Dynamic Island در آیفون 14 پرو: نحوه استفاده از آخرین ترفند نرم افزاری آیفون

Dynamic Island در Pro Max

اسکرین شات های جیسون سیپریانی/ZDNET

نحوه تعامل با برنامه هایی که از Dynamic Island استفاده می کنند

اگر دو برنامه باز و فعال در جزیره دارید، می‌توانید انگشت خود را به سمت وسط صفحه بکشید تا یکی از فعالیت‌ها را به حداقل برسانید، یا اگر دوباره انگشت خود را بکشید تا همه چیز در جزیره کاملاً پنهان شود. برای بازگرداندن هر یک از فعالیت ها، انگشت خود را به سمت لبه صفحه به سمت بیرون بکشید.


منبع: https://www.zdnet.com/article/dynamic-island-on-the-iphone-14-pro-tk-tips-and-tricks/#ftag=RSSbaffb68

اما صبر کنید، چیزهای بیشتری وجود دارد. اگر دو برنامه دارید که همزمان از Dynamic Island استفاده می‌کنند – مثلا موسیقی و یک تایمر در برنامه ساعت – جزیره انیمیشن‌هایی را برای هر دو کار نشان می‌دهد و تایمر با یک انیمیشن کوچک در سمت راست نشان داده می‌شود. می‌توانید از همان تعامل ضربه یا فشار طولانی برای هر یک از برنامه‌ها برای تعامل با آنها استفاده کنید.

با انتشار iOS 16.1 در 24 اکتبر، اپل از طریق ویژگی جدیدی که در تمامی مدل های آیفون به نام Live Activities در دسترس است، موارد بیشتری را به جزیره پویا آیفون 14 پرو اضافه کرد.

بسیار تمیز.

مطمئن نیستم منظورم از آن چیست؟ بیایید نگاه دقیق تری بیندازیم.

همچنین: آیفون 14 پرو بالاخره این ناچ را زنده می کند

کدام برنامه ها از Dynamic Island استفاده می کنند؟

همچنین: آیفون 14 پرو در مقابل آیفون 13 پرو: آیا جدیدترین آیفون ارزش ارتقا دارد؟

جزیره پویا شروع به نشان دادن هنر آلبوم برای آهنگی که در حال پخش است، همراه با یک انیمیشن موج صوتی در سمت راست خواهد کرد.

اما جزیره پویا چه ویژگی خاصی دارد؟ خوب، اپل دو بریدگی متفاوت را انتخاب کرد – اگر در حین چرخاندن گوشی به صفحه نمایش نزدیک نگاه کنید، می توانید آنها را ببینید – و نرم افزاری برای مخفی کردن ماژول های دوربین ساخته است، در حالی که آن را تعاملی می کند.

وقتی صحبت از iOS 16.1 شد، هنگامی که آیفون 14 پرو خود را به جدیدترین و بهترین نرم افزار اپل به روز کردید، با کشیدن انگشت روی جزیره، گزینه دیگری برای تعامل با جزیره به دست خواهید آورد.

مطمئناً اپل نامی برای بریدگی دوربین گذاشته است تا مطبوعات و مردم در نهایت نام آن را بدتر از ناچ نگذارند، همانطور که دیدیم در مورد آیفون X.

Live Activities به صفحه قفل آیفون که دائماً به روز می شود، یک ویجت زنده را اضافه می کند. به عنوان مثال، برنامه‌هایی مانند Uber می‌توانند از Live Activities برای به‌روزرسانی مکان راننده شما پس از تماس برای سواری استفاده کنند. یا برنامه‌های ورزشی می‌توانند امتیاز بازی‌ها را روی صفحه قفل شما قرار دهند و مرتباً امتیاز یا بازی‌ها را به‌روزرسانی کنند.

به عنوان مثال، هنگام گوش دادن به موسیقی، می توانید روی جزیره ضربه بزنید تا برنامه مربوطه باز شود و تغییراتی مانند پرش از آهنگ، بازگشت به عقب یا زدن دکمه پخش و مکث ایجاد کنید.

این به اندازه کافی ساده است، اما جایی که جزیره پویا واقعاً پتانسیل خود را نشان می دهد زمانی است که روی آن مدت طولانی فشار دهید.

قابلیت Live Activities در iPhone 14 Pro Max Dynamic Island

اسکرین شات های جیسون سیپریانی/ZDNET

با iOS 16.1، Dynamic Island بهتر می شود

مال اپل آیفون 14 پرو و آیفون 14 پرو مکس دارای بسیاری از ویژگی‌های جدید براق هستند، اما قابل توجه‌ترین آنها این است که اپل بریدگی «ناچ» روی نمایشگر را پایین آورده، آن را با صفحه‌نمایش احاطه کرده و نام جزیره پویا را به آن داده است.

من دائماً برنامه‌های جدیدی را کشف می‌کنم که از Dynamic Island استفاده می‌کنند، اما در حال حاضر، این لیست شامل تلفن، نقشه‌ها، ساعت، نقشه‌ها، FaceTime، Apple Pay، ضبط صفحه، وضعیت هات اسپات و نشانگرهای وضعیت AirPods است.

اسکرین شات های بالا از برنامه FotMob. هنگامی که یک بازی فعال را در برنامه مورد علاقه خود قرار می دهید، FotMob آن را به صفحه قفل شما اضافه می کند. وقتی قفل گوشی خود را باز می کنید و به طور فعال از آن استفاده می کنید، امتیاز را در جزیره پویا مشاهده خواهید کرد. می‌توانید برای مشاهده نسخه بزرگ‌تر ویجت به مدت طولانی فشار دهید، یا روی آن ضربه بزنید تا برنامه اجرا شود. این واقعاً عالی است و من نمی توانم منتظر بمانم تا برنامه های بیشتری برای آن پشتیبانی کنند.

هنگامی که به موسیقی گوش می دهید یا یک تایمر فعال دارید، جزیره فقط به عنوان مکانی برای ارائه به روز رسانی سریع وضعیت برای آن کار عمل نمی کند – همچنین می توانید مستقیماً از جزیره با برنامه مربوطه تعامل داشته باشید.

در حال حاضر لیست کوتاهی از برنامه های اپل وجود دارد که با جزیره دینامیک ادغام می شوند، اما مطمئناً در آینده رشد خواهند کرد. وقتی از Face ID برای باز کردن قفل گوشی خود استفاده می کنید یا گوشی خود را برای شارژ وصل می کنید، یک انیمیشن سرگرم کننده در جزیره خواهید دید. اما اینها فقط دو مورد از تعاملات اساسی هستند.

برنامه موسیقی مورد نظر خود مانند Spotify یا Apple Music را باز کنید و شروع به پخش آهنگ کنید. سپس از برنامه خارج شوید تا آن را در پس زمینه اجرا کنید.

تصویر توسط جیسون سیپریانی

همچنین: آیفون 14 پرو در مقابل آیفون 14 پرو مکس: کدام را باید بخرید؟

با استفاده از Music به عنوان مثال مشابه، با فشار طولانی در جزیره، میانبری برای همه کنترل‌های کلیدی که برای کنترل پخش موسیقی انتظار دارید، از جمله دکمه AirPlay، باز می‌شود.

مرور: کارت امتیازی نوآوری iPhone 14 Pro: Homerun ها و strikeouts

یک حرکت مخفی برای Dynamic Island در iOS 16.1 وجود دارد