iOS 16: چگونه از صفحه قفل جدید آیفون خود بیشترین بهره را ببرید

وقتی یکی را که دوست دارید پیدا کردید، روی ضربه بزنید اضافه کردن در بالای صفحه نمایش می توانید از آن به عنوان یک جفت کاغذ دیواری همانطور که هست استفاده کنید یا انتخاب کنید سفارشی کردن صفحه اصلی برای استفاده از یک تصویر متفاوت برای تصویر زمینه صفحه اصلی خود.

نگران نباشید، ما به عقب برمی‌گردیم و ساعت و ویجت‌ها را برای آن صفحه قفل خاص سفارشی می‌کنیم — با اضافه کردن آن اکنون، آن را از دست نخواهید داد.

همچنین می‌توانید روی رنگ‌های مختلف ضربه بزنید و نوار لغزنده را برای پیش‌نمایش ظاهر آن تنظیم کنید. هنگامی که ترکیب مناسبی را برای پس زمینه خود انتخاب کردید، روی هر نقطه از تصویر زمینه ضربه بزنید.

در مرحله بعد، روی زمان ضربه بزنید تا هشت گزینه مختلف فونت ظاهر شود. فونت‌های مختلف را انتخاب کنید تا پیش‌نمایش تصویر زمینه خاص خود را ببینید. توجه داشته باشید که اگر یک مجموعه عکس به عنوان پس‌زمینه خود بدون هیچ ابزارک زیر ساعت داشته باشید، زمان پشت یک آیتم در تصویر ناپدید می‌شود. همه تصاویر با این ویژگی منحصر به فرد کار نمی کنند، اما وقتی تصویری را پیدا کنید که آن را به درستی انجام دهد، بسیار عالی است.

اکنون برای بخش سرگرم کننده – اضافه کردن ویجت ها.

با شروع iOS 16، صفحه قفل آیفون شما بسیار بیشتر از یک لیست طولانی از هشدارها و ساعتی است که در بالای کاغذدیواری شما چیده شده است. اکنون می توانید اولین صفحه ای را که هر بار که آیفون خود را برمی دارید یا بیدار می کنید، از جمله فونت و رنگ استفاده شده برای ساعت، سفارشی کنید. همچنین می‌توانید ویجت‌ها را به صفحه قفل خود اضافه کنید تا به یک برنامه یا اطلاعات دسترسی سریع داشته باشید.

ایجاد یک صفحه قفل جدید، صفحه‌ای را باز می‌کند که گزینه‌های مختلف تصویر زمینه را برای انتخاب شما نمایش می‌دهد. اپل تعدادی والپیپر انتخاب شده در بخش ویژه دارد، یا می‌توانید به بخش‌های «عکس‌های پیشنهادی» یا «عکس‌های ترکیبی» بروید. اولی عکس‌هایی را انتخاب می‌کند که آیفون شما تشخیص داده است که در صفحه قفل شما خوب به نظر می‌رسند، در حالی که گزینه shuffle بین عکس‌های تصادفی انتخابی شما یا بر اساس دسته جابجا می‌شود. در حال حاضر چهار دسته مختلف وجود دارد: افراد، حیوانات خانگی، طبیعت و شهرها. با فرض اینکه تشخیص چهره را در برنامه Photos روشن کرده اید، می توانید افراد خاصی را انتخاب کنید تا در چرخش قرار گیرند.

همه ویجت‌ها سفارشی‌سازی اضافی را ارائه نمی‌دهند، اما ساده‌ترین راه برای پیدا کردن آن این است که آن را اضافه کنید و سپس روی آن ضربه بزنید و ببینید آیا گزینه‌های اضافی به شما نشان می‌دهد یا خیر. اگر چیزی نشان داده نشد، پس شما در اطلاعات پیش فرض آن گیر کرده اید.


منبع: https://www.zdnet.com/article/ios-16-how-to-get-the-most-out-of-your-iphones-new-lock-screen/#ftag=RSSbaffb68 نجوم-نمونه-ios-16-والپیپر

اسکرین شات های جیسون سیپریانی/ZDNET
lock-screen-widgets-ios-16

اسکرین شات های جیسون سیپریانی/ZDNET

چگونه ویجت های صفحه قفل را به صفحه قفل آیفون خود اضافه کنیم

اگر تا به حال یک واچ فیس جدید در اپل واچ خود ایجاد کرده باشید، ایجاد جدید یا ویرایش صفحه های قفل موجود آشنا خواهد بود. من راه‌های مختلفی را برای مشاهده و ویرایش صفحه‌های قفل امتحان کرده‌ام، و این ساده‌ترین راهی است که برای خودم پیدا کرده‌ام. من گمان می کنم که برای شما نیز مفید باشد، اما هنگامی که مراحل اصلی را انجام دادید، با خیال راحت روند را تطبیق دهید.

با گوشی خود قفل و صفحه خاموش شروع کنید. برای بیدار کردن آن دو ضربه سریع بزنید و به FaceID یا TouchID اجازه دهید قفل گوشی شما را باز کند — اما برای رفتن به صفحه اصلی خود انگشت خود را به سمت بالا بکشید یا دکمه هوم را فشار ندهید — در عوض، روی صفحه قفل برای مدت طولانی فشار دهید.

قسمت پایین ویجت فضای بیشتری دارد و در نتیجه انعطاف پذیری بیشتری دارد. شما می توانید حداکثر چهار ویجت مربعی 1×1 در سراسر منطقه یا ترکیبی از ویجت های وسیع تر با ویجت های کوچکتر داشته باشید.

با شروع نصب به‌روزرسانی‌های برنامه، به خاطر داشته باشید که همه ویجت‌ها تا زمانی که برنامه به‌روزرسانی‌شده را باز نکرده‌اید، در ویرایشگر نمایش داده نمی‌شوند. حداقل این تجربه من در یک هفته گذشته بوده است. در چند مورد، یادداشت‌های انتشار را خوانده‌ام و دیده‌ام که یک به‌روزرسانی شامل پشتیبانی از ویجت صفحه قفل است، فقط برای یافتن اینکه برنامه به عنوان یک گزینه فهرست نشده است تا زمانی که آن را باز کنم.

ویرایش قفل صفحه نمایش

اسکرین شات های جیسون سیپریانی/ZDNET

با افزودن یک تصویر زمینه، با فشار طولانی روی صفحه قفل آیفون خود به نمای کلی ویرایش برگردید و سپس انتخاب کنید شخصی سازی زیر تصویر زمینه ای که می خواهید ویرایش کنید.

اپل iOS 16 را در 12 سپتامبر منتشر کرد، می توانید همین الان آن را دانلود و نصب کنید — تا کنون، بررسی ها مثبت بوده است.

روی هر کدام از کادرها ضربه بزنید تا منوی ظاهر شود که از شما می خواهد انتخاب کنید از کدام ویجت استفاده کنید. قسمت بالای ویجت برای برنامه هایی مناسب است که می توانند اطلاعات را در یک خط متن نمایش دهند.

اگر به پایین‌رفتن ادامه دهید، دسته‌های بیشتری از جمله آب‌وهوا و نجوم، شکلک‌ها، مجموعه‌ها و در نهایت رنگ را خواهید یافت.

ویجت‌ها بخش مهمی از تجربه جدید قفل صفحه در آیفون شما هستند، اما کل راه‌اندازی با امکان سفارشی کردن کاغذ دیواری و ساعت شروع می‌شود. خیلی پیش پا افتاده به نظر می رسد، اما حقیقت این است که می توانید با صفحه قفل، عکس ها و ساعت، کارهای بسیار جالبی انجام دهید که به جهاتی به صفحه نمایش آیفون شما جان می بخشد – همه اینها قبل از اینکه قفل گوشی خود را باز کنید.

از طرف دیگر، می‌توانید با ضربه زدن روی نماد در بالای صفحه، مستقیماً به هر بخش مربوطه بروید.

widgets-ios-16-lock-screen

جیسون سیپریانی/ZDNET

نحوه ویرایش اطلاعاتی که ویجت نشان می دهد

البته قفل صفحه جدید پس از به‌روزرسانی کاربران بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد و دلیل خوبی هم دارد. استفاده از آن بسیار سرگرم کننده است. در زیر همه چیزهایی را که باید در مورد انتخاب کاغذ دیواری تعاملی خود، سفارشی کردن ساعت و سپس افزودن ویجت‌ها بدانید، توضیح خواهم داد.

نحوه تنظیم یک تصویر زمینه تعاملی سفارشی

می‌توانید اطلاعاتی را که یک ویجت خاص نشان می‌دهد، با ضربه زدن روی آن پس از اضافه شدن به منطقه مشاهده، سفارشی کنید. به عنوان مثال، برنامه تقویم به طور پیش‌فرض همه قرارهای آینده‌تان را به شما نشان می‌دهد، اما اگر آن را به صفحه قفل خود اضافه کنید و دوباره روی آن ضربه بزنید، از شما خواسته می‌شود یک تقویم خاص را برای استفاده برای هر قرار ملاقات آینده انتخاب کنید.

وقتی کاغذدیواری مورد علاقه خود را انتخاب می‌کنید، می‌توانید روی آن به چپ یا راست بکشید تا انواع مختلف آن را مشاهده کنید. به عنوان مثال، هنگام مشاهده گزینه نجوم، می توانید کل منظومه شمسی، زمین، نمای نزدیک از موقعیت خود بر روی زمین یا ماه را مشاهده کنید.

با انتشار iOS 16 در اوایل سپتامبر، توسعه دهندگان می توانند به روزرسانی های برنامه را ارسال کنند که از ویژگی های جدید iOS 16 از جمله نوع جدید ویجت بهره می برد.

خوب، پس چگونه ویجت ها را به صفحه قفل آیفون خود اضافه کنید؟ خوشحالم که پرسیدی

برای سفارشی کردن هر یک از مجموعه‌های موجود، روی آن ضربه بزنید شخصی سازی دکمه در پایین صفحه نمایش. برای ایجاد یک مجموعه جدید از ابتدا، روی آن ضربه بزنید + امضاء کردن.

تنظیم-ios-16-lock-screen-clock

اسکرین شات های جیسون سیپریانی/ZDNET

نحوه سفارشی سازی ساعت در صفحه قفل آیفون

می‌توانید ویجت‌ها را در کادر بکشید و رها کنید تا آنها را مرتب کنید، یا اگر تصمیم دارید یکی را حذف کنید، روی علامت “-” که در گوشه سمت چپ بالای ویجت است ضربه بزنید.

اگر به دنبال کاغذ دیواری دلقک ماهی هستید که استیو جابز برای رونمایی از آیفون اصلی از آن استفاده کرد و در نهایت در iOS 16 ظاهر شد، آن را به عنوان آخرین گزینه در بخش مجموعه ها پیدا خواهید کرد.

اگر این کار را به درستی انجام داده باشید، یک پیش نمایش تصویر کوچک از صفحه قفل فعلی خود خواهید دید. (اگر برنامه تنظیمات را باز کنید و تصویر زمینه را از لیست گزینه ها انتخاب کنید، می توانید مجموعه فعلی خود را ویرایش کنید یا یک مجموعه جدید ایجاد کنید، اما نمی توانید بین مجموعه های موجود تغییر ایجاد کنید.)

اپل به همراه توسعه دهندگان شخص ثالث می توانند ویجت هایی ایجاد کنند که می توانید آنها را روی صفحه قفل خود قرار دهید تا به اطلاعات قابل مشاهده دسترسی داشته باشید بدون اینکه نیازی به انجام کاری بیشتر از بیدار کردن آیفون خود داشته باشید یا اگر یکی از مدل های جدید آیفون 14 پرو دارید. ، می توانید به سرعت به صفحه نمایش همیشه روشن نگاه کنید.

دو مکان برای ویجت ها وجود دارد – جعبه بلند و باریک بالای ساعت که روز و تاریخ جاری هفته در آن قرار دارد، همراه با مستطیل بزرگتر درست زیر ساعت.

به همان روشی که برای تغییر کاغذ دیواری یا سفارشی کردن ساعت انجام دادید، وارد منوی سفارشی‌سازی شوید، ایجاد صفحه قفلی را که می‌خواهید ویجت‌ها را اضافه یا ویرایش کنید، پیدا کنید، سپس روی شخصی سازی دکمه در پایین صفحه نمایش.