چگونه یک راه‌انداز برنامه دسترسی سریع به داک MacOS اضافه کنیم


زنی با لپ تاپ جلویش

LaylaBird/Getty Images

رابط دسکتاپ MacOS یک رابط کاربری بسیار کاربرپسند است که کار با برنامه های شما را آسان می کند. با هر بار تکرار دسکتاپ، بهتر و بهتر می شود.

کسانی از شما که مدتی با MacOS کار می‌کردید احتمالاً عادت کرده‌اید از ترکیبی از نمادهای داک و لانچ‌پد برای باز کردن برنامه‌های نصب شده خود استفاده کنید.

راه دیگری برای انجام این کار وجود دارد، روشی که ممکن است برای کاربرانی که راه‌های متعددی را برای باز کردن برنامه‌های خود ترجیح می‌دهند، کمی سنتی‌تر به نظر برسد.

این روش جایگزین مشابه Launchpad بدون گزینه جستجو است. به عبارت دیگر، این فقط یک منوی برنامه ساده است.

این ممکن است زائد به نظر برسد، اما به نظر من مفید است زیرا یک منوی برنامه را در دو انتهای MacOS Dock قرار می‌دهد، به این معنی که می‌توانید از سمت چپ یا راست نمایشگر به برنامه‌های نصب شده خود دسترسی داشته باشید تا گردش کار کارآمدتری داشته باشید.

این ویژگی در MacOS تعبیه شده است اما به طور پیش فرض فعال نیست. من به شما نشان خواهم داد که چگونه این راه‌انداز برنامه را به داک MacOS اضافه کنید.

همچنین: نحوه پیکربندی برنامه ها برای شروع به هنگام ورود با MacOS

چگونه یک راه‌انداز برنامه دسترسی سریع به داک MacOS اضافه کنیم

افزودن این منو به Dock یک امر نسبتاً پنهان است. آن را در تنظیمات سیستم یا تنظیمات داک پیدا نخواهید کرد. در واقع، من به طور تصادفی با آن مواجه شدم و خوشحالم که انجام دادم زیرا ترجیح می دهم از این روش برای راه اندازی برنامه ها از طریق Launchpad استفاده کنم.

چگونه آن را اضافه می کنید؟ بسیار ساده است (زمانی که بدانید چگونه).

الزامات

تنها چیزی که برای این کار نیاز دارید یک دستگاه MacOS با نسخه به روز شده سیستم عامل است. من با MacOS Ventura (نسخه 13.0) نشان خواهم داد. خودشه. بیایید این منو را به Dock اضافه کنیم.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که Finder را باز کنید، که می تواند از MacOS Dock انجام شود.

در نوار کناری سمت چپ، باید ورودی Applications را ببینید. اگر روی آن ورودی کلیک کنید، تمام برنامه های نصب شده شما در Finder نشان داده می شود. به راحتی می توانید هر برنامه ای را از آنجا راه اندازی کنید.

ورودی برنامه ها در MacOS Finder.

همه برنامه های MacOS نصب شده شما در اینجا یافت می شوند.

تصویر: جک والن

همچنین: نحوه ترک اجباری یک برنامه سرسخت در MacOS

اگر با دو انگشت ضربه بزنید (یا اگر از ماوس استفاده می کنید کلیک راست کنید) ورودی برنامه ها در نوار کناری سمت چپ، یک منوی جدید ظاهر می شود. از آن منوی بازشو، روی Add to Dock کلیک کنید و منوی برنامه جدید در سمت راست Dock MacOS ظاهر می شود.

روی منوی زمینه در MacOS Finder کلیک راست کنید.

افزودن منوی برنامه به پایه MacOS.

تصویر: جک والن

روی منوی جدید راه‌انداز برنامه کلیک کنید تا همه برنامه‌های نصب شده‌تان نشان داده شود. برای باز کردن برنامه‌ای که می‌خواهید استفاده کنید، روی یکی از آن راه‌اندازها کلیک کنید.

منوی راه‌انداز برنامه MacOS.

روش دیگری برای راه اندازی برنامه ها در MacOS.

تصویر: جک والن

و این تمام چیزی است که برای اضافه کردن روش دیگری برای باز کردن برنامه‌ها در MacOS وجود دارد. این App Launcher را امتحان کنید و ببینید که آیا به راه‌انداز برنامه کاربردی شما تبدیل نمی‌شود یا فقط وسیله‌ای برای تکمیل Launchpad نیست. در هر صورت، این ترفند مطمئناً مفید است.


منبع: https://www.zdnet.com/article/how-to-add-a-quick-access-app-launcher-to-the-macos-dock/#ftag=RSSbaffb68