Samsung Galaxy Z Flip 4: 8 راه برای استفاده حداکثری از صفحه نمایش کاور


z-flip-4-hero-shot-cover-screen

جیسون سیپریانی/ZDNET

گلکسی زد فلیپ 4 سامسونگ تنها یکی از جدیدترین گوشی های هوشمند این شرکت است که دارای صفحه نمایش تاشو است. اما بر خلاف Z Fold 4Z Flip 4 که نمایشگر بزرگی در جلو دارد، صفحه نمایش 1.9 اینچی در جلوی گوشی دارد.

صفحه نمایش پوششی چیزی است که برای نشان دادن اطلاعات و هشدارهای مرتبط به شما و تعامل با گوشی در حالی که آن را بسته نگه می دارد استفاده می شود.

مرور: Galaxy Z Flip 4 این دو مشکل بزرگ را برای من حل می کند

اما نحوه استفاده از صفحه نمایش پوششی و ویژگی های مختلف آن همیشه یک کار واضح نیست. در زیر شما را با روش‌های مختلف استفاده از صفحه نمایش آشنا می‌کنم تا بتوانید از Z Flip 4 بهره بیشتری ببرید.

هنگامی که Z Flip 4 روی میز یا میز شما نشسته است، برای حفظ عمر باتری، صفحه نمایش خاموش می ماند. اگر می خواهید به سرعت زمان، سطح باتری را بررسی کنید یا فقط یک اعلان را شنیده اید. شما به سادگی روی صفحه جلد دوبار ضربه بزنید. پس از ضربه دوم روشن می‌شود و نگاهی گذرا به اطلاعاتی که می‌خواهید به شما می‌دهد.

z-flip-4-cover-screen

جیسون سیپریانی/ZDNET

دو دوربین کنار صفحه نمایش را می بینید؟ آنها نه تنها برای عکس گرفتن در هنگام باز بودن گوشی وجود دارند، بلکه می توانید از صفحه نمایش پوششی همگام با دوربین ها برای گرفتن سلفی با کیفیت بالا استفاده کنید.

با دوبار فشار دادن دکمه روشن/خاموش/حسگر اثرانگشت، برنامه دوربین را باز کنید. لحظه ای بعد، خود را روی صفحه جلد خواهید دید. برای جابجایی بین حالت پرتره، عکس و فیلم، انگشت خود را به چپ یا راست بکشید. برای تغییر تعداد عکسی که روی صفحه نمایش می‌بینید، انگشت خود را روی صفحه جلد به بالا یا پایین بکشید.

همچنین: Samsung Galaxy Z Flip 4: از کجا بخریم و معاملات برتر

وقتی برای عکس گرفتن آماده شدید، دکمه افزایش یا کاهش صدا را فشار دهید. پیزی آسان.

z-flip-4-دوربین جلو

جیسون سیپریانی/ZDNET

وقتی Z Flip 4 بسته است و تماس تلفنی دریافت می‌کنید، می‌توانید برای پاسخ دادن به آن تلفن را باز کنید یا می‌توانید با استفاده از بلندگوی تلفن خود از صفحه پوششی برای پاسخ دادن به تماس استفاده کنید. نام، شماره و اگر به برنامه مخاطبین اضافه شده است، یک عکس نمایه برای شخصی که با شما تماس می گیرد، خواهید دید.

دکمه سبز رنگ تلفن را لمس کنید و سپس آن را به سمت وسط صفحه بکشید تا پاسخ دهید. در سمت مقابل دکمه قرمز تلفن قرار دارد که برای رد تماس استفاده می شود. دوباره دکمه را لمس کرده و انگشت خود را به سمت وسط صفحه بکشید.

z-flip-4-incoming-call

جیسون سیپریانی/ZDNET

وقتی صفحه جلد را بیدار می کنید و یک نقطه زرد روی صفحه می بینید، به این معنی است که اعلان های جدیدی دارید. از چپ به راست روی صفحه بکشید تا سینی اعلان‌ها را مشاهده کنید، جایی که هشدارهای خود را خواهید دید. برای مشاهده اطلاعات بیشتر می توانید روی هر یک از هشدارها ضربه بزنید یا در مورد یک برنامه پیام رسانی، خود پیام را مشاهده کنید.

همانطور که به پایین اسکرول می کنید و پیام را می خوانید، می توانید به سرعت با پیام های از پیش تعریف شده مستقیماً از صفحه روی جلد به پیام پاسخ دهید. فقط روی پیامی که می خواهید ارسال کنید ضربه بزنید، سپس در صورت درخواست روی ارسال ضربه بزنید. همه اینها بدون اینکه هرگز گوشی خود را باز کنید. مرتب!

z-flip-4-hero-shot-incoming-text

جیسون سیپریانی/ZDNET

با فرض اینکه کیف پول سامسونگ (سامسونگ پی سابق) را نصب و راه‌اندازی کرده‌اید، در اینجا نحوه پرداخت با استفاده از صفحه کاور توضیح داده شده است. پس از بیدار کردن Z Flip 4، انگشت خود را از پایین صفحه به بالا بکشید تا کارت پرداخت پیش‌فرض شما نمایان شود. اگر می‌خواهید کارت‌ها را تغییر دهید، انگشت خود را روی صفحه بکشید و سپس حسگر اثر انگشت را لمس کنید تا پرداخت را مجاز کنید.

پشت تلفن را روی یک پایانه پرداخت نگه دارید و منتظر بمانید تا تراکنش انجام شود.

همچنین: Samsung Galaxy Z Fold 4 در مقابل Galaxy Z Flip 4

اگر قصد دارید از کیف پول سامسونگ برای پرداخت موبایلی استفاده کنید، این نه تنها یک ویژگی جالب است، زیرا تگ NFC در Flip 4 در نیمه پایینی گوشی قرار دارد. محل قرارگیری تراشه NFC باعث می‌شود که پرداخت برای چیزی با گوشی باز شده سخت باشد زیرا اکثر تراشه‌های NFC نزدیک بالای گوشی قرار دارند.

z-flip-4-samsung-wallet-pay-screen

اسکرین شات توسط Jason Cipriani/ZDNET

وقتی صفحه کاور را بیدار می‌کنید و از راست به چپ روی آن می‌کشید، شروع به پیمایش در میان مجموعه‌ای از ویجت‌هایی می‌کنید که سامسونگ برای نمایشگر کوچک ایجاد کرده است. ویجت هایی برای مواردی مانند نمایش آب و هوا، مشاهده تعداد قدم های روز یا مشاهده تقویم شما وجود دارد.

لازم نیست به ویجت‌هایی که به‌طور پیش‌فرض در دسترس هستند بچسبید، و همچنین مجبور نیستید به ترتیب قرار گرفتن ویجت‌ها بچسبید. نماد +”، اما روش ترجیحی من این است که Z Flip 4 را باز کرده و در آن شیرجه بزنم تنظیمات برنامه

هنگامی که شما در تنظیمات برنامه و به پایین اسکرول کنید تا ببینید صفحه کاور آن را انتخاب کنید. در صفحه بعدی، روی ضربه بزنید ابزارک ها، که در آن به لیستی از تمام ویجت های صفحه روی جلد در دسترس هدایت خواهید شد.

سوئیچ کنار هر ویجتی را که انجام می‌دهید یا نمی‌خواهید در موقعیت روشن یا خاموش مربوطه قرار دهید تا لیست را مطابق میل خود تنظیم کنید. و برای سفارش مجدد آن، روی بزرگ ضربه بزنید دوباره سفارش دهید در گوشه سمت راست بالای صفحه را فشار دهید، سپس ویجت ها را به ترتیب دلخواه خود بکشید و رها کنید.

galaxy-z-flip-cover-screen-widgets

اسکرین شات های جیسون سیپریانی/ZDNET

همانطور که شما با ویجت های روی صفحه نمایش کاور Z Flip 4 گیر نمی کنید، به ظاهر ساعت صفحه نمایش نیز گیر نمی دهید.

برای تغییر رنگ ها، نگاه و حتی تصویر پس زمینه صفحه کاور در Z Flip 4، گوشی را باز کرده و به تنظیمات برنامه از آنجا، انتخاب کنید صفحه روی جلد > سبک ساعت.

چندین طرح مختلف وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید. گزینه‌های ساعت اولیه می‌توانند تصویر پس‌زمینه انتخابی شما، از جمله عکس‌های ذخیره‌شده در گوشی شما داشته باشند. همچنین می توانید رنگ متن را سفارشی کنید تا روی تصویر دلخواه شما قابل مشاهده باشد. سبک های ساعت گرافیکی تصاویر از پیش تعریف شده ای دارند که هر بار که صفحه جلد را بیدار می کنید نشان داده می شوند.

نکته کلیدی در اینجا این است که مطمئن شوید روی آن ضربه بزنید شخصی سازی دکمه زیر پیش نمایش سبک ساعت برای تنظیم سبک به دلخواه شما.

z-flip-4-cover-screen-clock

اسکرین شات توسط Jason Cipriani/ZDNET

آخرین حرکتی که برای استفاده در صفحه کاور باقی مانده است، بیدار کردن تلفن و سپس کشیدن انگشت روی صفحه به سمت پایین است. در آنجا شش دکمه تنظیمات سریع برای کنترل جنبه های مختلف Z Flip 4 را مشاهده خواهید کرد. مواردی مانند Wi-Fi، بلوتوث، حالت هواپیما و یک نوار لغزنده برای تنظیم روشنایی صفحه نمایش پوشش. سه دکمه در هر صفحه وجود دارد که با کشیدن انگشت به سمت چپ، نیمه دوم گزینه ها را نشان می دهد.

z-flip-4-cover-screen-settings-shortcuts

اسکرین شات های جیسون سیپریانی/ZDNET


منبع: https://www.zdnet.com/article/samsung-galaxy-z-flip-4-8-ways-to-get-the-most-out-of-the-cover-screen/#ftag=RSSbaffb68