Chick-fil-A سرانجام آنچه را که به مشتریان می دهد به کارمندان داد (نه، نه مرغ)

خوب، لیندزی ادعا می کند: “اگر رستوران یا تجارت دیگری در اطراف ما باز می شد و آنها کمی بیشتر از ما پول می دادند، همیشه به یک مبارزه تبدیل می شد.

چون می دانی که زندگی کوتاه است، گلوی تو نمی تواند صبر کند، و غم و اندوه شما مانند یک عذاب قریب الوقوع در کمین است.

با این حال، بسیاری از روسای – حتی در حوزه فناوری – بر این باور بودند که هدف از دادن مزایا به کارکنان این است که آنها را برای مدت بیشتری با شرکت مرتبط نگه دارند.

کارمندان هم مردم هستند.

SOPA Images/Getty Images

البته ایده آلیستی به نظر می رسد — نسبتا — و من مطمئن هستم که این Chick-fil-A هنوز هم مشکلات خود را دارد.

عجیب است که چگونه برخی از شرکت ها به جای کارمند ماه، هدایای واقعا مفید را به کارمندان نمی دهند.

بنابراین او کارمندان را به دو غلاف جدا کرد. یکی سه روز اول کار می کند، دیگری سه روز بعد. (چیک فیل آ، مبارکش باشد، یکشنبه ها باز نمی شود.)

به طور معمول، کارمندان از یک هفته به هفته دیگر نمی‌دانند روزهای تعطیلشان چه زمانی ممکن است باشد – که کاملاً ایده‌آل نبود.

شما به آنچه می خواهید فکر می کنید. شما همچنین به این فکر می‌کنید که چقدر طول می‌کشد تا بتوانید اولین سرخ‌کرده سرخ‌شده داغ را در گودال گدایی خود قرار دهید.

این فقط باعث شد در مورد رویدادهای نسبتاً اخیر در Chick-fil-A در فلوریدا تعجب کنم. صاحب-اپراتور آن، جاستین لیندزی، تصمیم گرفت کارمندان خود و زندگی آنها را در نظر بگیرد.

اولین غریزه من این بود که بدانم چه کسی می تواند سیزده ساعت مداوم کار در یک Chick-fil-A را تحمل کند. بله، این شرکت به دلیل توجه خاص خود به مهمان نوازی شناخته شده است، اما سیزده ساعت زمان زیادی است. و مطمئناً سیزده ساعت در یک Chick-fil-A زمان بسیار طولانی است.

با این حال، مطمئناً تجارت آسان نبوده است.

بنابراین عجیب است که بسیاری از شرکت های فست فود چندان تمایلی به در نظر گرفتن کارمندان خود با همان مراقبت دقیق ندارند.

بله، ما یک باشگاه ورزشی، ناهار رایگان، و کیسه‌های لوبیا واقعاً آرامش‌بخش داریم.

شما در حال چرخیدن به یک درایو هستید.

بیشتر از نظر فنی نادرست است

شرکت های فست فود به سختی در مورد وضعیت مخمصه شما فکر کرده اند. آنها خود را به سمت رضایت فوری شما آماده کرده اند.

همچنین: مشاغل فنی در حال تغییر هستند. در اینجا مهارت های واقعی وجود دارد که برای ارتقاء به آنها نیاز دارید

اکنون، کارمندان گزارش مفصلی از تمام اتفاقات سه روزه خود می‌گذارند، به طوری که غلاف دیگر کاملاً به نتیجه رسیده است. و اکنون، کارمندان سه روز طولانی خود را انجام می دهند و دیگر در خدمت نیستند. اصلا برای چهار روز کامل

لیندزی متوجه شد که کارمندانی که شیفت‌های تصادفی دارند برای کسب‌وکار او چندان خوب نیست.

سریع ترین چیز در مورد مشاغل فست فود، گردش کارمندان است. و هنوز، شرکت‌هایی مانند مک‌دونالد اصرار دارند که با وجود نفوذشان به دنیای ربات‌ها، باید به کارفرمایان عالی تبدیل شوند.

به طور طبیعی، این برای همه کار نمی کند. با این حال، قابل توجه است که چگونه می دانیم که ایلان ماسک به کارمندان توییتر دستور می دهد هر ساعتی را که صرف می کند (و حتی روزهای استراحت آنها را لغو می کند)، یک مالک-اپراتور Chick-fil-A متوقف شد، در نظر گرفت و سعی کرد راهی بهتر برای همه پیدا کند.

تابلوی Chick-fil-A در مقابل ساختمان آجری

همچنین: مدیر عامل فناوری دو مهندس را به دلیل داشتن دومین شغل تمام وقت اخراج کرد، هشدار داد که آنها بخشی از یک روند جدید هستند

همچنین: چرا هفته چهار روزه دنیای کار را تکان می دهد

او همچنین می‌گوید که توانایی او برای دیدن اینکه چه کسی استعداد واقعی دارد و توانایی کارمندان برای پیشرفت را تسریع کرده است.

بنابراین به جای اینکه از آنها بخواهد شیفت های نسبتاً کوتاهی را انجام دهند – یا معمولی -، یک هفته سه روزه را پیشنهاد کرد که ممکن است یک شیفت از 5 صبح تا 6 بعد از ظهر طول بکشد.

لیندسی طرز تفکر خود را به شیوه ای بسیار جالب توضیح می دهد. مطابق با Business Insider، او چیزی کاملاً تکان دهنده گفت: “به طور سنتی، ما از اصطلاح “هدیه زمان” برای اشاره به خدمت رسانی سریع و به موقع به مهمانانمان استفاده می کردیم. اما همیشه کارمندان را از این معادله کنار گذاشته بودیم.”

با این حال، چند نفر به این فکر کرده اند که چه کاری می توانند انجام دهند تا به کارمندان خود زندگی بهتری را به دور از کار بدهند؟


منبع: https://www.zdnet.com/article/chick-fil-a-finally-gave-employees-what-it-gives-customers-no-not-chicken/#ftag=RSSbaffb68

لیندزی توضیح داد که چگونه به کارمندانش زمان می دهد: “ایده من این بود که با ایجاد یک سیستم برنامه ریزی، به کارکنان این هدیه زمان را ارائه دهم که در آن دقیقاً بدانند تا زمانی که اینجا کار می کنند چه روزهایی کار می کنند.”