چگونه یک کلاینت مسنجر فیس بوک در لینوکس دریافت کنیم

اجازه دهید نصب کامل شود و پس از اتمام آن، برنامه Caprine را در منوی دسکتاپ خود پیدا خواهید کرد. آن را باز کنید، با اعتبار حساب فیسبوک خود وارد شوید و با پیام به شهر بروید.

نصب بر روی توزیع های مبتنی بر RHEL و Fedora

و اگرچه می‌توانم مسیر استفاده از مثلاً Chrome را برای ایجاد یک برنامه وب مسنجر انتخاب کنم، از Chrome استفاده نمی‌کنم. بنابراین، برای دریافت یک کلاینت شبیه به مسنجر فیس بوک در لینوکس چه کار کنم؟

چگونه Caprine را در توزیع های مختلف لینوکس دریافت می کنید؟ بگذار نشانت دهم.

الزامات

من به شما نشان خواهم داد که چگونه Caprine را در توزیع های اوبونتو و دبیان و RHEL و Fedora نصب کنید. برای ساده کردن این موضوع، می‌خواهم استفاده از Snap و Flatpak را نشان دهم، زیرا این باید اکثر توزیع‌های لینوکس را پوشش دهد.

* این ویژگی‌ها فقط برای نسخه MacOS در دسترس هستند.

Caprine را می توان بر روی توزیع های مبتنی بر اوبونتو و دبیان، توزیع های مبتنی بر RHEL و Fedora و هر توزیعی که از Snap، Flatpak یا AppImages پشتیبانی می کند، نصب کرد. برای نصب آن، به یک نمونه در حال اجرا از لینوکس و یک کاربر با امتیازات sudo نیاز دارید.

من یک ابزار کوچک مفید به نام Caprine را نصب می کنم که برای نصب در لینوکس و MacOS در دسترس است. یکی از چیزهایی که در مورد Caprine دوست دارم این است که دارای چند ویژگی است که مسنجر رسمی فیس بوک آن را ندارد. کل لیست ویژگی ها به این صورت است:

با این حال، هر سرویسی یک کلاینت رسمی برای دسکتاپ لینوکس ندارد، بنابراین همیشه به این راحتی نیست.

اولین کاری که باید انجام دهید باز کردن یک پنجره ترمینال است زیرا، بله، ما در حال نصب از خط فرمان هستیم.

اگرچه یک کلاینت رسمی برای MacOS، Windows، Android و iOS وجود دارد، اما برای Linux وجود ندارد.

پس از اتمام نصب، برنامه را باز کنید، وارد شوید و چت را شروع کنید.

sudo snap install caprine

همچنین: لینوس توروالدز با 486 لینوکس خداحافظی می کند

چگونه یک کلاینت مسنجر فیس بوک در لینوکس دریافت کنیم

اگر بخواهید به مرورگر وب من نگاهی بیندازید، می بینید که همیشه با برگه های زیادی پر شده است. به همین دلیل، من سعی می کنم خدمات خاصی را از مرورگر وب جدا کنم و به جای آن از مشتریان دسکتاپ استفاده کنم.

اگر بین برنامه رسمی فیس‌بوک مسنجر و کاپرین انتخاب شود، من هر روز از Caprine استفاده می‌کنم. به عنوان مثال، یکی از کارهایی که برنامه رسمی انجام می‌دهد این است که به طور پیش‌فرض حباب‌های سر چت را در اختیار شما قرار می‌دهد که می‌تواند به طور جدی دسکتاپ شما را اشغال کند. Caprine این کار را انجام نمی دهد، بنابراین همه مکالمات در برنامه قرار می گیرند. بنابراین، بین آن و وجود یک برنامه لینوکس، Caprine برای من برنده است.

همچنین: نحوه فعال کردن رمزگذاری انتها به انتها برای چت های مسنجر فیس بوک

دستور نصب Caprine با اسنپ به این صورت است:

چنین موردی در مورد مسنجر فیس بوک است.

اگر شما هم مثل من هستید، کاپرین را به عنوان یک راه حل برجسته برای مشکلی که حتی نمی دانستید دارید پیدا خواهید کرد. برنامه را امتحان کنید و ببینید که آیا این برنامه به سرعت برای همه چت های پیام رسان فیس بوک شما مورد استفاده قرار نمی گیرد.


منبع: https://www.zdnet.com/article/how-to-get-a-facebook-messenger-client-on-linux/#ftag=RSSbaffb68

آماده؟ بیا انجامش بدیم.

نصب بر روی توزیع های مبتنی بر اوبونتو و دبیان

اکنون به Flatpak می پردازیم. این کار به روشی بسیار شبیه به اسنپ انجام می شود. فقط یک ترمینال را در توزیع مبتنی بر RHEL و فدورا باز کنید و Caprine را با موارد زیر نصب کنید:

همچنین: نحوه نصب برنامه های لینوکس از خط فرمان

تایپ دستی روی لپ تاپ

iStockphoto/Getty Images