آیا رویای دیجیتالی کردن کل مجموعه کتاب خود را دارید؟ این اسکنر کتاب می تواند کمک کند

اسکن یک صفحه حدود 3 ثانیه طول می کشد. اگر ریتم خوبی دارید، می توانید یک کتاب 200 صفحه ای را در حدود 10 دقیقه اسکن کنید. از نظر بی نظمی، این حدود یک تا دو کارتن کتاب در روز است. بد نیست.

اما اینطور نیست.

نیازی به لمس صفحات اسکن شده توسط دستگاه نیست. این بدان معنی است که برای اسناد آرشیوی، تاریخی یا ظریف که نیاز به رسیدگی ویژه دارند، ایده آل است.

می توانید به روز رسانی های روزانه پروژه من را در رسانه های اجتماعی دنبال کنید. حتما من را در توییتر دنبال کنید @DavidGewirtz، در فیس بوک در Facebook.com/DavidGewirtz، در اینستاگرام در Instagram.com/DavidGewirtzو در یوتیوب در YouTube.com/DavidGewirtzTV.
منبع: https://www.zdnet.com/home-and-office/smart-office/fujitsu-scansnap-sv600-review/#ftag=RSSbaffb68

در حالی که محصولاتی مانند اسکن اسنپ iX500و حتی بسیار قدرتمند و انعطاف پذیر است اسکن اسنپ iX1600، برای اسکن اسناد عالی هستند، آنها واقعاً در اسکن کتاب نیستند.

آیا آن را توصیه می کنم؟ بله — به شرطی که واقعاً به محصولی نیاز داشته باشید که همان کاری را که این محصول انجام می دهد انجام دهد. اگر می‌خواهید صفحات خالی را به صورت انبوه اسکن کنید، یک اسکنر تغذیه خودکار اسناد مانند iX1600 ScanSnap که قبلاً بررسی شده بود، تهیه کنید. اما اگر می‌خواهید کل کتاب، مجله و کتابخانه منابع خود را به شکل دیجیتالی تبدیل کنید، این وسیله مورد نیاز شماست.

p3pc-6932-03enz2-2022-09-29-21-37-27

dsc00209

سرعت اسکن

284 تا 152 نقطه در اینچ

دو حالت اسکن اصلی وجود دارد: خودکار و فعال. وقتی حالت خودکار تنظیم شود، هر بار که صفحه را ورق می‌زنید، دستگاه یک اسکن جدید می‌گیرد. ورق زدن صفحه خود باعث ایجاد عکس می شود. از طرف دیگر، اگر می‌خواهید کمی کنترل بیشتری داشته باشید، می‌توانید نرم‌افزار ScanSnap را طوری تنظیم کنید که تا زمانی که دکمه آبی رنگ روی پایه دستگاه را فشار دهید تا اسکن شروع شود، صبر کند.

285 تا 218 dp

به جای قرار دادن برگه ها در شکاف اسکنر، کتاب را زیر دوربین باز می گذارید و از بالا به پایین عکس می گیرد. اگرچه شما نیاز دارید که قدرت عضلانی ورق زدن صفحه خود را فراهم کنید، دستگاه تمام تلاش خود را می کند تا فرآیند اسکن را تا حد امکان روان کند.

زمانی که روی بررسی iX1600 کار می‌کردم، متوجه شدم که فوجیتسو یک اسکنر نیز می‌سازد که به طور خاص برای اسکن در کتاب‌ها طراحی شده است. این نرم‌افزار از همان نرم‌افزار ScanSnap استفاده می‌کند که قبلاً استفاده می‌کنیم، اما دارای هوشمندی‌های داخلی برای جدا کردن صفحات، حذف اعوجاج، و بهینه‌سازی کل فرآیند اسکن در کتاب‌ها است.

حداکثر اندازه سند

dsc00190

محدودیت ها در مورد تعداد صفحات قابل اسکن در دقیقه نیست. iX1600 می‌تواند با سرعت 40 صفحه در دقیقه پایین بیاید. چیز سریع است. اما فقط می تواند ورق های تخت را اداره کند. و خرد کردن کتاب ها با گیوتین به سرعت کهنه می شود.

وارد اسکنر کتاب Fujitsu ScanSnap SV600 شوید

تفاوت بین استفاده از گوشی هوشمند خود برای گرفتن عکس و این در این است که SV600 نور را فراهم می کند و در واقع روی سطح اسکن حرکت می کند و تصاویر را به هم می چسباند. همچنین تعادل رنگ سفید و رنگ را به مستطیل های سفید کوچک در طرفین پایه کالیبره می کند، بنابراین رنگ بسیار دقیق تر از آن چیزی است که اگر آن را با گوشی هوشمند خود انجام می دادید. بنابراین، بله، عکس می گیرد، اما این کار را به گونه ای انجام می دهد که مخصوصاً برای اسکن کتاب و صفحه بزرگ تنظیم شده است.

وقتی متوجه شدم SV600 باید توسط USB به رایانه شما متصل شود، کمی ناامید شدم. همانطور که از پشت دستگاه مشاهده می کنید، تنها پورت های برق و USB هستند.

اگر می خواهید کل کتاب، مجله و کتابخانه منابع خود را به شکل دیجیتال تبدیل کنید، این دستگاهی است که به آن نیاز دارید.

اگرچه دستگاه به دنبال ورق زدن صفحه و اسکن خودکار خواهد بود، من ترجیح می دهم دکمه را فشار دهم تا به آن بگویم اسکن شود. این به این دلیل است که صفحات گاهی به هم می چسبند و زمانی که ورق زدن صفحه درست انجام نمی شود، مجبور به بازگشت به عقب و تصحیح اسکن ها می شوید. برای ورق زدن صفحه و فشار دادن دکمه، هیچ تلاش اضافی واقعی نیست، و می‌دانید که وقتی صفحه تمیزی دارید، در حال اسکن هستید.

من مطمئناً بسیار خوشحالم که آن را در زرادخانه اسکن خود دارم و اگر شما یک کتابدار، یک آرشیودار، یا یک تمیزکننده اختصاصی هستید، این یک سرمایه گذاری ارزشمند است.

جایگزین هایی که باید در نظر گرفته شوند

مرور: Fujitsu ScanSnap iX1600: تغییر دهنده بازی بی سیم

dsc00213

یکی از ویژگی های کلیدی SV600 این است که این نرم افزار می تواند اسکن های صفحه را باز کند. این دستگاه کمتر یک اسکنر سنتی (جایی که ورق درست بالای تصویرگر قرار می گیرد) و بیشتر یک دوربین از بالا به پایین است. هر “اسکن” در واقع یک عکس است که واحد مرکزی می گیرد و به رایانه شما ارسال می کند.

در مزایا و معایب در ابتدای این مقاله، من نرم افزار را به عنوان “کلنج” توصیف کردم. این یک نظر ذهنی است، زیرا نرم افزار تمام کارهایی را که قرار است انجام دهد و بیشتر انجام می دهد. اما به نظر من استفاده از آن کمی دست و پا گیرتر از آن چیزی است که می خواهم. یک مثال این است که نرم افزار مرتباً از شما می پرسد که آیا می خواهید ارتقا دهید. این غیرعادی نیست، اما اگر ارتقا را رد کنید، باید کاهش را تأیید کنید. فرآیند اسکن و ویرایش ممکن است دشوار باشد و اگر می‌خواهید به عقب برگردید و یک اسکن را دوباره ویرایش کنید (تعیین مرزهای صفحه و غیره)، باید قبل از ذخیره PDF این کار را انجام دهید. اساساً، نرم افزار هر کاری را که قرار است انجام دهد، انجام می دهد. به نظر می رسد که هر کار به یک یا دو مرحله اضافی از آنچه لازم است نیاز دارد.

افکار و نکات اضافی

می‌توانید ناحیه اسکن را طوری تنظیم کنید که کج بودن کتاب‌هایتان را کنترل کند.

علاوه بر Fujitsu ScanSnap SV600، در اینجا اسکنرهای کتاب دیگری وجود دارد که ممکن است بخواهید در نظر بگیرید:


حدود 3 ثانیه در هر صفحه

این اسکنر دارای یک تشک مشکی است که اندازه ناحیه اسکن را مشخص می کند. قرار دادن موارد کوچکتر را آسان تر می کند و مطمئن شوید که در منطقه اسکن هستید.

این دستگاه کمی شبیه به WALL-E و کمی شبیه Johnny 5 از Short Circuit است، به خصوص زمانی که آن را به پشت خم کنید و به مجموعه ای از چراغ ها و دوربین های زیر کاپوت نگاه کنید.

من یک رابط Wi-Fi یا بلوتوث را ترجیح می دهم. گفتنی است، از آنجایی که احتمالاً با هر اسکن کمی بیشتر از زمانی که از یک اسکنر ورق انبوه استفاده می‌کردید، تعامل خواهید داشت، احتمالاً نیاز به اتصال USB به رایانه چندان ناراحت کننده نیست.

طرفداران

  • انحراف از کتاب های صحافی شده را تصحیح می کند
  • تصحیح رنگ و تراز سفیدی
  • صفحات را از کتاب های باز جدا می کند

در این زمینه، آیا ترجیح می‌دهم نرم‌تر، سریع‌تر و کمی کمتر دست و پا گیر باشد؟ مطمئن. تقریباً هر محصولی که زمان زیادی را با آن می گذرانید (و منظور من یک مقدار زیادی زمان) جای پیشرفت دارد. اما آیا این کار را انجام می دهد؟ بله کاملا. آیا محصول بهتری وجود دارد؟ نه آن چیزی که من دیده ام، مطمئناً به قیمت آن نیست.

وضوح اسکن عمودی

می توانید چندین سند را به طور همزمان اسکن کنید (مانند کارت ویزیت، رسید و غیره). فقط آنها را دراز کنید و اسکنر آنها را به PDF جداگانه جدا می کند.

شما می توانید انتخاب کنید که هر دو صفحه در کنار هم در یک PDF تمام شده ذخیره شوند یا صفحات را تقسیم کرده و آنها را به عنوان صفحات جداگانه ذخیره کنید. ScanSnap گزینه ای برای آن نیز دارد.

dsc00204

بنابراین با نماینده روابط عمومی فوجیتسو در محله دوستانه خود تماس گرفتم و پروژه خود را توضیح دادم. او کنجکاو شد و برای ما یک SV600 فرستاد تا بررسی کنیم. این اسکنر با سایر اسکنرهای ScanSnap که ما استفاده کردیم بسیار متفاوت است.

قبلاً در مورد نحوه استفاده من و همسرم نوشته ام اسکنرهای فوجیتسو ScanSnap برای مدیریت پراکندگی کاغذ ما ما در ابتدا قصد داشتیم در مجموعه کتاب های غول پیکر خود اسکن کنیم، اما در عوض مدیریت وصیت نامه عظیم والدینم را به پایان بردیم، که زمانی که آنها به شدت مریض شدند به ما رسید و من ناگهان مسئول تمام امور شخصی و مالی آنها شدم.

همسرم می‌خواهد همه کتاب‌های کاردستی‌اش همیشه در آی‌پدش در دسترس باشد. ما او را حداکثر خریدیم آیپد پرو 12 اینچی M1 با 2 ترابایت فضای ذخیره سازی، بنابراین ما می توانیم به این هدف برسیم.

p3pc-6932-03enz2-2022-09-29-21-38-56

حداقل اندازه سند

432 x 300 میلی‌متر (17.0 x 11.8 اینچ)

dsc00214

مشخصات Fujitsu ScanSnap SV600

علاوه بر کتاب‌ها، این کار اسناد بزرگ مسطح تا اندازه 11×17 اینچ را اسکن می‌کند. بنابراین اگر یک نقشه یا یک پوستر کوچک دارید، آن را به تصویر می‌کشد.

از آنجایی که شما از صفحات کتاب عکس می گیرید، که اغلب از ستون فقرات بالا می آیند و سپس به سمت پایین جریان می یابند، هر عکس صفحه تا حدودی تحریف می شود. جایی که ScanSnap می درخشد توانایی آن برای دیدن منحنی صفحه و باز کردن صفحه است و اسکن تمیز و سطحی را ایجاد می کند.

منفی

  • نرم افزار ScanSnap می تواند سخت باشد
  • رابط فقط USB
  • حداکثر اندازه 11×17 برای کتاب های میز قهوه کمی کوچک است

25.4 × 25.4 میلی متر (1 × 1 اینچ)


اما آن کتاب‌های دست‌ساز طوفانی از شکست را برای اسکنرهای تغذیه‌کننده اسناد ایجاد می‌کنند. صفحات خیلی بزرگ هستند. گاهی اوقات تصاویر از روی ستون فقرات عبور می کنند. و برش برخی از کتاب‌های بزرگ میز قهوه‌خوری با گیوتین تقریباً غیرممکن است.

همانطور که می بینید، SV600 یک جانور اساسی متفاوت از تغذیه کننده خودکار اسناد ScanSnaps است که قبلاً به آن نگاه کرده ایم. SV600 به جای یک صفحه چرخان که صفحات را با اصطکاک از طریق یک شکاف کوچک تغذیه می‌کند و هنگام عبور از مکانیزم ثبت تصویر، آنها را اسکن می‌کند، دارای ساختار پایه و برجی است که بیشتر شبیه یک لامپ رومیزی است. در واقع، اگر این را از دور می دیدید و فکر می کردید می توانید بخشیده شوید بود یک چراغ رومیزی

این محصولی است که احتمالاً زمان زیادی را با آن سپری می‌کنید و به همین دلیل، ویژگی‌های جزئی آن می‌تواند آزاردهنده بزرگی به نظر برسد. اگر تمام کاری که انجام می دهید اسکن کردن در یک یا دو کتاب است، احتمالاً این را نمی خواهید. اما اگر می‌خواهید در 50 یا 100 کارتن کتاب اسکن کنید، یا اگر می‌خواهید کل مجموعه را به شکل دیجیتالی منتقل کنید، روزهای زیادی را روز از نو با این کار سپری خواهید کرد. تولید – محصول.

چرا می خواهیم همه کتاب هایمان را اسکن کنیم؟ خوب، آنها فضای بسیار زیادی را اشغال می کنند. ما هم اهل مطالعه هستیم و هم عاشق کتاب هستیم، اما محدودیت های عملی وجود دارد. با گذشت زمان، کتاب‌های بیشتری دریافت می‌کنیم، اما فضای ما با همان سرعت گسترش نمی‌یابد. مجموعه بزرگ ما مشکل دیگری ایجاد می کند زیرا همسرم آلرژی دارد و کتاب ها آهنربای گرد و غبار هستند.

در اسکن کردن کتاب‌ها چند ضربه خوردیم. ما حتی یک گیوتین کاغذی خریدیم، ستون‌های چند کتاب کاردستی او را بریدیم و آنها را از طریق یکی از فیدرهای خودکار سند ScanSnaps عبور دادیم.

وضوح اسکن افقی

همچنین می توانید محل اعمال جداسازی صفحه را تنظیم کنید.

اگر در حال اسکن یک کتاب با یک روکش گرد و غبار غیر قابل جابجایی هستید، ممکن است بخواهید یک تکه کاغذ ساختمانی سیاه رنگ را روی قسمت داخلی روکش گرد و غبار قرار دهید که اپتیک اسکنر بتواند آن را ببیند. به این ترتیب، هنگامی که هر صفحه ذخیره می شود، ScanSnap با آنچه در صفحه در مقابل آنچه روی جلد داخلی است اشتباه گرفته نمی شود.