شرکت هواپیمایی ساوت وست اخیراً اعتراف نادرستی کرد که مشتریان را خشمگین خواهد کرد


سمت هواپیمای ساوت وست ایرلاینز

خطوط هوایی جنوب غربی/ اسکرین شات توسط کریس ماتیشزیک

آیا این روزها متوجه می‌شوید کمی عمیق‌تر نفس می‌کشید؟

بیشتر از نظر فنی نادرست است

عصرها روز به روز تاریک‌تر می‌شوند، فشار کار بیش از پیش غیرقابل تحمل‌تر می‌شود.

باید جایی متفاوت باشی شما باید افراد مختلف، مکان های مختلف و بوهای متفاوت را تجربه کنید.

شما در اصل می خواهید فرار کنید.

با این حال، پیدا کردن پروازهای ارزان و راحت چندان آسان نیست.

خطوط هوایی هیچ کاهشی در تقاضا مشاهده نمی کنند. مدیران آنها از تصویر پروازهای شلوغ و حتی وسوسه رزرو بیش از حد آب دهان به دهان می افتند.

این مطمئناً مسافران را متعجب می کند، زیرا آنها به شدت تلاش می کنند یک پرواز تعطیلات پیدا کنند – و سپس پولی برای پرداخت آن – چرا پروازهای تعطیلات کاملاً مانند گذشته نیست؟

به طور مفید، Southwest Airlines تصمیم گرفت به آنها بگوید.

همچنین: Wi-Fi در حین پرواز یک کابوس است، اما ممکن است راه‌حل‌هایی در راه باشد

خوب، دقیقاً به مسافران نگویید، اما به جامعه مالی بگویید که چرا Southwest حتی بیشتر از آنچه که هست درآمد ندارد.

مدیر عامل شرکت هواپیمایی همانطور که نتایج بسیار خوب سه ماهه سوم خود را ارائه کرد – درآمدهای بی سابقه، تعداد مسافران رکورددار – کمی نکات ظریف را ارائه کرد. او در گفتگو با CNBC، متفکربه نوعی، که شرکت هواپیمایی او نتوانست مثلاً یک رکورد تعداد پرواز ارائه دهد.

او گفت که در سه ماهه چهارم، شرکت هواپیمایی “دوباره به دنبال افزایش درآمد با ظرفیت پایین تر است.”

دست به چرتکه ام بردم و متوجه شدم که این ممکن است به این معنی باشد که پروازها هزینه بیشتری خواهند داشت. در غیر این صورت چگونه ایرلاین از صندلی های کمتر درآمد بیشتری کسب خواهد کرد؟

وقتی از جردن پرسیده شد که مشکل واقعا کجاست، جردن به اختصار گفت: “این واقعاً خلبانان هستند.”

آیا او خلبانان را – که در حال حاضر از Southwest چندان راضی نیستند – به خاطر کمبود ظرفیت بیشتر سرزنش می کرد؟ خیر، نه. او نبود خلبان بیشتر را دلیل کمبود ظرفیت بیشتر می دانست.

همچنین: بهترین VPN های مسافرتی

او گفت: «ما خلبانی برای پرواز با همه هواپیماهایمان کم داریم. کلاس های ما پر است، خلبان می گیریم، خلبان های عالی می گیریم، اما مراکز آموزشی ما پر است.

اما این وضعیت تا کی ممکن است ادامه یابد؟ جردن اعتراف کرد: “ما احتمالا تا اواخر سال 2023 هواپیما را نخواهیم گرفت.” بنابراین این کمبود خلبان ممکن است یک چیز همه گیر خالص نبوده باشد، اما چیزی است که نسبتا طولانی تر ادامه خواهد داشت؟

این به چه معناست از نظر ظرفیت جنوب غربی برای ارائه صندلی به افراد ناامیدی که فقط می خواهند فرار کنند؟

جردن گفت: «اگر همه خلبان‌های مورد نیازمان را داشتیم، احتمالاً می‌توانستیم 5 تا 8 درصد بیشتر ASM (مایل‌های صندلی موجود) پرواز کنیم.»

شاید شما همدردی کنید. متوجه می شوید که استخدام در یکی دو سال گذشته دشوار بوده است. و به طور طبیعی، من می خواهم با شما خوب باشم.

من فقط یک فکر دارم دارکوب در سرم.

وقتی همه‌گیری شیوع پیدا کرد، خطوط هوایی برای پول ما التماس کردند – یعنی از طریق دولت. آنها ده ها میلیارد کمک مالی دریافت کردند.

یکی از گام‌های بعدی آن‌ها پیشنهاد خرید به کارکنان بود – از جمله، چه می‌دانید، خلبانان. مشخص بود که تعداد کارمندان در حال کاهش است. با این حال قرار بود پول کمک مالی گروه را کنار هم نگه دارد. قرار بود خطوط هوایی را برای عجله اجتناب‌ناپذیر پس از همه‌گیری پرسنل کامل نگه دارد.

همچنین: بررسی Starlink RV: بازی را برای عشایر دیجیتال تغییر می دهد

شما هم آن دارکوب را تجربه می کنید، اینطور نیست؟ شما تصور می کنید که بخشی از این پول نجات ممکن است صرف پرداخت هزینه خرید کارکنان شده باشد.

طبیعتاً من چنین منطق بدبینانه ای را در خواب نمی بینم. با این حال، کمیته نظارت مجلس اخیرا از وزارت خزانه داری پرسید آیا، نه، خطوط هوایی ممکن است از پول شما برای خلاص شدن از شر تعداد کار استفاده کرده باشند. از جمله تعداد خلبان.

اوه، شما می دانید که مسافران نمی توانند در مورد این همه کاری انجام دهند. به همین ترتیب، مسافران می‌دانند که کنسلی‌ها – و کرایه‌های بالاتر – در مدت طولانی چقدر خشم‌انگیز بوده است.

من نمی دانم که برنامه های چند نفر به طور خاص تغییر می کند زیرا جنوب غربی نمی تواند ظرفیت خود را 5 تا 8 درصد افزایش دهد.

امیدوارم از قبل برنامه های تعطیلات خود را انجام داده باشید. و لطفا منتظر سال آینده باشید. شاید، فقط شاید، عرضه تقاضا را برآورده کند.

شاید.


منبع: https://www.zdnet.com/article/southwest-airlines-just-made-a-twisted-admission-thatll-infuriate-customers/#ftag=RSSbaffb68