Nvidia، Dell، VMware هوش مصنوعی، امنیت بدون اعتماد را به بسته جدید مرکز داده اضافه می کنند

براد داکتر، معاون مهندسی امنیت VMware به خبرنگاران گفت: با این بسته، ما از بارهای کاری با فایروال های نسل بعدی محافظت می کنیم. “اکنون شما فایروال ها را در هر سرور مشاهده خواهید کرد. بنابراین ما دیگر به روشی که مراکز داده قبلی ساخته شده بودند محدود نمی شویم.

Manuvir Das، رئیس Enterprise Computing در Nvidia گفت: “ایزوله در همه این موارد بسیار مهم است – این بهترین امنیت در جهان است.” امنیت همیشه مورد توجه پلتفرم VMware NSX بوده است و اکنون میزبانی آن در Bluefield لایه جدیدی از انزوا را بین دامنه پردازش برنامه و دامنه پردازش زیرساخت به ما می دهد.

پراساد گفت: «سرورهای Dell PowerEdge که بر اساس آخرین نوآوری‌های VMware vSphere 8 ساخته شده و توسط DPUهای BlueField-2 تسریع شده‌اند، عملکرد و کارایی نسل بعدی را برای برنامه‌های ابری سازمانی ارائه می‌کنند و در عین حال از شرکت‌ها در برابر تهدیدات جانبی در محیط‌های چند ابری محافظت بهتری می‌کنند.

این دو شرکت امروز در کنفرانس VMware Explore 2022 در Moscone Center اعلام کردند که پلتفرم مرکز داده جدیدی را که به ادعای آنها برای عصر هوش مصنوعی طراحی شده است، ارائه کردند و لیستی استاندارد از عملکردهای متفاوت – مدل سازی پیشرفته هوش مصنوعی، استنتاج هوش مصنوعی، استانداردسازی کردند. علم داده و قابلیت‌های امنیتی بدون اعتماد – در سرورهای جهانی.

دکتر گفت، سرورهای Dell با vSphere 8 روی DPU های BlueField-2 اواخر امسال در دسترس خواهند بود. Nvidia AI Enterprise با vSphere اکنون در دسترس است و می‌تواند با استفاده از آزمایشگاه‌های کاربردی LaunchPad اجرا شود.


منبع: https://www.zdnet.com/article/nvidia-dell-vmware-add-ai-zero-trust-security-into-new-data-center-package/#ftag=RSSbaffb68

این بسته جدیدترین سرورهای PowerEdge Dell را با DPUهای Nvidia BlueField-2 (واحدهای پردازش داده)، پردازنده‌های گرافیکی و نرم‌افزار سازمانی هوش مصنوعی ترکیب می‌کند که همگی برای پلتفرم جدید VMware vSphere 8 بهینه‌سازی شده‌اند، که در رویداد امروز نیز معرفی شد. به گفته این شرکت‌ها، شرکت‌ها می‌توانند عملکردهای این عناصر را در Nvidia LaunchPad، یک پلت‌فرم آزمایشگاهی عملی که دسترسی و کنترل سخت‌افزار و نرم‌افزار را برای ایجاد گردش‌های کاری AI سرتاسر برای دانشمندان داده فراهم می‌کند، سازماندهی و توزیع کنند.

امنیت شغل شماره 1 است

به گفته دکتر، vSphere 8 که روی DPU های Bluefield اجرا می شود، سرعت تولید حجم کار را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. او گفت که با بارگذاری داده ها در DPU، کاربران می توانند خدمات شبکه و امنیت را سرعت بخشند و در عین حال چرخه های CPU را ذخیره کنند.

Nvidia AI Enterprise، مجموعه‌ای از هوش مصنوعی و نرم‌افزار تحلیل داده‌های بومی ابری، بهینه‌سازی شده است تا سازمان‌ها را قادر سازد از هوش مصنوعی در زیرساخت‌های آشنا استفاده کنند. داس گفت: این گواهینامه برای استقرار در هر مکانی – از مرکز داده سازمانی گرفته تا ابر عمومی – دارد و شامل پشتیبانی جهانی از سازمان برای حفظ پروژه های هوش مصنوعی در مسیر است.

دکتر گفت، سیستم امنیتی می تواند به اندازه تشخیص فوری زمانی که یک مزاحم احتمالی در حال تایپ رمز عبور خیلی آهسته در تلاش برای دسترسی غیرقانونی به سرور است، باشد.

جداسازی داده ها کلید اصلی است

SAN FRANCISCO – دو تا از برترین شرکت‌های فناوری جهان در بخش‌های جداگانه‌شان – VMware در نرم‌افزار سازمانی و Nvidia در سخت‌افزار پردازش داده پیشرفته – در حال پیوستن به استعدادهای جمعی خود با ایده آوردن مراکز داده مرسوم به عصر متاورس آینده هستند. آنها قصد دارند این کار را با نصب هوش مصنوعی و امنیت بدون اعتماد در سرورها از همان ابتدا انجام دهند.

کریش پراساد، معاون ارشد و مدیر کل VMware Cloud Platform Business، در مصاحبه ای گفت: برنامه های توزیع شده با هوش مصنوعی/ML و تجزیه و تحلیل، با استفاده از شتاب دهنده ها و ارائه امنیت بهتر به عنوان بخشی از زیرساخت اصلی برنامه، تحول معماری مرکز داده را به جلو می برند. مشاوره رسانه ای

امنیت بهبود یافته برای بارهای کاری نسل بعدی با استفاده از فایروال های متعدد، نیروی اصلی پشت این پروژه مشارکتی است.

“با آن مدل (معمولی)، شما یک روتر لبه یا فایروال دارید که در محیط مرکز داده قرار دارد. فرض بر این بود که تمام ترافیکی که در داخل مرکز داده بود قابل اعتماد است. در اینجا ما به مدلی می رویم که در آن ما” قرار است یک فایروال نسل بعدی با NSX (VMware) را در هر سرور قرار دهیم نه اینکه آن را روی یک CPU اجرا کنیم، که این فایروال را روی GPU بارگذاری می کند. بنابراین با آن، می توانیم کارهایی مانند تشخیص نفوذ و سیستم های محافظت از نفوذ انجام دهیم “