The Missing Cryptoqueen، بررسی کتاب: یک سکه برای کلاهبرداری از همه آنها


کریپتوکوئین گم شده

The Missing Cryptoqueen • نوشته جیمی بارتلت • WH Allen • 320 صفحه • ISBN: 978-0-7535-5958-1 • 16.99 پوند / 29 دلار

یکی از دلایلی که دورانی که آگاتا کریستی در آن زندگی می‌کرد، منبع پربار توطئه‌های رمان جنایی بود، این بود که تحولات پس از جنگ و تحرک جدید با هم ترکیب شدند تا ساکنان شهرهای کوچک را مجبور به تعامل با غریبه‌ها به روش‌های بی‌سابقه‌ای کنند. پیش از این، شخصیت‌های روستای کریستی می‌گفتند، غریبه‌ها با معرفی نامه‌هایی از افرادی که قبلاً می‌شناختند، می‌آمدند. در عصر ما، اینترنت تعامل با غریبه‌هایی را که گواهی ضعیفی دارند در مقیاسی بی‌سابقه فعال کرده است. من اغلب تعجب می کنم که کریستی از آن چه می ساخت.

هیچ کجا مشکل ایجاد اعتماد طرف مقابل حادتر از بازار ارزهای دیجیتال نیست، جایی که حتی قدیمی ترین شرکت ها و فناوری ها با کلاهبرداری های مشکوک و آشکار دست و پنجه نرم می کنند.

که در کریپتوکوئین گم شده، جیمی بارتلت داستان یکی از ظالمانه ترین این کلاهبرداری ها را بیان می کند، وان کوین – ازدواج نامقدس سه کلاهبرداری در یک: یک طرح پونزی، یک طرح هرمی و یک ارز دیجیتال جعلی در 15 ماه اول، پایگاه هرمی OneCoin به 1 میلیون سرمایه گذار در 175 کشور رسید. 1.4 میلیارد یورو به عنوان کمیسیون و برداشت تنها به 5 درصد از این سرمایه گذاران پرداخت شد. بیشتر کسانی که میلیاردها یوروی این کلاهبرداری را از دست دادند، مردم عادی بودند که بسیاری از آنها از این ضرر ویران شدند.

طول کشید برنی مدوف سال‌ها برای سرمایه‌گذارانش حدود 60 میلیارد دلار هزینه داشته باشد. ظرف سه سال از راه اندازی 2014 FOMOبا تقویت OneCoin، پول بدهی به سرمایه گذاران آن از 100 میلیارد یورو گذشت.

OneCoin همیشه در شرف بزرگ شدن بود و هر ناامیدی تحت الشعاع یک طرح جدید و شگفت‌انگیزتر قرار می‌گرفت. قرار بود در بورس های بزرگ سکه درج شود! خب، در واقع، صرافی خودش را دارد که بیشتر اوقات کاهش می‌یابد، اما سال آینده می‌خواهیم سکه‌ها را دو برابر کنیم و در عین حال مطمئن شویم که ارزش یکسانی دارند! خوب، در واقع، شما هنوز نمی توانید واقعاً هیچ یک از آنها را نقد کنید، اما سال آینده ما در حال انجام یک پیشنهاد اولیه سکه هستیم!

خانم ناپدید می شود

برای هیجان زده نگه داشتن خطوط پایین فروشندگان و فروش فعال آن بسیار مهم بود روجا ایگناتوا، که با حضور در لباس مجلسی و جواهرات، جمعیت را در رویدادهای عمومی مهم شگفت زده کرد و هر مرحله جدید در این کلاهبرداری رو به رشد را قابل قبول جلوه داد. سپس، زمانی که مجریان قانون شروع به نزدیک شدن به نزدیکترین همکارانش کردند، ایگناتوا بلیط هواپیما خرید، به سمت فرودگاه صوفیه حرکت کرد و… ناپدید شد و شبکه ای از گره ها را پشت سر گذاشت که به فروش این سکه های بخار ادامه دادند، کاملاً غافل از اینکه مرکز از کلاهبرداری منفجر شده بود.

بارتلت زمانی که خبرنگاران بی‌بی‌سی با او تماس گرفتند تا به آنها در درک نحوه عملکرد ارزهای دیجیتال کمک کند، به این داستان برخورد کرد. به مدت سه سال، آنها به طور مشترک این داستان را بررسی کردند و در نهایت نتایج را به عنوان یک گزارش منتشر کردند پادکست. این نسخه کتاب به خوبی نوشته شده و سرگرم کننده است و فناوری های لازم را با وضوح مفید توضیح می دهد.

با پایان یافتن کتاب، محل نگهداری ایگناتوا مشخص نیست. بر اساس مشاهدات گزارش شده، بارتلت دو احتمال اصلی را پیشنهاد می کند: یک عمارت مخفی دبی، یا یک قایق بادبانی که با دقت در خارج از مرز 12 مایل دریایی مستقر شده است، جایی که قوانین ملی اعمال نمی شود. افرادی که به او کمک کردند و به او کمک کردند ناپدید شده یا زندانی شده اند (یکی از قربانیان او برادر خودش بود). آخرین اخبار می گوید که او در ژوئن 2022 بود به فهرست افراد تحت تعقیب FBI اضافه شد. و با این حال، OneCoin هنوز در نودهایی در سراسر جهان فروخته می شود، جایی که امید و FOMO زنده هستند.

مطالب اخیر و مرتبط

OneCoin ‘CryptoQueen’ به دلیل طرح ادعایی 4 میلیارد دلاری ارز دیجیتال Ponzi شکایت کرد

مدیران ارزهای دیجیتال به اجرای طرح پونزی ۱۱ میلیون دلاری متهم شدند

سنگاپور ممکن است محدودیت های بیشتری را برای ارزهای دیجیتال اعمال کند

بنیاد ویکی‌مدیا توانایی پذیرش ارزهای دیجیتال برای کمک‌های مالی را کاهش می‌دهد

ایالات متحده علیه شهروند آمریکایی به دلیل فرار از تحریم ها با ارز دیجیتال پرونده جنایی تشکیل می دهد

بررسی های بیشتر کتاب را بخوانید


منبع: https://www.zdnet.com/article/the-missing-cryptoqueen-book-review/#ftag=RSSbaffb68