Kubernetes چیزی فراتر از ارکستراسیون است، بلکه قدرت را به توسعه دهندگان و صاحبان برنامه منتقل می کند

همچنین: به نظر می‌رسد VMware به نیاز رو به رشد APAC برای مدیریت چند ابری کمک می‌کند

پاتل بیان می‌کند که این انتزاع یا مجازی‌سازی برنامه‌ها حتی به خود ابر نیز گسترش می‌یابد. “شما در حال مجازی سازی ابر نه تنها با ارائه کمترین مخرج مشترک، بلکه راهی برای استقرار بهترین برنامه ها در ابر مناسب هستید. استفاده از فناوری هایی مانند Kubernetes و کانتینرها قابلیت حمل و نقل مورد نظر را به شما می دهد.” او می افزاید که خود ابر «سخت افزار جدید» است.

همچنین: CTO ارشد پیش بینی می کند که تغییرات بزرگی برای مدل کسب و کار ابری در پیش است

این به عنوان یک موتور ارکستراسیون برای همه کانتینرهایی که در سرتاسر محیط برنامه به وجود می آیند، عمل می کند، و آنها را قادر می سازد تا در هر مکان، در هر زمان، بدون نیاز به پشتیبانی سنگین IT — یا هیچ گونه پشتیبانی، اجرا شوند.

اگرچه پروتکل‌های اساسی، لوله‌کشی و زیرساخت‌های مبتنی بر ابر ممکن است از بین بروند، اما توسعه‌دهندگان و صاحبان برنامه‌ها هنوز باید نگران دوام برنامه‌ها یا خدماتی باشند که می‌سازند و اجرا می‌کنند.

همچنین: ازدواج ماشین‌های مجازی و کانتینرهای کاتا 3 ادامه دارد

این کلمه از آجی پاتل، معاون ارشد و مدیر کل گروه برنامه های کاربردی مدرن VMware. من این فرصت را داشتم که با Patel در رویداد کاوش اخیر VMware از 29 اوت تا 1 سپتامبر بنشینم، جایی که او در مورد پیامدهای آن برای توسعه دهندگان و صاحبان برنامه ها به طور یکسان صحبت کرد.

هر کتابچه راهنما یا مقاله ای را بخوانید، متوجه خواهید شد کوبرنتیس — با محبت K8s نامیده می شود — به عنوان “یک سیستم منبع باز برای خودکارسازی استقرار، مقیاس بندی و مدیریت برنامه های کاربردی کانتینری.”

او می‌گوید: «جهان به سمت زیرساخت‌های قابل برنامه‌ریزی حرکت می‌کند و از سیاست به عنوان راهی برای مدیریت فناوری استفاده می‌کند. “همه چیز دارای کد است. استفاده از طرز فکر عملیات برنامه، تغییر به همان اندازه که مدیریت و امنیت باقی مانده است، در حالی که پیچیدگی را از توسعه دهندگان پنهان می کند — این جادو است.”

در عین حال، در خدمت تغییر توازن قدرت از دنیای ابری است که تحت سلطه چند ارائه‌دهنده فناوری بزرگ است. این پیامدهایی برای نقش توسعه و عملیات در شرکت ها دارد.

پلتفرم های کاربردی امروزی که بر روی کانتینرها و Kubernetes ساخته شده اند که میکروسرویس ها را اجرا می کنند و به API ها متصل می شوند، به سرعت در حال تبدیل شدن به یک هنجار هستند.

طرح کلی آبی ابر با خطوط ترانزیستوری که از میان آن عبور می کنند.

تخته سیاه/Shutterstock
او می گوید: «این ممکن است ابر باشد. “از آنجا که من در حال اجرا بر روی ابر هستم. من مالک IT نیستم. من مالک برنامه هستم، در حال استقرار در فضای ابری هستم. من یک تیم عملیاتی نازک در سازمان خود دارم.”


منبع: https://www.zdnet.com/article/kubernetes-is-more-than-orchestration-its-shifting-power-to-app-developers-and-owners/#ftag=RSSbaffb68

Patel خاطرنشان می کند که این فرآیند یا AppOps، توسعه دهندگان و مالکان را برای اطمینان از سلامت مداوم برنامه ها تشکیل می دهد. از آنجایی که کارکنان IT ممکن است برای اطمینان از دوام خود در دسترس نباشند، این امر بسیار مهم‌تر می‌شود.

Cloud اینجاست، مانند Kubernetes و کانتینرها، که اساساً برنامه‌ها را از زیرساخت‌های زیرین آزاد می‌کند.

او ادامه داد: کوبرنتیس در حال تغییر پایه قدرت است، از ابرهای مالک آینده، به توسعه دهندگان و صاحبان شرکت که کنترل کاملی بر استفاده از ابرها دارند. “قبل از اینکه به فضای ابری چسبیده باشید. Kubernetes در حال باز کردن قفل است و قدرت را دوباره در دستان مشتریان سازمانی و توسعه دهندگان قرار می دهد.”