Stack Overflow CTO: از bootstrapped تا مقیاس بندی یکی از بزرگترین ویژگی های وب

بیلی گفت: “ما واقعاً مرزها را در سرورها، موتورهای پایگاه داده ای که استفاده می کنیم و غیره را تحت فشار قرار داده ایم تا بتوانیم به این مقیاس برسیم.”

“تجربه من در کار در تیم های مهندسی در سازمان های یادگیرنده این است که به نوعی خود ماندگار است و این واقعا سرگرم کننده است.”


منبع: https://www.zdnet.com/article/stack-overflow-cto-from-bootstrapped-to-scaling-one-of-the-webs-biggest-properties/#ftag=RSSbaffb68 stack-overflow-cto-bailey-2022-smaller

بیشتر چیزی که Stack Overflow به آن معروف است، دادن پاسخ دقیق به مخاطبان در پایان یک تلاش است. بیلی مشاهده کرد: “اگر شما در گوگل هستید، به احتمال زیاد به Stack Overflow خواهید رسید. سایت اصلی، خرده فروشی و عمومی به بیش از صد میلیون کاربر منحصر به فرد و 6000 بازدید از صفحه در ثانیه خدمات می دهد.

او می‌گوید: «نرم‌افزار به‌عنوان یک سرویس همه چیز در مورد دم دراز است.

“چگونه می‌توانید معماری را از این یکپارچه واقعاً عملکردی به یک سیستم توزیع‌شده تبدیل کنید که واقعاً به هدف کمک به شما در مقیاس‌بندی، و آوردن افراد به کشتی کمک می‌کند و به آنها کمک می‌کند تا بفهمند چگونه کارها را سریع‌تر و آسان‌تر اجرا کنند و غیره.”

بیلی همچنین می‌داند که حرکت بیشتر و بیشتر به فضای ابری عمومی به سادگی راه است. او می‌گوید: «بیشتر درآمد ما توسط مشتریان سازمانی که در فضای ابری هستند تولید می‌شود، و فرصت‌های بیشتری در آن وجود دارد.»

بیلی یک ماه و نیم پیش از آمازون AWS به شرکت ملحق شد، جایی که او رئیس مدیریت محصول، تجربه کاربر، و مهندسی مسئول تجربیات یادگیری خودسرانه بود.

“شما می خواهید از آنچه می توانید در فضای ابری عمومی به دست آورید استفاده کنید، اما برای افزایش سطح عمومی، متفاوت است، در آنجا انجام این انتقال چالش برانگیزتر است، اطمینان حاصل کنید که ما می توانیم همه آن نوع مزایا را ارائه دهیم. ” برای کاربران.

انتقال نهایی سایت عمومی به ابر عمومی “لزوماً اجازه ندهید همه چیز را به Azure واگذار کنیم.”

محصول Teams امروز به دو صورت اجرا می شود. نمونه های اختصاصی در ابر عمومی، در Azure مایکروسافت وجود دارد، و یک نسخه چند مستاجر در مرکز داده خود شرکت در حال اجرا است.

“راه حل چند مستاجر راه حلی است که ما واقعاً به دنبال آن هستیم تا به فضای ابری برویم زیرا در اینجاست که مشتریان ما بیشترین سود را خواهند برد.”

به گفته بیلی، بازده ابر عمومی، جدای از امنیت و انعطاف‌پذیری و تنوع منطقه، به طور بالقوه این است که «معماری را برای آسان‌تر کردن، نوآوری، گسترش» تکامل می‌دهد، همه چیزهایی که می‌توانند باعث توسعه مداوم کد شوند، کمتر هستند. ساییدگی و پارگی.

تیم‌ها به شرکت‌ها اجازه می‌دهند تا نوعی Stack Overflow خصوصی ایجاد کنند، «جامعه‌های خودشان در سازمان‌هایشان به منظور تسهیل اشتراک‌گذاری دانش»، همانطور که بیلی می‌گوید. این شرکت بیش از 100 مشتری دارد که از محصول سازمانی استفاده می کنند، از جمله بلومبرگ و مایکروسافت که بیش از 10000 تیم را تشکیل می دهند.

در حالی که فرصت کوتاه مدت انتقال رویکرد چند مستاجر Teams به فضای ابری است، اما هدف بلندمدت حرکت در سایت عمومی Stack Overflow وجود دارد.

با توجه به نقش او در AWS، و در یک کارفرمای قبلی خصوصی، Pluralsight 18 ساله، مستقر در Farmington، یوتا، یک توسعه دهنده ابزار برای فناوری، “همچنین، من مشتاق ارائه آموزش در فضای فناوری هستم.” توسعه و ارزیابی مهارت ها

“در حالت ایده آل، ما درازمدت فکر نمی کنیم که مرکز داده خودمان را مدیریت کنیم و راه حلی متفاوت از شرکت ما در یک [public] ابر گفت بیلی.

“شوخی در حال اجرا این است که دیگر هیچ کس کد نمی نویسد، آنها فقط از Stack Overflow کپی و پیست می کنند.”

بیلی می‌گوید: «نرم‌افزار به‌عنوان یک سرویس همه چیز مربوط به دم دراز است»، به این معنی که می‌توانید مشتریان بیشتری به آن اضافه کنید، و از نظر اقتصادی، اگر واقعاً بتوانید کارآمدترین استفاده از ابر عمومی را کاهش دهید. صرفه جویی در مقیاس ناشی از توانایی ارائه آن راه حل به برخی از مشتریان سازمانی است که شاید، می دانید، به آن نمونه اختصاصی نیاز نداشته باشد.

سرریز پشته

سرریز پشته یکی از عزیزان برنامه نویسان و یکی از بزرگترین دارایی های وب در جهان است. شخصی که به جوک ارجاع می دهد، در این مورد، است جودی بیلی، مدیر ارشد فناوری تازه منصوب شده شرکت چهارده ساله.

چالش اساسی سایت عمومی Stack Overflow این است که «به عنوان یک برنامه یکپارچه فوق العاده کارآمد ساخته شده است»، به این معنی، مجموعه ای فشرده از کد با وابستگی های متقابل فراوان، که در آن مرکز داده واحد روی آن نه سرور ساخته شده است.

این کپی و چسباندن نیست، شاید بیشتر هنر پیدا کردن با انجام دادن است.

“اینها انواع چیزهایی هستند که ما باید از آنها برای راه حل سازمانی استفاده کنیم.”

این فقط مانند هر پاسخی نیست که قرار است نشان داده شود، بلکه کاملاً تعدیل شده است – این چیزی است که واقعاً آن را عالی می‌کند، اما همچنین می‌تواند دریافت انواع سؤال‌ها و پاسخ‌های مناسب را تا حدودی چالش‌برانگیز کند.»

صرفه جویی در مقیاس ناشی از توانایی ارائه آن راه حل به برخی از مشتریان سازمانی است که شاید، می دانید، به آن نمونه اختصاصی نیاز نداشته باشد.

او همچنین می‌گوید که فرصت چیزی مانند تیم‌ها برای کمک به چالش شرکت‌های بزرگ به اشتراک‌گذاری دانش، او را جذب کرده است.

بیلی گفت: «من به آن به عنوان انتشار محتوا فکر نمی‌کنم، بلکه مردم، در درجه اول توسعه‌دهندگان، سؤال می‌پرسند و سپس از متخصصان جامعه پاسخ می‌گیرند.»

او گفت: “نکته مهم، دیدگاه من در StackOverflow این است که در طی دو سال گذشته واقعاً تغییر کرده است.”

جودی بیلی، مدیر ارشد فناوری تازه نصب شده Stack Overflow در دفتر مرکزی این شرکت در منهتن پایین می‌گوید: «مطمئنم که شما داستان را هزار بار شنیده‌اید. “چگونه می‌توانید معماری را از این یکپارچه واقعاً عملکردی به یک سیستم توزیع‌شده تبدیل کنید که واقعاً به هدف کمک به مقیاس‌سازی شما کمک می‌کند، و افراد را وارد میدان می‌کند و به آنها کمک می‌کند تا بفهمند چگونه می‌توانند کارها را سریع‌تر و آسان‌تر اجرا کنند و غیره.”

تیرنان ری برای ZDNet

بیلی گفت: «فقط از نظر نحوه استفاده از پایگاه داده، نحوه استفاده از حافظه پنهان و غیره – همه این چیزها واقعاً در هم تنیده هستند. بیلی گفت: «چیزی که من واقعاً در مورد آن صحبت می کنم، معماری کد است، در مورد شکستن آن به قطعات کوچکتر؛ این اولین قدم است.

او گفت که بیلی با چالش نوآوری در چیزی که به یک نام تجاری مشهور و منبعی پر جنب و جوش تبدیل شده است جذب شد. او گفت: “فرصت آمدن به جایی که ارزش زیادی برای صنعتی که من در آن کار می کنم فراهم می کند، فوق العاده جالب است، که باعث شد تا تماس را قبول کنم.” ZDNet.

بیلی گفت: «در ابتدا واقعاً یک طرح تجاری وجود نداشت. در واقع، “این واقعاً یک تجارت نبود.” این فقط یک ماشین با روغن ریز بود که بیش از هر چیز برای یک چیز ساخته شده بود: سرعت.

او گفت، هنگامی که بتوان موارد بیشتری را در ابر عمومی روشن کرد، توسعه ویژگی‌های محصول سازمانی مزایایی نیز دارد. “وقتی ترزا [Dietrich, chief product officer] ایده دارد و مشتریان ما نیاز دارند و می گویند هی، عالی نیست اگر بتوانیم X، Y و Z را انجام دهیم؟ – می‌دانی، هر کاری که بتوانم انجام دهم تا زمان آن مکالمه را به زمانی که آن‌ها آن را در برنامه‌شان می‌بینند کوتاه کنم، برای من هیجان‌انگیز است.»

از جمله پیچیدگی‌ها این واقعیت است که این فقط یک سایت نیست، بلکه یک مکان است، مکانی است که در آن بحث‌های به شدت تعدیل شده باید جامعه‌ای برای کاربران ایجاد کند تا از اصطلاحی که تا حدودی بیش از حد استفاده می‌شود استفاده شود.

بیلی سفر Stack Overflow را از زمان تأسیس آن در سال 2008 تا این لحظه در زمان توصیف کرد: “شما راه اندازی شده اید، چیزی راه اندازی می کنید و اکنون، ناگهان، به موفقیت دست یافته اید.” مصاحبه با ZDNet هفته گذشته در دفاتر این شرکت در منهتن پایین.

به گفته بیلی، با گذشت زمان، انتقال ترتیبات چند مستاجر به ابر عمومی مزایای متعددی را به همراه خواهد داشت که قبلاً در نمونه‌های عمومی Azure از آن بهره می‌بردند.

دستیابی به آن به معنای تغییر شکل دادن به همه آن وابستگی‌های تنگاتنگ است، مهندسی چالش‌برانگیزتر از چالش تیم‌های چند مستاجر، اما از نظر پیچیدگی نیز نسبتاً جذاب است.

انتقال تمام آن نه سرور خصوصی به ابر عمومی مشکل است. این یک امر دکمه ای نیست.

به گفته وی، آنچه در حال حاضر برای بیلی مهم است، تیمی است که او برای آن احترام زیادی قائل است، از جمله بنیانگذاران اسپولسکی و اتوود، و دیتریش، رهبر محصول.

زمانی که سازمان برای اولین بار تأسیس شد، همه چیز درباره این بود که چگونه می توانیم پاسخ را در سریع ترین زمان ممکن ارائه دهیم؟ بیلی توضیح داد.

او گفت: «این کار را می‌توان امروز بر روی AWS یا دیگر ارائه‌دهنده ابری انجام داد، اما نه آن‌طور که تا به امروز طراحی و ساخته شده است.

“ما باید در اسرع وقت پاسخ را دریافت کنیم، زیرا به این ترتیب ما بالاترین رتبه را در گوگل کسب خواهیم کرد.”

با توجه به اینکه بیلی به تازگی به آن ملحق شده است، هنوز چیزهای زیادی باید در مورد مسیر پیش رو استنباط شود.

آنچه اکنون در حال تغییر است، این است که ما بیشتر به سمت مدل خدمات حرکت می کنیم، ما بیشتر به سمت شرکت ها حرکت می کنیم.

پس از کار در آمازون و مشاهده مقیاس و چالش اشتراک‌گذاری اطلاعات در بین گروه‌های مختلف، داشتن چیزی مانند Stack Overflow واقعاً آن را ساده‌تر می‌کند و ما تازه در آن فضا شروع کرده‌ایم.»

برخی از طرح ها یا نقشه راه برای چگونگی وقوع آن باید کار شود،

او گفت: “من نیز در حال کشف StackOverflow هستم.” ما به نوعی در ابتدای آن انتقال هستیم که سرگرم کننده است.»

او گفت که این بدان معناست که کل تلاش مهندسی، “همه این بود که چگونه سریع پیش برویم؟ می دانید، چگونه مقیاس بندی کنیم و چگونه آن را انجام دهیم، تا حد امکان مقرون به صرفه؟

جایی که، از لحاظ تاریخی، روی عملکرد فوق العاده بالا تمرکز می کنید، تیم کوچکی از مهندسان، نحوه کار شما در آنجا با اینکه بخواهید تیمی متشکل از 150 مهندس داشته باشید، و بخواهید مجموعه ای از ویژگی های مختلف داشته باشید، متفاوت است. عملکردها، قابلیت هایی که در دسترس هستند و معیارهای یک مشتری سازمانی را برآورده می کنند.”

سپس چالش موفقیت این است که “چگونه آن را تغییر دهید تا بتوانید، بدانید، مقیاس و رشد کنید.” به طور خاص، بیلی با یک چالش دو طرفه روبرو است، مقیاس یک سایت اینترنتی غول پیکر، و مقیاس بندی یک نسخه درآمدزا که توسط مشتریان سازمانی استفاده می شود.

“شما باید بتوانید نگرانی ها را از یکپارچه جدا کنید، آنها را به اجزا یا سرویس هایی با اندازه قابل مدیریت تجزیه کنید، که می توانند نسبتاً سریع توسط گروه کوچکی از افراد که به طور دقیق با هم مرتبط نیستند درک شوند.”

اما در سال‌های اخیر، «آنها بیشتر به سمت یک محصول سازمانی سوق داده‌اند، که Stack Overflow for Teams نامیده می‌شود. اگرچه این شرکت برخی از تبلیغات را در سایت عمومی خود اجرا می کند، اکثر درآمد از محصول Teams به دست می آید.

در حالی که بیشتر بحث ها در مورد مواد برنامه نویسی است، موارد متعددی وجود دارد که به آنها «تبادل» در Stack Overflow می گویند که به حوزه های تخصصی از باغبانی تا هوانوردی، در همسایگی 150 صرافی مختلف می پردازد.

مزایای شرکت ابر عمومی شامل مواردی مانند مقیاس افقی زیرساخت است که ابر عمومی امکان پذیر می کند و امنیت و قابلیت اطمینان. بیلی می‌گوید: «همچنین می‌توانیم داده‌ها را در منطقه ذخیره کنیم، «همه انواع چیزهایی که به قول آمازون، بالا بردن تمایزناپذیر هستند.

زیرساخت توسعه یافته در سال 2008 توسط بنیانگذاران جوئل اسپولسکی و جف اتوود برای سایت عمومی، که تا به امروز بر روی 9 سرور مرکز داده تحت مالکیت و اداره شده Stack Overflow اجرا می شود، با تاکید بر سرعت خام و تأخیر کم و کم بیش از هر چیز دیگر طراحی شده است.

کاری که بیلی قصد دارد در این نقش جدید انجام دهد، دقیقاً کپی و پیست نیست. این خلاقانه تر از آن است، یعنی شرکت را عمیق تر وارد عصر ابر عمومی پس از سال ها ساختن همه چیز توسط شرکت به تنهایی کنیم.

و البته مهندسانی که همه آن را ساخته اند و از آن نگهداری می کنند. من واقعاً دوست دارم که سازمان ما بسیار مهندسی محور است.» بیلی گفت: «به عنوان یک رهبر فناوری، می‌دانید، کار در سازمان‌هایی مانند AWS، PluralSight را می‌دانم، واقعاً سرگرم‌کننده است، اشتیاق زیادی در مورد نحوه ما وجود دارد. ساختن نرم افزار.”

او گفت که این بدان معناست که «ما به توانایی ارائه قابلیت‌ها و ویژگی‌ها و نوآوری‌های جدید نیاز داریم» و برای انجام این کار، «ما باید بتوانیم مهندسان را اضافه کنیم، باید به شیوه‌ای متفاوت مقیاس کنیم. “

بیلی گفت: «مطمئنم هزار بار داستان را شنیده‌اید.

jody-bailey-stack-overflow-headshot-2022