واردات Evernote Notion دارای اشکالات طراحی خسته کننده است. در اینجا نحوه دور زدن آنها آمده است

راه حل من این بود که پوشه های Blogs-in-Progress و Blogs Complete را در Evernote دست نخورده رها کنم. در عوض، از برنامه دسکتاپ، هر دوی این نوت‌بوک‌ها را جداگانه صادر کردم و آنها را در دو فایل .enex ذخیره کردم.

شرط اصلی، برای هر جایگزین Evernote که پیدا کردم، این بود که بتواند نوت‌بوک‌های Evernote را وارد کند. من دو نوت بوک کلیدی دارم که هر روز از آنها استفاده می کنم: بلاگ کامل و بلاگ در حال پیشرفت.

Blogs-in-Progress دفترچه یادداشت حیاتی است. نه تنها پست فعلی وبلاگی که من می نویسم، بلکه ایده ها و یادداشت هایی برای پست ها و پروژه های آینده دارد. اگر موضوعی برای آن روز نداشته باشم، اغلب این نوت بوک را برای ایده های پست جدید می گیرم. و همانطور که روی پروژه های بزرگتر کار می کنم، جزئیات هر پروژه را در یادداشت خودش پیگیری می کنم. پس از تکمیل پروژه ها، آن یادداشت ها را به مقاله تبدیل می کنم. Blogs-in-Progress دارای 406 یادداشت است.

هنوز در برنامه دسکتاپ Evernote، من آن دو فایل .enex را وارد کردم و یک نوت بوک Blogs-in-Progress (Import) و Blogs Complete (Import) را ایجاد کردم. به این ترتیب، محدودیت حرکت 50 نت را در یک زمان دور زدم و به طور موثر نوت بوک هایم را در Evernote شبیه سازی کردم. برنامه من این بود که از این کلون ها برای برش دادن و جابجایی یادداشت ها استفاده کنم، اصل خود را دست نخورده بگذارم و یک نسخه پشتیبان را در فایل های .enex حفظ کنم.

همانطور که گفته شد، این مقاله در نوت بوک جدید Blogs-in-Progress در Notion نوشته شده است، و در دستگاه دیگری بدون مشکل همگام سازی ویرایش شده است. بنابراین، اوه!

من حدود یک دهه است که یک کاربر پولی Evernote هستم و حتی در ZDNET در مورد چگونگی کمک Evernote در خلال تخلیه طوفان نوشته ام. اما زمانی که یک ویژگی اساسی به طور مکرر از کار می افتد، زمان آن فرا رسیده است که به جلو بروید. من به استفاده از Evernote به‌عنوان آرشیو برای برخی رکوردهای قدیمی‌تر ادامه می‌دهم، اما برای استفاده روزمره به آن تکیه نمی‌کنم.

Blogs Complete شامل تمام پست های من پس از انتشار است. دارای 1364 یادداشت است. باید قابل جستجو باشد، زیرا من اغلب به آن اشاره می کنم تا آنچه را در پست قبلی گفتم ببینم.

در هر یک از آن مناسبت ها، یک یادداشت با گرافیک در آن وجود داشت و این یادداشت بود که واردات را از بین برد. بسته به اینکه یادداشت برای رکوردها یا کارم چقدر مهم بود، یا نت کامل شکست خورده را حذف کردم یا گرافیک را از یادداشت شکست خورده حذف کردم. در هر صورت، پس از رسیدگی به نت های ناموفق، توانستم واردات را به Notion تکمیل کنم.

مجموعه کاملی از برنامه ها Evernote را وارد می کنند، از جمله Apple Notes، ابسیدین، اولیس، ایده، منبع باز جاپلین برنامه یادداشت، و حتی OneNote مایکروسافت. از آنجایی که من از کاربران زیادی از Notion استفاده می کنم، تصمیم گرفتم که نوت بوک های وبلاگ نویسی خود را به Notion بیاورم.

مرور: برنامه مفهومی: چرا (و چگونه) من به این ابزار قدرتمند بهره وری تکیه می کنم

آیا از Notion یا Evernote استفاده می کنید؟ آیا از Evernote به برنامه دیگری مهاجرت کرده اید؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید.


اما سپس همگام سازی Evernote به طور منظم شروع به شکست کرد. گاهی اوقات اصلاً همگام نمی شود. گاهی اوقات، نسخه ویرایش شده به عنوان یک تضاد گزارش می شود و Evernote دو نسخه از مقاله ایجاد می کند.

من کاملا دوست دارم Evernote و برای یک طرح حرفه ای هزینه کنید. یکی از مزایای کلیدی Evernote (به زمان گذشته توجه کنید) این بود که می‌توانم بین رایانه‌ها همگام‌سازی کنم. من معمولا مقالاتم را در مک بوک ایر خود می نویسم. پس از اتمام مقاله، همسرم (که سالها تجربه به عنوان مدیر ویرایشگر دارد) با استفاده از یک مک مینی که به یک صفحه نمایش بزرگ در اتاق خانواده ما متصل است، از روی کاناپه با من پاس ویرایش انجام می دهد. سپس مقاله ویرایش شده را برای بررسی به ویراستاران ZDNET ارسال می کنم.

خطاهای همگام سازی

بنابراین من این کار را انجام دادم. من ابتدا سعی کردم نوت بوک کوچکتر را وارد کنم، اما فقط 350 یادداشت از 406 را وارد کرد. من سعی کردم نوت بوک بزرگتر را وارد کنم، اما آن قطع شد. اجازه دادم دیالوگ import یک شبه آنجا بماند، اما هیچ اتفاقی نیفتاد.

در برنامه دسکتاپ Evernote، من یک سری از هفت نوت بوک ایجاد کردم، به نام قسمت 1 تا قسمت 7. برنامه من این بود که با نوت بوک Blogs Completed شروع کنم و 200 یادداشت را در هر هفت نوت بوک Part قرار دهم. با دقت، چهار بلوک 50 نت را از دفتر کلون شده ام به اولین دفترچه پارت منتقل کردم. با تأیید اینکه یادداشت‌ها به نوت‌بوک مناسب در برنامه وب Evernote رسیده‌اند، منتظر ماندم تا همگام‌سازی کار کند. این حدود 15-20 دقیقه برای هر بخش طول کشید.

دمو-داشبورد-2022-08-22-00-12-40

اینجاست که ما شروع به پایین رفتن از سوراخ خرگوش می کنیم. با مشکل تقسیم نوت بوک ها به دسته های کوچکتر شروع می شود. سه چیز وجود دارد که باید در مورد یادداشت های متحرک در Evernote بدانید:

  1. فقط می توانید چندین یادداشت را در برنامه دسکتاپ انتخاب کرده و بکشید.
  2. شما فقط می توانید 50 یادداشت را به طور همزمان جابجا کنید.
  3. هنگامی که یادداشت‌ها را از یک نوت‌بوک به نوت‌بوک دیگر منتقل می‌کنید، باید منتظر بمانید تا آن عملکرد با ابر همگام‌سازی شود تا بتوانید آنها را به Notion وارد کنید.

من همین روند را با دفترچه یادداشت Blogs-in-Progress خود دنبال کردم، اما چون یادداشت های کمتری وجود داشت، سریعتر پیش رفت. در مجموع، حدود 6 ساعت بهینه سازی، دستکاری و انتظار برای تکمیل همگام سازی طول کشید تا داده ها از Evernote به Notion منتقل شوند، اما در نهایت کار انجام شد.

چند نتیجه گیری واضح

این به راحتی پیش نرفت. بخشی از آن تقصیر Evernote بود. بخشی از آن تقصیر Notion بود.

معمای مفهوم

بیایید خلاصه کنیم.

  1. Evernote فرمت صادراتی کاملاً خوبی دارد که به همگام‌سازی متکی نیست، اما Notion از آن استفاده نمی‌کند.
  2. Evernote دارای مشکلات متعددی در قابلیت اطمینان همگام سازی است که Evernote آن را تایید می کند.
  3. برای وارد کردن یادداشت‌های Evernote به Notion، باید نوت‌بوک‌ها را جدا کنیم و برای کار به عملیات همگام‌سازی Evernote تکیه کنیم، و اغلب اینطور نیست.

در حال حاضر، یک یادداشت برای مفهوم. مردم، شما به وضوح از Evernote آگاه هستید. در واقع، شما دارید یک صفحه کامل به متقاعد کردن افراد برای انتقال از Evernote به Notion اختصاص داده شده است. شما باید از مشکلات همگام‌سازی که کاربران Evernote با آن مواجه می‌شوند آگاه باشید، زیرا کاربران زیادی را که بین سرویس‌ها جابجا شده‌اند را مورد توجه قرار می‌دهید. بنابراین، چه چیزی می تواند تیم مهندسی شما را برای استفاده از یک گزینه همگام سازی ابری بسیار نامطمئن در زمانی که یک قالب صادرات منتشر شده و قابل اعتماد وجود دارد، در اختیار داشته باشد؟

وقتی تأیید کردم که هر هفت قسمت به درستی در فضای ابری قرار دارند، به Notion بازگشتم و هر کدام را یکی یکی وارد کردم. بیشتر آنها بدون هیچ مشکلی وارد Notion شدند، اما تعدادی شکست خوردند. من Notion را بررسی کردم تا متوجه شوم که واردات در کدام یادداشت انجام نشده است، سپس به نوت بوک قسمت مربوطه Evernote برگشتم تا ببینم آیا یادداشت مشکلی وجود دارد یا خیر.

نماینده پشتیبانی پیشنهاد کرد که واردات گاهی اوقات با یادداشت‌های بزرگ Evernote (مانند یادداشت‌هایی با گرافیک روی آنها) شکست می‌خورد. نماینده همچنین پیشنهاد کرد که نوت‌بوک‌ها را به دسته‌های کوچک‌تر تقسیم کرده و دوباره امتحان کنید.

بنابراین، آیا Notion از این قالب صادراتی منتشر شده و قابل اعتماد برای وارد کردن یادداشت‌های Evernote استفاده می‌کند؟ جواب منفی. چرا هر چیزی را آسان کنیم؟

اما، همانطور که مشخص کردیم، Evernote دارای مشکلات قابلیت اطمینان همگام‌سازی است. بنابراین، ایده پرتاب هزاران یادداشت حیاتی به اطراف و امیدواری که آنها به درستی همگام شوند و شکسته نشوند، یک معامله شکن بود. اما این تنها راهی است که Notion می تواند از Evernote یادداشت برداری کند.

چگونه در نهایت مشکل را حل کردم

نمی‌توانم تضمین کنم که این کار مشکلات را حل می‌کند، اما مطمئن باشید که ما از این بازخورد آگاه هستیم و تمام تلاش خود را برای بهبود روند همگام‌سازی برنامه Evernote انجام می‌دهیم.

ابتدا یک یادداشت برای Evernote. وقتی سرویس شما یک سرویس پریمیوم و پولی است که به طور خاص ایده داشتن اطلاعات شما را در هر دستگاهی که به آن نیاز دارید ترویج می‌کند، اجازه دادن باقی ماندن اشکالات در اجرای همگام‌سازی، شکست ماموریت است. گفتن به مشتریان، “ما از این بازخورد آگاه هستیم و تمام تلاش خود را برای بهبود روند همگام‌سازی برنامه Evernote انجام می‌دهیم” اعتماد به نفس ایجاد نمی‌کند. Evernote، شما باید این کار را انجام دهید.

imported-blogs-complete-evernote-2022-08-21-14-52-02

این نوع چیزها بعد از مدتی قدیمی می شود.

نیاز به وارد کردن یادداشت های Evernote

blogs-complete-evernote-2022-08-27-04-16-03

نه تشویق کننده، که سپس، زمانی که Evernote تصمیم گرفت سه نسخه جداگانه از یک مقاله ایجاد کند، متوجه شدم که زمان آن رسیده است که راه حل متفاوتی پیدا کنم.

دستم را دراز کردم تیم پشتیبانی Evernote، و به او گفته شد که مطمئن شوم آخرین نسخه برنامه را دارم (من داشتم). همچنین به من گفته شد که یک یادداشت را همزمان روی دو دستگاه ویرایش نکنم. تمرین من همیشه این بوده است که برنامه را در یک دستگاه قبل از ویرایش در دستگاه دیگر ترک کنم. پشتیبانی همچنین به من دستور داد که بررسی کنم که آیا یادداشت با وب همگام شده است (که قبلاً به یک عمل وسواس گونه تبدیل شده بود). و بعد به من گفتند:

من مدام راه‌های جدیدی برای استفاده از Notion پیدا می‌کنم، که تا حد زیادی به عنوان ابزاری برای بهره‌وری و مدیریت کمک می‌کند. اما Notion به کاربران رقیب خود پیشنهاد بزرگی می دهد. نیاز به راه حل بهتری نسبت به مکانیزم وارد کردن ابری دارد که در حال حاضر استفاده می کند، و در صورت شکست به پاسخی بهتر از «در حال حاضر جدول زمانی برای زمان حل آن نداریم».

بنابراین، من با Notion تماس گرفتم. ظاهراً آنها می دانند که مشکلی وجود دارد زیرا به من گفته شد:

منتظر شدم تا دو کلون نوت بوک به درستی با ابر همگام شوند. من مدام کلاینت وب Evernote را بررسی می کردم. حدود سه ساعت بعد، همگام سازی کامل شد. همگام سازی جدید و تازه کلون های نوت بوک بدون از دست دادن یادداشت ها موفق شد.

می توانید به روز رسانی های روزانه پروژه من را در رسانه های اجتماعی دنبال کنید. حتما من را در توییتر دنبال کنید @DavidGewirtz، در فیس بوک در Facebook.com/DavidGewirtz، در اینستاگرام در Instagram.com/DavidGewirtzو در YouTube در YouTube.com/DavidGewirtzTV.
منبع: https://www.zdnet.com/article/notions-evernote-import-has-some-unfortunate-design-flaws/#ftag=RSSbaffb68 notion-vs-evernote-switch-from-evernote-2022-08-28-16-10-17

ایده

متاسفم که می شنوم برای وارد کردن محتوا از Evernote مشکل دارید. این برای تعداد کمی از کاربران اتفاق افتاده است و در لیست کارهای ما برای رفع آن قرار دارد، اما ما در حال حاضر جدول زمانی برای زمان حل آن نداریم.

Evernote، همانطور که معلوم است، دارد فرمت صادراتی منتشر شده و قابل اعتماد به نام .enex. شما می توانید مجموعه ای از یادداشت ها یا حتی مجموعه ای از نوت بوک های حاوی یادداشت ها را صادر کنید و Evernote یک فایل XML ایجاد می کند که سایر برنامه ها می توانند آن را وارد کنند.

من در سال 2012 شروع به نوشتن پست های وبلاگم برای ZDNET در Evernote کردم. به جز چند استثناء جزئی، هر یک از آن پست ها نوشته شده بودند و اولین ویرایش را در Evernote داشتند.

در عوض، Notion از Evernote API استفاده می‌کند و به یک برنامه کاربردی برای Evernote تبدیل می‌شود. این به Evernote نیاز دارد تا در Notion احراز هویت کند و به نمونه Notion شما اجازه دسترسی به داده‌های Evernote را از فضای ابری بدهد.