Lyft طرح نبرد جدیدی را در مسابقه خودروهای خودمختار اعلام می کند

خودروهای IONIQ-5 که توسط متحرک در بالای پلت فرم هیوندای، استقلال L4 را فراهم کنید و از چارچوب یادگیری مستمر (CLF) استفاده کنید که برای ایمن تر کردن وسایل نقلیه با هر مایل رانندگی طراحی شده است. موشنال یک سرمایه گذاری مشترک گروه موتور هیوندای و تامین کننده خودرو Aptiv است.

Lyft در حال برنامه ریزی برای استقرار یک ناوگان عظیم خودروهای بدون راننده از سال 2023 است. در پیش بینی این نقطه عطف، این شرکت که با توسعه دهنده خودروهای خودران Motional همکاری می کند، در حال به روز رسانی سرویس روباتاکسی موجود خود در لاس وگاس با مدل های کاملاً الکتریکی کاملاً جدید است.

Rideshare کاندیدای عالی برای تبدیل شدن به یکی از اولین پذیرندگان اصلی خودروهای خودران است. اختلافات کارگری و افزایش دستمزدها باعث افزایش قیمت سهام شده است و شرکت ها مشتاق هستند که یک مزیت رقابتی پیدا کنند. موشنال و لیفت از سال 2018 سواری های خودران را در لاس وگاس انجام داده اند، و طبق همه حساب ها، موفقیت آمیز بوده است. بیش از 100000 سوار لیفت از سواری در اتومبیل های خودران استقبال کرده اند که بیش از 95 درصد آنها نظرات پنج ستاره را به جای گذاشته اند.

سامی عمری، معاون مهندسی و اتونومی موشنال، اوایل سال جاری به ZDNet گفت: «ما رباتاکسی خود را از طریق مشارکت با شبکه‌های حمل‌ونقل سواری در بازارهای بزرگ مستقر خواهیم کرد. “برای دستیابی به استقرار سطح 4 در مقیاس گسترده، وسایل نقلیه ما باید بتوانند بسیاری از سناریوهای جاده ای غیرقابل پیش بینی و غیرعادی را که رانندگان انسانی نیز با آن مواجه می شوند، تشخیص داده و با خیال راحت هدایت کنند.”

Lyft تنها شرکتی نیست که به Motional روی آورده است. اوبر پس از اینکه در سال 2020 رویای خودروهای خودران داخلی خود را کنار گذاشت اعلام کرد که به موشنال روی خواهد آورد برای تحویل خودکار Uber Eats در سال 2021. این سرویس در سال جاری راه اندازی شد و به موشنال موقعیت قدرتمندی در بازار داد زیرا شرکت های اشتراک گذاری سواری به آینده ای مستقل نگاه می کنند.


منبع: https://www.zdnet.com/article/lyft-announces-new-battle-plan-in-the-autonomous-vehicle-race/#ftag=RSSbaffb68

لوگان گرین، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران Lyft می‌گوید: «راه‌اندازی IONIQ 5 تمام الکتریکی Motional در شبکه Lyft در لاس وگاس نشان‌دهنده پیشرفت فوق‌العاده در چشم‌انداز ما برای تبدیل یک آینده الکتریکی، مستقل و مشترک برای مردم در همه جا است. “ساخت تجربه ای که سواران Lyft آن را دوست دارند، هسته اصلی پیشرفت این فناوری است، و راه اندازی امروز، دسترسی سوارکاران را به فناوری خودمختار Motional به گونه ای فراهم می کند که احساس یکپارچه، آشنا و شخصی داشته باشند، همه در شبکه ای که از قبل به آن اعتماد دارند. ما در حال طراحی یک تجربه خودمختاری که در آن تنها انتظار برای سوارکاران این است که استراحت کنند و از سواری لذت ببرند.”

راه اندازی منادی پیشروی به خدمات کاملاً بدون راننده موشنال و لیفت، برنامه ریزی برای شروع در سال 2023 و گسترش به چندین شهر ایالات متحده. به عنوان بخشی از این سرویس، مشتریان از این برنامه برای کنترل برخی از ویژگی‌هایی که قبلاً تحت کنترل راننده بودند، استفاده می‌کنند، مانند باز کردن قفل درها از طریق Lyft و شروع سواری. این سرویس جدید همچنین دارای یک نمایشگر جدید در حین سواری است که برای اشتراک‌گذاری خودکار طراحی شده است. Motional و Lyft در حال آماده‌سازی برای زمانی که این سرویس سال آینده کاملاً بدون راننده خواهد بود، ویژگی‌های کاربر جدید را در دسترس عموم قرار می‌دهند.

ioniq-5

متحرک