مولد هنر هوش مصنوعی DreamUp برخورد بین رضایت هنری و مجموعه داده های هوش مصنوعی را نشان می دهد

سازندگان برای محافظت از کار خود در برابر آموزش تصویر هوش مصنوعی در آینده، باید به صورت دستی انصراف دهند. با این حال، درخواست انصراف تنها پس از اینکه احتمالاً کار آنها برای آموزش دریم‌آپ در برخی ظرفیت‌ها مورد استفاده قرار گرفته بود، اجرایی می‌شود.

در نهایت، من یک دستور را با چیزهای مورد علاقه برادر کوچکم “اژدهای کهکشانی استفان کوری” امتحان کردم. مورد علاقه او از بین این سه نفر، این یکی بود، اگرچه شماره استف کری 30 است و من مطمئن هستم که او برای Goory Boxty Terrors بازی نمی کند؟

مورد علاقه من از این سه کتاب کمیک بود:

من یک دستور دیگر را نیز امتحان کردم، “زوج سوار بر کشتی موشکی در فضا” و سه تصویر جدید زیر را دریافت کردم:

پتانسیل مولدهای هنری هوش مصنوعی بسیار زیاد است و پیامدهای احتمالی آن نیز بسیار زیاد است.
منبع: https://www.zdnet.com/article/ai-art-generator-dreamup-illustrates-the-collision-between-artistic-consent-and-ai-datasets/#ftag=RSSbaffb68

برخی از جوامع هنر هوش مصنوعی را به طور کامل ممنوع کرده اند. این موضوع به بحث گسترده‌تری در مورد اینکه چه چیزی به هنر ارزش می‌دهد و چگونه هوش مصنوعی در پازل قرار می‌گیرد، بازی می‌کند.

تصاویر نمونه DreamUp

من احساس راحتی نمی کنم که به خاطر این تصاویر به خودم اعتبار کنم، زیرا فکر نمی کنم در ساخت آنها مشارکت کافی داشته باشم، بنابراین به خود سازنده اعتبار می دهم.

همچنین: هدف واقعی هوش مصنوعی ممکن است دیگر هوش نباشد

این تصاویر منسجم نبودند و کیفیت ذوب و تکه تکه‌ای داشتند. با این حال، آزمایش با DreamUp سرگرم کننده بود. من آن را بیشتر به عنوان یک نقطه الهام برای هنر می بینم تا یک جایگزین.

DreamUp یک مولد هنر هوش مصنوعی است که بر اساس دستورات، با ریشه در ایجاد هنر است انتشار پایدار. توانایی آن برای خلق آثار هنری بر محتوایی است که از وب، بدون اطلاع یا اجازه هنرمندانی که کار را ساخته اند، گرفته شده است. یک هنرمند در توییتر این روند را به خوبی خلاصه کرد:

سهولتی که با آن می‌توانید چیزی را در ژنراتور تایپ کنید و یک تصویر ایجاد کنید، منجر به ایجاد جوامع هنری پر از تصاویر تولید شده توسط هوش مصنوعی شده است.

من دستورهایی را وارد کردم که این تصاویر را تولید کردند.

DreamUp

زوج DreamUp در تصاویر کشتی موشکی

DreamUp

همچنین: چگونه از DALL•E 2 برای تبدیل وحشیانه ترین تخیلات خود به هنر ملموس استفاده کنید

تصویر من از رویایی که دیدم الهام گرفته شده بود (ممنونم، ناخودآگاه) و پیامم این بود: “ماشینی به شکل کفشی که در بزرگراه حرکت می کند.” این سه تصویری است که DreamUp در کمتر از یک دقیقه به من داد:

همچنین: افرادی که هوش مصنوعی می سازند، کسانی هستند که بیشتر به هوش مصنوعی نیاز دارند

من DreamUp را آزمایش کرد پس از مشاهده اینکه DeviantArt به مسائلی که هنرمندان مطرح کردند پرداخته است. من باید برای استفاده از آن ثبت نام می کردم و پنج درخواست رایگان برای استفاده داشتم. در دستورالعمل های سریع به شرح زیر است: “تصویر با الهام از هنرمندان دیگر هنگام انتشار باید به وضوح به آن هنرمند اشاره کند.

آیا این مسئله باید وجود داشته باشد که داده های بی شماری از آثار هنری برای آموزش هوش مصنوعی استفاده می شود که هنر را در کمتر از یک دقیقه بیرون می اندازد، هنری که نه کمتر در مسابقات برنده می شود؟

تصویر DreamUp Steph Curry

DreamUp
محتوای استخراج شده از DeviantArt و سایر منابع به مجموعه داده LAION می رود، که سپس از طریق یادگیری ماشین پردازش می شود و در نهایت منجر به یک مدل سه بعدی می شود. درخواست انصراف قبل از یادگیری ماشین بیشتر انجام می شود، اما در آموزش اولیه اعمال نمی شود.

هنگامی که DeviantArt مولد هنر هوش مصنوعی خود، DreamUp را منتشر کرد، واکنش سریعی از سوی جامعه آن وجود داشت آثار هنری جامعه به طور خودکار برای استفاده در مجموعه داده های هوش مصنوعی انتخاب می شوند.

تصاویر موشک DreamUp

DreamUp
مولدهای هنر هوش مصنوعی، مانند هنرمندان انسانی، اطلاعات را از آنچه در معرض آن قرار می گیرند، می گیرند. اما تفاوتی در مقیاس در روشی وجود دارد که انسان ها از طریق ورودی، پردازش آن و تلاش برای تولید چیزی جدید در مقایسه با هوش مصنوعی می پردازند.

مقدار زیادی از هنری که می‌توانید با هوش مصنوعی خلق کنید، یک اثر هنری خلق‌شده توسط انسان را که به ساعت‌ها فکر و کار نیاز دارد، در حجم می‌آورد. من فکر می کنم که این می تواند به چند نتیجه منجر شود:

  1. هنر هوش مصنوعی بیشتر برای الهام گرفتن استفاده می شود تا به عنوان خروجی نهایی در فرآیند خلاقیت انسان.
  2. علاقه مندان به هنر، کارهای «دست ساز» انسان را به قطعات خط مونتاژ بیشتر که توسط هوش مصنوعی تولید می شود، اولویت می دهند.
  3. سایر صنایع خلاق، مانند موسیقی و نویسندگی، در نهایت نسخه های خود را از ژنراتورها توسعه می دهند.
تصاویر ماشین DreamUp

DreamUp

DeviantArt به نگرانی ها پرداخت در یک به روز رسانی گفتن که:

تصویر ماشین DreamUp

DreamUp