Find My Device چیست و چگونه آن را برای گوشی اندرویدی خود فعال کنیم


پیامک زن در اندروید.

اووه کریچی/گتی ایماژ

آیا تا به حال گوشی خود را گم کرده اید؟ وقتی این کار را کردید، آیا تا به حال پیدا شده است؟ اگر نه، آیا تا به حال اتفاق افتاده است که شخصی با نیت بد بتواند آن تلفن را پیدا کند، وارد آن شود، و … خوب، بقیه داستان را می دانید.

تنها نتیجه مثبت چنین سناریویی این است که شخصی که گوشی را پیدا کرده است آن را به شما برگرداند. من نمی گویم که این اتفاق نمی افتد، اما واقعیت این است که شما باید بر اساس آن برنامه ریزی کنید.

یکی از اولین کارهایی که می توانید برای آن انجام دهید این است که تلفن خود را در ویژگی Find My Device گوگل ثبت کنید. رایگان است و مزایایی که از آن به دست می آورید بسیار مهم است.

تا آنجا که از این ویژگی به دست می آورید، لیست بسیار کوتاه اما بسیار شیرین است. هنگامی که تلفن شما در Find My Device ثبت نام کرد، می توانید:

روزی روزگاری می توانستید رمز عبور یک دستگاه را نیز تغییر دهید. اما به دلیل ویژگی های جدید، مانند بیومتریک، دیگر امکان پذیر نیست. حتی بدون آن ویژگی، آرامشی که می توانید از بازنشانی کارخانه به گوشی گم شده بدست آورید، ارزش چند ثانیه زمانی را دارد که برای فعال کردن این ویژگی صرف می کنید.

درست است، بسیار ساده است. اجازه دهید به شما نشان دهم چگونه.

همچنین: 5 نکته سریع برای امنیت بهتر اندروید در حال حاضر

Find My Device چیست و چگونه آن را برای گوشی اندرویدی خود فعال کنیم

این روی دستگاه‌هایی که اندروید 8.0 و بالاتر دارند کار می‌کند، بنابراین این مراحل باید اعمال شوند مگر اینکه گوشی شما بیش از دو سال سن داشته باشد.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که برنامه Settings را باز کنید، این کار را می توان با دو بار کشیدن انگشت به پایین برای Notification Shade و ضربه زدن روی نماد چرخ دنده انجام داد، یا برنامه Settings را از App Drawer باز کنید.

در برنامه تنظیمات، یک ورودی برای امنیت خواهید دید. روی آن ورودی ضربه بزنید.

فهرست تنظیمات امنیتی اندروید.

گزینه امنیتی به راحتی از داخل تنظیمات قابل دسترسی است.

تصویر: جک والن

در صفحه امنیت، باید فهرستی را برای Find My Device مشاهده کنید. روی آن فهرست ضربه بزنید.

لیست یافتن دستگاه من در امنیت.

برای فعال کردن این ویژگی، ابتدا باید روی Find My Device ضربه بزنید.

تصویر: جک والن

در صفحه به دست آمده، روی نوار لغزنده ON/OFF برای Use Find My Device ضربه بزنید تا در موقعیت ON قرار گیرد.

همچنین: 6 بهترین گوشی اندرویدی

کلید Find My Device ON/OFF.

فعال کردن Find My Device در اندروید 13.

تصویر: جک والن

هنگامی که Find My Device را فعال کردید، یک مرورگر وب را روی دسکتاپ یا لپ تاپ خود باز کنید و به آن بروید https://www.google.com/android/find. کمی به سرویس زمان بدهید تا دستگاه شما را ثبت کند و ظاهر می شود. هنگامی که آن را در لیست مشاهده کردید، خود را متصل به تلفن خود بدانید، چه می دانید کجاست یا نه.

نوار کناری Find My Device.

لیست من Pixel 7 Pro در Find My Device.

تصویر: جک والن

زمان استفاده از Find My Device

پاسخ به این سوال برای همه سخت است. حقیقت این است که همه ما هرازگاهی گوشی هایمان را گم می کنیم. با این حال، اغلب اوقات، آن تلفن‌ها را می‌توان خیلی سریع پیدا کرد، زیرا شما آن‌ها را به سادگی جابجا کرده‌اید. اما اگر خانه، ماشین و محل کارتان را جست‌وجو کرده‌اید، ممکن است زمان خوبی برای ورود به وب‌سایت بالا و اقدام باشد.

اگر فکر می‌کنید ممکن است بدانید گوشی کجاست، اما نمی‌توانید فوراً به آن دسترسی پیدا کنید، به شما توصیه می‌کنم حداقل به وب‌سایت سر بزنید و گوشی خود را ایمن کنید. اگر نسبتاً مطمئن هستید که دزدیده شده است، بدون تردید دستگاه را پاک می کنم. و آخرین نکته کلیدی است — دریغ نکنید. حتی اگر آن را پاک کنید و پیدا کنید، همیشه می‌توانید به سادگی وارد حساب Google خود شوید و برخی از داده‌های شما بازیابی می‌شوند (اگرچه نه همه آن‌ها).

ویژگی Find My Device را باید یک ویژگی ضروری در نظر گرفت. مطمئن شوید که تلفن اندرویدی شما وارد سرویس شده است، بنابراین اگر گوشی شما گم یا دزدیده شد، گزینه پاک کردن آن تنها با یک کلیک فاصله دارد.


منبع: https://www.zdnet.com/article/what-is-find-my-device-and-how-to-enable-it-for-your-android-phone/#ftag=RSSbaffb68