5 نکته سریع برای امنیت بهتر گوشی اندروید در حال حاضر

دومی که به یک شبکه بی‌سیم ناامن متصل می‌شوید، احتمال اینکه بسته‌های شما بو داده شود یا دستگاهتان به خطر بیفتد، باز می‌شوید.

توجه داشته باشید که تعداد بالای دانلود به معنای قابل اعتماد بودن برنامه نیست.

هرگز، هرگز، هرگز روی پیوندی در پیامک از منبعی که نمی دانید ضربه بزنید! هر زمان که پیامکی از منبعی ناشناس دریافت می کنید، فرض کنید تلاشی برای دسترسی به داده های شما یا درج کد مخرب در دستگاه شما است. و حتی اگر به نظر می رسد که آن پیامک از یک منبع معتبر آمده است، احتمال اینکه این یک تلاش فیشینگ یا بدتر از آن باشد، هنوز خوب است.

شخصی که از تلفن اندرویدی استفاده می کند.

Shutterstock/MS_studio

رعایت اقدامات امنیتی در قسمت جلویی باعث می شود بعد از اینکه به مشکل بر می خورید نیاز به صرف زمان، انرژی و شاید حتی پول کمتری داشته باشید.

اما این فقط در مورد سیستم عامل صدق نمی کند. همچنین باید مرتباً به‌روزرسانی‌های برنامه را بررسی کنید.

در ادامه نکته قبلی، به دانلودهای ایمن پایبند باشید. استفاده از فروشگاه Google Play امکان دانلود ایمن را بیشتر می کند. این بدان معنا نیست که می توان به هر برنامه موجود در پلتفرم اعتماد کرد، اما بیشتر آنها به دقت بررسی شده اند.

در میان سایر موارد، از برنامه ای به نام SuperVPN Free VPN Client (و به طور کلی VPN های رایگان) دوری کنید.

سوالات متداول

چگونه می توانم از امنیت تلفن همراه خود اطمینان حاصل کنم؟

این روزها، متأسفانه هکرهای مخرب به راحتی می توانند حساب بانکی شما را تخلیه کنند یا اطلاعات شما را به سرقت ببرند.

گوگل وصله های امنیتی معمولی را برای سیستم عامل اندروید منتشر می کند و نصب آن ها بسیار مهم است. این به‌روزرسانی‌ها فقط شامل ویژگی‌های جدید و هیجان‌انگیز نیستند، بلکه آسیب‌پذیری‌های امنیتی را اصلاح می‌کنند تا شما را ایمن نگه دارند.

گفته شد، قبل از دانلود تحقیق کنید.

در اینجا برخی از بهترین — و ساده ترین — راه ها برای جلوگیری از چنین مشکلاتی آورده شده است.

چگونه گوشی اندرویدی خود را ایمن تر کنیم

همچنین: از نسخه های جعلی برنامه های واقعی گوشی های هوشمند برای انتشار بدافزار استفاده می شود. در اینجا نحوه ایمن ماندن آورده شده است

اندروید صفحه ایمنی موبایل جزئیاتی در مورد استراتژی دفاعی سیستم عامل ارائه می دهد. به طور خلاصه، بله، Android اقداماتی را برای هشدار به مصرف کنندگان در مورد نگرانی های امنیتی انجام می دهد و دارای امنیت داخلی برای محافظت از کاربر است.

از دانلود چه برنامه هایی در دستگاه اندرویدی خود اجتناب کنم؟

جدا از دانلود برنامه‌ها از فروشگاه‌های مورد اعتماد، می‌توانید هر روز کارهای ساده‌ای انجام دهید که احتمال نقض امنیت خارجی را کاهش می‌دهد. در اینجا فهرست کوتاهی از روش‌های متداول است که به بهبود ایمنی شما کمک می‌کند: از یک پین یا الگوی رمز عبور برای باز کردن قفل تلفن خود استفاده کنید، از قرار دادن اطلاعات شخصی در وب‌سایت‌ها خودداری کنید، از داده‌های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید، و مطمئن شوید که پس از ایجاد یک سایت از سیستم خارج شده‌اید. پرداخت.

آیا اندروید دارای امنیت داخلی است؟

این فرآیند را می توان از فروشگاه Google Play انجام داد. به سادگی، روی تصویر نمایه خود > مدیریت برنامه‌ها و دستگاه > به‌روزرسانی همه ضربه بزنید. همچنین ممکن است بتوانید تلفن خود را طوری تنظیم کنید که برنامه ها به طور خودکار به روز شوند.

در این یادداشت، به آن پیام‌ها پاسخ ندهید – حتی برای اینکه پیامک به شما قطع نشود. شماره را مسدود کنید یا نادیده بگیرید، اما درگیر نشوید.

در اینجا برخی از خطرناک ترین برنامه هایی که نباید روی دستگاه اندرویدی خود نصب کنید آورده شده است: UC Browser، CLEANit، Dolphin Browser و SuperVPN Free VPN Client. اینها تنها تعدادی از بسیاری از برنامه های مضر هستند، بنابراین قبل از دانلود کمی تحقیق کنید.


منبع: https://www.zdnet.com/article/5-quick-tips-for-better-android-phone-security-right-now/#ftag=RSSbaffb68

توجه، همه کاربران تلفن اندروید: ایمن نگه داشتن گوشی شما مهم است.

همچنین، اندروید دارای ویژگی امنیتی است اگر تیم امنیت داخلی متوجه شود که دانلود برنامه مضر به نظر می رسد، یک متن برای شما ارسال می کند.

چرا این موضوع اینقدر مهم است؟ زیرا هرگز نمی دانید چه نوع کد مخربی در کمین یک برنامه یا چارچوب تبلیغاتی یک برنامه وجود دارد. در یک دنیای عالی، برنامه های موجود در دستگاه شما باید کافی باشد. وقتی می خواهید یک برنامه شخص ثالث را دانلود کنید، مطمئن شوید که از یک منبع قابل اعتماد مانند یک شرکت بزرگ و معتبر است.

اگر متوجه شدید که می خواهید به شبکه ای بدون رمز عبور امن متصل شوید، این کار را نکنید. در عوض، به یک شبکه داده یا یک سرویس VPN قابل اعتماد متصل شوید که می تواند داده هایی را که ارسال می کنید رمزگذاری و تصادفی کند.

همچنین: برنامه‌های اندرویدی که باتری را خالی می‌کنند با ۲۰ میلیون دانلود از فروشگاه Google Play خارج شده‌اند

این اولین توصیه برای بسیاری سخت است که آن را ببلعند. با این حال، باید از خود بپرسید که آیا واقعاً به آن بازی تصادفی و غیرقابل اعتماد موجود در فروشگاه Google Play نیاز دارید؟ احتمالا جواب این نیست.

برای بررسی ارتقاء سیستم عامل، به تنظیمات > سیستم > به روز رسانی سیستم.

همچنین: چگونه نرم افزارهای جاسوسی پیشرفته را از گوشی خود پیدا و حذف کنید