Mirantis با خرید amazee.io وارد ZeroOps می شود

Mirantis amazee.io را به عنوان بخشی از موجود خود ارائه خواهد کرد محیط توسعه یکپارچه لنز Kubernetes (IDE). بلافاصله برای کاربران لنز در دسترس خواهد بود.

داستان های مرتبط:


منبع: https://www.zdnet.com/article/mirantis-moves-into-zeroops-by-acquiring-amazee-io/#ftag=RSSbaffb68

اگر قبلاً Kubernetes را راه‌اندازی کرده‌اید، می‌توانید آن را با Lagoon-as-a-Service (LaaS) به کار ببرید. با LaaS، می توانید Lagoon Remote Agent را در خوشه های Kubernetes موجود خود نصب کنید. هنگامی که به آنجا رسیدید، آن را با Lagoon Core تحت مدیریت amazee.io متصل می کنید و آماده استقرار هستید.

با شناخت سهم من از برنامه نویسانی که ترجیح می دهند کانال ریشه داشته باشند تا متخصص Kubernetes شوند، فکر می کنم این جفت لنز و Lagoon بسیار محبوب خواهد بود.

ZeroOps یک نوع NoOps است. نام بازی در اینجا خودکارسازی و انتزاعی کردن زیرساخت های اساسی است، بنابراین برنامه نویسان می توانند روی کدهای ساختمانی تمرکز کنند که به راحتی و شفاف از دسکتاپ آنها به تولید منتقل شود.

اشمید افزود: “ترفند پشت Lagoon این است که در Kubernetes اجرا می شود و با ابزارهای محبوبی مانند Helm، Prometheus، Grafana و بسیاری دیگر کار می کند، در حالی که برای توسعه دهندگان نیازی به دانش Kubernetes نیست.”

پس از حرکت های قبلی خود برای تبدیل شدن به یک شرکت توسعه دهنده، عجیب به دست آورده است amazee.io، یک شرکت ارائه برنامه وب منبع باز مبتنی بر کوبرنتیس. ادعای شهرت amazee.io این است که یک شرکت ZeroOps است.

آدریان یونل، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Mirantis، موافق است، “توسعه دهندگان امروزی با زیرساخت های پیچیده تر، تقاضای بیشتر برای انجام کارهای بیشتر، اغلب با کمتر، و همه با منابع کمتر از همیشه روبرو هستند. Amazee.io و Lagoon ساده ترین راه برای توسعه دهندگان هستند. بدون نیاز به متخصصان ابر یا Kubernetes از آخرین خدمات ابری استفاده کنید.”

این امر مجدداً بر جنبه ZeroOps برنامه تأکید می کند، با حذف کار نصب و مدیریت Lagoon Core، برنامه نویسان می توانند بر توسعه برنامه های کاربردی عالی تمرکز کنند و بر Kubernetes تسلط نداشته باشند.

همانطور که فرانتس کارلزبرگر، مدیر عامل amazee.io در یک بیانیه مطبوعاتی توضیح داد، “ما amazee.io را به عنوان یک مرکز تحویل نرم افزار توسعه دهنده محور برای برنامه های کاربردی مدرن ساخته ایم — انتزاع کردن زیرساخت ها تا توسعه دهندگان بتوانند موفق تر باشند. عضویت در Mirantis به ما این امکان را می دهد که نقشه راه محصول خود را تسریع کنیم. مشتریان می‌توانند از ما انتظار داشته باشند که حتی بیشتر در تحقیق و توسعه سرمایه‌گذاری کنیم و برای همه فن‌آوری‌ها و چارچوب‌های اصلی وب، پشتیبانی اضافه کنیم.”

به طور خاص، مایکل اشمید، مدیر ارشد فناوری amazee.io، توضیح داد که با Lagoon، توسعه‌دهندگان مجبور نیستند قبل از اینکه حتی یک خط کد را در Kubernetes مستقر کنند، دردسر یادگیری Kubernetes را تحمل کنند.

هسته اصلی این ایده در پروژه منبع باز amazee.io است مرداب. این یک پلتفرم تحویل برنامه با مجوز Apache 2.0 برای استقرار، مدیریت، امنیت و عملیات برنامه های بومی ابری است.