چه کارت گرافیکی دارم؟ چگونه GPU و درایورهای خود را بررسی کنیم

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید: GPU اغلب یک کارت گرافیک نامیده می شود زیرا رایانه های شخصی برج اغلب هستند با استفاده از کارت های جداگانه ساخته شده است. لپ‌تاپ‌ها گاهی اوقات گرافیکی با کیفیت گیمر دارند، اما به جای اینکه کارت‌های مجزای مجزا باشند، چیپ‌ست‌هایی هستند که روی مادربرد لپ‌تاپ نصب شده‌اند. در هر صورت، همه آنها باعث می شوند که پیکسل ها سریع حرکت کنند.

پاور گیمرها اغلب صدها یا حتی هزاران دلار را برای پردازنده های گرافیکی خرج می کنند. برخی از رایانه های شخصی حتی می توانند دو یا سه پردازنده گرافیکی را همزمان اجرا کنند. برای اهداف خود، ما بر روی یادگیری GPU نصب شده و نحوه به روز نگه داشتن آن تمرکز خواهیم کرد، با این فرض که فقط یک GPU است. اگر چیز پیچیده‌تر یا قدرتمندتری را دنبال می‌کنید، در نظرات زیر به ما اطلاع دهید.

فلش قرمز که به Driver and Properties اشاره می کند

اسکرین شات توسط David Gewirtz/ZDNET

3. به روز رسانی خودکار را امتحان کنید

بیایید شروع کنیم و ببینیم از چه سیستم گرافیکی استفاده می کنید. این می تواند یک کارت جداگانه یا چیپست موجود در دستگاه شما باشد. در هر صورت، این مراحل کار می کنند.

بسیاری از سایت‌های فروشنده از شما می‌خواهند دسته‌ای از محصولات را انتخاب کنید و سپس مدل‌سازی کنید. فقط دستورات را دنبال کنید و اطلاعات درخواستی را به سایت بدهید.

و شما می روید. دو روش جداگانه برای بررسی و نصب درایورها بر روی کامپیوتر شما.


منبع: https://www.zdnet.com/article/what-graphics-card-do-i-have-how-to-check-your-gpu-and-drivers/#ftag=RSSbaffb68

اکثر فروشندگان رایانه شخصی یک وب سایت دارند و اکثر آن سایت ها دارای دکمه پشتیبانی هستند که معمولاً شامل درایورها و سایر موارد قابل دانلود است. اینجاست نسخه ایسوس:

همچنین: بله، همچنان می‌توانید به‌روزرسانی رایگان ویندوز 10 را دریافت کنید. در اینجا چگونه است

4. وضعیت راننده را دریافت کنید

در مورد من، ویندوز فکر می کند من آخرین درایورها را دارم. اگر این کار را نمی کردم، ویندوز از من دعوت می کرد تا یک مجموعه به روز شده را نصب کنم. اما این تنها راه دسترسی به رانندگان نیست. در مرحله بعد، دانلود دستی درایورها از سایت های پشتیبانی آنها را بررسی خواهیم کرد.

فلش قرمز به نماد تنظیمات اشاره دارد

اسکرین شات توسط David Gewirtz/ZDNET

اما زیرسیستم گرافیکی کامپیوتر شما اغلب به توجه ویژه خود نیاز دارد. چه از یک کامپیوتر شخصی برج با تعدادی کارت که خودتان نصب کرده اید استفاده کنید، چه یک لپ تاپ مهر و موم شده، یک سیستم گرافیکی درون آن وجود دارد که صفحه نمایش شما را تغذیه می کند.

همچنین: برترین پردازنده‌های گرافیکی Nvidia و AMD برای ارتقا یا ساخت جدید شما

چه کارت گرافیکی دارم؟ چگونه GPU و درایورهای خود را بررسی کنیم

و با آن، بیایید در آن شیرجه بزنیم.

درایورهای AMD و صفحه پشتیبانی

اسکرین شات توسط David Gewirtz/ZDNET

بازگشت به صفحه نمایش پیشرفته، این بار را انتخاب کنید کامپیوتر من را برای درایورها جستجو کنید. فایل درایوری را که نصب کرده اید انتخاب کنید و اجازه دهید ویندوز کار خودش را انجام دهد.

فلش قرمز که به Browse my computer for drivers اشاره دارد

اسکرین شات توسط David Gewirtz/ZDNET

شما همچنین می توانید تایپ کنید تنظیمات اگر نماد تنظیمات را نمی‌بینید، به نوار جستجو در بالا بروید.

و اینجا صفحه دانلود AMD است:

روی پیوند متن آبی کلیک کنید (در مورد ما، می گوید: نمایش مشخصات آداپتور برای نمایشگر 1) برای باز کردن اولین پانل جزئیات.

در مرحله بعد، روی دکمه Properties در پنجره پاپ آپ کلیک کنید. با این کار یک پاپ آپ دیگر باز می شود و در اینجا می خواهید تب Drivers را بزنید.

فلش قرمز که به جستجوی خودکار درایورها اشاره دارد

اسکرین شات توسط David Gewirtz/ZDNET

با ماندن در صفحه نمایش پیشرفته، بیایید شروع کنیم.

1. Display Adapter Properties را باز کنید

یکی از مؤثرترین راه‌های به‌روزرسانی رایانه، مراجعه به سایت‌های فروشندگان و دانلود درایورها است. من معمولاً توصیه می کنم ابتدا به فروشنده رایانه شخصی خود بروید، قبل از سازنده آداپتور گرافیک. این به این دلیل است که درایورهای فروشنده رایانه اغلب سایر عناصر سخت افزاری رایانه شما را که ممکن است فروشنده گرافیک از آنها اطلاعی نداشته باشد، در نظر می گیرند. در مورد من، من یک لپ تاپ ایسوس دارم.

1. از سایت فروشنده خود دیدن کنید

اینجاست صفحه دانلود انویدیا:

بازشو وضعیت درایور

اسکرین شات توسط David Gewirtz/ZDNET

دانلود دستی درایورها

اکنون که می دانید از چه سیستم گرافیکی استفاده می کنید، می توانید درایورهای خود را دانلود و به روز کنید. ابتدا به نحوه انجام به‌روزرسانی خودکار نگاه می‌کنیم. همه سیستم های گرافیکی با این روش به روز نمی شوند، بنابراین ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه درایورها را از برخی از فروشندگان بزرگ دانلود کنید.

شما می توانید صفحه نمایش خود را انتخاب کنید. برخی از رایانه های شخصی بیش از یک سیستم نمایش دارند، بنابراین می توانید آن را از منوی مشخص شده با فلش انتخاب کنید. هر سیستم نمایشگر یک زیرسیستم گرافیکی خواهد داشت. اگر به مال من نگاه کنید، می توانید آن را در کنار آن ببینید مرتبط با عبارتی که آداپتور گرافیکی واقعی مورد استفاده شما را توصیف می کند. در لپ تاپم از سیستم گرافیکی داخلی Intel Iris استفاده می کنم.

از طرف دیگر، از صفحات دانلود درایور برای فروشندگان کارت گرافیک دیدن کنید. سه مورد بزرگ عبارتند از Nvidia، AMD و Intel. اینتل یک دستیار پشتیبانی ارائه می دهد که مستقیماً رایانه شما را بررسی می کند و دانلود را توصیه می کند.

سایت ایسوس با پیکانی که به درایورها و راهنماها اشاره دارد

اسکرین شات توسط David Gewirtz/ZDNET

2. اطلاعات مدل را وارد کنید

فلش قرمز که به دکمه نمایش اشاره می کند

اسکرین شات توسط David Gewirtz/ZDNET
صفحه دانلود درایور Nvidia

اسکرین شات توسط David Gewirtz/ZDNET
صفحه دانلود ایسوس

اسکرین شات توسط David Gewirtz/ZDNET

3. از سایت های فروشندگان کارت گرافیک دیدن کنید

با این کار گزینه های زیادی برای مدیریت نمایشگرها در اختیار شما قرار می گیرد. از اینجا می‌توانید هم بفهمید از چه کارت گرافیکی استفاده می‌کنید و هم می‌توانید درایورهای خود را به‌روزرسانی کنید.

روی دکمه Start ویندوز ضربه بزنید، که یک کادر جستجو و انتخاب را در اختیار شما قرار می دهد.

اطلاعات نمایش داخلی با کادر قرمز و فلش مشخص شده است

اسکرین شات توسط David Gewirtz/ZDNET

به روز رسانی درایورهای گرافیک

پیکانی که به ویژگی های آداپتور نمایش برای نمایشگر 1 اشاره دارد

اسکرین شات توسط David Gewirtz/ZDNET

2. Driver Properties را باز کنید

این سیستم GPU یا واحد پردازش گرافیکی نامیده می شود و وظیفه دارد فریم ها را در سریع ترین زمان ممکن بر روی صفحه نمایش شما قرار دهد.

مهم است که سیستم خود را به روز نگه دارید. البته به روز رسانی ویندوز اولین خط دفاعی شماست. شما همیشه می خواهید مطمئن شوید که رایانه شخصی شما به روز شده است، به خصوص که نقص های امنیتی جدید روز صفر پیدا شده و وصله ها منتشر می شوند.

آیکون منوی استارت ویندوز با فلش قرمز که به آن اشاره دارد

اسکرین شات توسط David Gewirtz/ZDNET

کلیک کنید بر روی درایور را به روز کنید را فشار دهید و سپس کلیک کنید جستجوی خودکار درایورها. این باعث می شود که ویندوز ببیند آیا می تواند مجموعه جدیدی از درایورها را پیدا کند یا خیر.

فلش قرمز که به صفحه نمایش پیشرفته اشاره دارد

اسکرین شات توسط David Gewirtz/ZDNET

زنی با هدفون در، با استفاده از لپ تاپ

iStockphoto/Getty Images
صفحه درایور و دستیار پشتیبانی اینتل

اسکرین شات توسط David Gewirtz/ZDNET

همچنین: بهترین لپ تاپ های ویندوزی

4. درایور را به صورت دستی نصب کنید