FCC “قانون 5 ساله” جدید را برای زباله های فضایی تصویب کرد

ماهواره

تصویر: Getty Images/Max Dannenbaum

جسیکا روزنورسل، رئیس FCC در بیانیه‌ای گفت: بیست و پنج سال زمان زیادی است. “دیگر دلیلی برای این مدت طولانی انتظار وجود ندارد…دومین عصر فضایی فرا رسیده است. برای ادامه رشد، ما باید کارهای بیشتری را برای پاکسازی خود انجام دهیم تا نوآوری فضایی بتواند به پاسخگویی ادامه دهد.”

اعضای کمیته خاطرنشان کردند که معمولاً ناسا تلاش های بین المللی مرتبط با کاهش زباله های فضایی را رهبری کرده است. در واقع، ناسا اخیراً اعلام کرد که سه مطالعه را برای درک بهتر مشکل رو به رشد زباله‌های فضایی و سیاست‌هایی که ممکن است آن را کاهش دهد، تأمین مالی خواهد کرد.

او ادامه داد که قانون جدید “به معنای مسئولیت پذیری بیشتر و خطر کمتر برخوردهایی است که زباله های مداری و احتمال خرابی ارتباطات فضایی را افزایش می دهد.”

در نامه کنگره آمده است که FCC باید تفکر خود را برای کمیته توضیح دهد تا “اطمینان حاصل شود که اقدامات رویه ای مانند قانون بررسی کنگره ضروری نیست.” قانون بازنگری کنگره به طور موثر به کنگره اجازه می دهد تا هر مقرراتی را که توسط آژانس های فدرال وضع شده است را لغو کند.

کمیسیون ارتباطات فدرال ایالات متحده روز پنجشنبه قوانین جدید اتخاذ کرد به منظور رسیدگی به مشکل رو به رشد “آشغال فضایی” – فضاپیمای غیر کاربردی، مراحل موشک رها شده و سایر قطعات زباله های عمدتاً ساخت بشر که فضا را درهم می ریزند. بر اساس قوانین جدید، اپراتورهای ماهواره‌ای در مدار پایین زمین (LEO) باید ماهواره‌های خود را ظرف پنج سال پس از تکمیل مأموریت‌های خود دور کنند.

با این حال، همه در دولت فدرال با این قوانین جدید موافق نیستند. در اوایل هفته، اعضای دو حزبی کمیته علم، فضا و فناوری مجلس نمایندگان نامه ای به FCC ارسال کرد از آژانس می خواهند رای خود را در مورد این قانون به تعویق بیندازند. اعضای کنگره نوشتند که قصد FCC برای “عمل یکجانبه” “می تواند عدم اطمینان و راهنمایی های متناقض بالقوه” برای صنعت فضایی ایجاد کند.

SSN تعداد بسیار بیشتری از ذرات کوچکتر زباله را در مدار نزدیک زمین ردیابی نمی کند، که هنوز به اندازه کافی بزرگ هستند تا پروازهای فضایی انسان و مأموریت های روباتیک را تهدید کنند. به گفته ناسا. ناسا می گوید 23000 قطعه زباله بزرگتر از یک توپ سافت بال وجود دارد که با سرعت 17500 مایل در ساعت (28163 کیلومتر در ساعت) به دور زمین می چرخد.


منبع: https://www.zdnet.com/article/fcc-approves-new-5-year-rule-for-space-junk/#ftag=RSSbaffb68

حسگرهای شبکه نظارت فضایی پنتاگون (SSN) در حال ردیابی 27000 قطعه زباله فضایی، اعم از ساخت بشر و شهاب‌سنگ‌ها هستند، اگر قطر آنها در مدار پایین زمین دو اینچ (پنج سانتی‌متر) و حدود یک یارد (یک متر) باشد. در مدار ژئوسنکرون

پیش از این، هیچ قانون سخت و سریعی در مورد آشغال های فضایی وجود نداشت. با این حال، دستورالعمل‌ها پیشنهاد می‌کنند که ماهواره‌ها باید پس از حدود 25 سال پس از مأموریت، از مدار خارج شوند.