iOS 16.1 وارد شد: در اینجا چیزهای جدیدی برای iPhone شما آورده شده است

iOS 16.1 نیز شامل به روز رسانی هایی که 20 نقص امنیتی را برطرف می کند هم آیفون و هم آی پد را تحت تاثیر قرار می دهد. اپل می گوید از گزارشی آگاه است مبنی بر اینکه یک باگ در هسته iOS – که با نام CVE-2022-42827 ردیابی می شود – “ممکن است به طور فعال مورد سوء استفاده قرار گرفته باشد”. همچنین چهار باگ ناخوشایند وجود دارد که موتور WebKit سافاری را تحت تأثیر قرار می دهد که می تواند توسط کاربران تنها با بازدید از یک صفحه وب مخرب مورد سوء استفاده قرار گیرد. همان اشکالات در iPadOS 16 که به تازگی منتشر شده است، برطرف شده است، که مجموعه ای از ویژگی های جدید را نیز به همراه دارد.

آیفون 14 و آیفون 14 پلاس در کنار یکدیگر.

تصویر: Jason Cipriani/ZDNET
کاربران می توانند با مراجعه به آی او اس 16.1 را دانلود و نصب کنند تنظیمات > عمومی > به روز رسانی نرم افزار.


منبع: https://www.zdnet.com/article/ios-16-1-arrives-heres-what-new-for-your-iphone/#ftag=RSSbaffb68

همچنین: رویارویی با خانه هوشمند: استراتژی دستگاه آمازون واقعاً در مورد چیست؟

به‌روزرسانی Wallet به کاربران این امکان را می‌دهد تا با استفاده از برنامه‌های پیام‌رسان مانند WhatsApp و Messages، کلیدهای ماشین، اتاق هتل و سایر کلیدها را در کیف پول به اشتراک بگذارند.

iCloud Shared Photo Library اکنون یک کتابخانه مجزا برای اشتراک‌گذاری عکس‌ها و ویدیوها با حداکثر پنج نفر ارائه می‌دهد. همچنین فیلترهایی برای جابجایی بین کتابخانه های اشتراکی و شخصی و همچنین امکان انجام ویرایش های اشتراکی، زیرنویس و حذف وجود دارد. یک کلید اشتراک گذاری جدید در برنامه دوربین به کاربران امکان می دهد عکس ها را مستقیماً به کتابخانه اشتراکی ارسال کنند.

Live Activities به‌روزرسانی‌های بی‌درنگ را در صفحه قفل و به‌روزرسانی‌های iPhone 14 Pro در جزیره دینامیک ارائه می‌کند. اکنون Live Activities از برنامه های شخص ثالث در دسترس است.

iOS 16.1 برای آیفون 8 تا آیفون 14 در دسترس است.

iOS 16.1 همچنین از دستگاه های خانه هوشمند دارای گواهینامه Matter پشتیبانی می کند. این باید اتصال را در میان اکوسیستم‌های خانه هوشمند، از جمله Amazon Echo، Google Nest، Apple و غیره آسان‌تر کند.

از طریق CNET، این به روز رسانی یک طراحی مجدد را برای نشانگر عدد درصد باتری جدید به ارمغان می آورد. کاربران می توانند نشانگر درصد باتری را در برنامه تنظیمات فعال کنند.

همانطور که اپل هفته گذشته گفت، iOS 16.1 برای همه مدل های آیفون پشتیبانی شده در دسترس است. این به‌روزرسانی شامل تغییراتی در iCloud Shared Photo Library، Live Activities، Fitness+، Wallet، Home، Books، Clean Energy Charging برای صاحبان ایالات متحده، و رفع اشکال، و همچنین 20 رفع امنیتی است.

اپل iOS 16.1 را برای همه دارندگان آیفون منتشر کرده است و تغییرات و اصلاحات شگفت آور زیادی را در iOS 16 که در ماه سپتامبر ارائه شد، به ارمغان می آورد.

سرویس Apple Fitness+ اکنون در دسترس همه کاربران آیفون است، حتی اگر اپل واچ نداشته باشند. هزینه اشتراک 9.99 دلار در ماه یا 79.99 دلار در سال است و در 21 کشور در دسترس است.