 4G LTE پشتیبانی می کند اما در نهایت از 5G پشتیبانی می کند.

“این سرویس جدید جالب به شما امکان می دهد شبکه تلفن همراه خصوصی خود را در عرض چند روز طراحی و راه اندازی کنید. نصب، کارکرد و مقیاس آن آسان است و به تخصص تخصصی نیاز ندارد.” جف بار، سخنگوی AWS می گوید.

جذابیت از سادگی نسبی راه‌اندازی یک شبکه LTE/5G خصوصی برای پشتیبانی از دستگاه‌های IoT در مشاغل و کارخانه‌ها در مقایسه با ایجاد یک شبکه تلفن همراه خصوصی از ابتدا ناشی می‌شود. شبکه خصوصی 5G AWS می‌تواند از عملکردهایی مانند نظارت بر موجودی از حسگرها، پخش ویدئو از دوربین‌های امنیتی و ارائه پوشش شبکه در محوطه دانشگاه پشتیبانی کند.

پس از اینکه ادمین ها پارامترها را در کنسول مدیریت AWS مشخص کردند، AWS یک واحد رادیویی سلول کوچک، نرم افزار هسته شبکه تلفن همراه و شبکه دسترسی رادیویی (RAN) و سیم کارت ها را ارائه و نگهداری می کند. AWS فقط برای ظرفیت شبکه درخواستی هزینه می‌گیرد، اما نیازی به هزینه‌های اولیه یا شارژ بر اساس هر دستگاه ندارد.

“سفارش ظرفیت اضافی، تهیه دستگاه های اضافی یا مدیریت مجوزهای دسترسی را می توان به راحتی و فقط با استفاده از کنسول AWS انجام داد. و بهتر از همه، می توانید هر تعداد دستگاه و کاربر متصل را بدون هیچ هزینه ای برای هر دستگاه تهیه کنید. با 5G خصوصی. آدام سلیپسکی، رئیس AWS در re:Invent گفت، در طیف مشترک کار می کند، بنابراین شما حتی به مجوز طیف نیاز ندارید.

می‌توانید از شبکه برای برقراری ارتباط با حسگرها و محرک‌ها در کارخانه هوشمند خود استفاده کنید، یا اتصال بهتری برای دستگاه‌های دستی، اسکنرها و تبلت‌ها برای اتوماسیون فرآیند فراهم کنید.»

AWS پیش‌نمایش AWS Private 5G را در ماه نوامبر در re:Invent به‌عنوان یک سرویس مدیریت‌شده برای گسترش یا جایگزینی وای‌فای برای دستگاه‌ها و حسگرهای متصل، اما با یک مدل راه‌اندازی آسان‌تر از تجهیزات درجه یک حامل، اعلام کرد.

AWS Private 5G انحصاری ایالات متحده است و فقط در شرق ایالات متحده (اوهایو)، شرق ایالات متحده (N. ویرجینیا) و ایالات متحده غرب (اورگان) در دسترس است و برای 10 دلار در ساعت برای تعهد 60 روزه. قیمت تخمینی AWS برای یک فروشگاه تولیدی کوچک در ایالات متحده برای نظارت بر تجهیزات از راه دور 14400 دلار در 60 روز بر اساس یک واحد رادیویی سلول کوچک 5G خصوصی AWS (7200 دلار در هر رادیو در ماه) و 100 سیم کارت برای یک سایت خواهد بود. هزینه های انتقال داده متغیر است.


منبع: https://www.zdnet.com/article/aws-launches-its-rapidly-deployed-managed-5g-private-network/#ftag=RSSbaffb68

پس از رسیدن سخت افزار، ادمین ها اتصال برق و اینترنت را به واحد رادیویی سلول کوچک متصل می کنند و آن را با سرویس Spectrum Access System (SAS) در کنسول AWS Private 5G ثبت می کنند.

CBRS یک باند 3.5 گیگاهرتزی است که در طول تاریخ بوده است توسط دولت آمریکا استفاده می شود برای سیستم های رادار نظامی و سیستم های ماهواره ای ثابت تجاری. از سال 2015، FCC قوانین را تصویب کرد برای استفاده تجاری آن در یک قطعه 100 مگاهرتز از طیف در CBRS که با مقامات فدرال مشترک است. برای استفاده خصوصی، شرکت هایی که شبکه های 5G را در آن طیف مستقر می کنند، نیازی به دریافت مجوز ندارند.