ChatGPT چیست و چرا اهمیت دارد؟ در اینجا چیزی است که شما باید بدانید

ChatGPT چیست و چرا اهمیت دارد؟  در اینجا چیزی است که شما باید بدانید

مردم نسبت به جایگزینی یا تحلیل رفتن هوش انسانی توسط چت ربات های هوش مصنوعی ابراز نگرانی می کنند.

برای مثال، ربات‌های چت می‌توانند یک مقاله کامل را در عرض چند ثانیه بنویسند و نگرانی‌هایی را در مورد تقلب دانش‌آموزان و عدم یادگیری نحوه صحیح نوشتن ایجاد کنند. این ترس‌ها حتی باعث شد که برخی از مدارس در ابتدای راه‌اندازی ChatGPT دسترسی را مسدود کنند.

اکنون، نه تنها بسیاری از این مدارس تصمیم به رفع انسداد این فناوری گرفته‌اند، بلکه برخی از مؤسسات آموزش عالی نیز پیشنهادات دانشگاهی خود را به دوره‌های آموزشی مرتبط با هوش مصنوعی ارائه می‌کنند.

همچنین: هوش مصنوعی مولد می تواند دستیار تحصیلی یک دانش آموز کم خدمت باشد

یکی دیگر از نگرانی های مربوط به چت ربات های هوش مصنوعی، انتشار احتمالی اطلاعات نادرست است. ChatGPT می‌گوید: «پاسخ‌های من به عنوان واقعیت در نظر گرفته نمی‌شوند، و من همیشه افراد را تشویق می‌کنم که اطلاعاتی را که از من یا هر منبع دیگری دریافت می‌کنند تأیید کنند.» OpenAI همچنین خاطرنشان می کند که ChatGPT گاهی اوقات “پاسخ هایی با صدای معقول اما نادرست یا بی معنی” می نویسد.

در نهایت، نگرانی‌های اخلاقی و حفظ حریم خصوصی در مورد اطلاعاتی که ChatGPT در آن آموزش داده شده است، وجود دارد. OpenAI اینترنت را برای آموزش ربات چت بدون درخواست اجازه از صاحبان محتوا برای استفاده از محتوای آن‌ها خراش داد، که بسیاری از نگرانی‌های مربوط به حق چاپ و مالکیت معنوی را به همراه دارد.

همچنین نگرانی‌های مربوط به حفظ حریم خصوصی در مورد مدل‌های هوش مصنوعی تولیدی وجود دارد که از داده‌های شما برای آموزش بیشتر مدل‌هایشان استفاده می‌کنند، که یک روش معمول برای بهبود است. OpenAI به شما امکان می دهد آموزش را در تنظیمات ChatGPT خاموش کنید.

بنابراین، آیا ChatGPT ایمن است؟ اگر نگرانی اصلی شما حفظ حریم خصوصی است، OpenAI چندین گزینه را پیاده سازی کرده است تا خیال کاربران را راحت کند که داده های آنها برای آموزش بیشتر مدل ها استفاده نخواهد شد. این شرکت حتی به کاربران اجازه می دهد تا تاریخچه چت را خاموش کنند. اما اگر نگران مشکلات اخلاقی و اخلاقی هستید، بسیاری از مسائل باید روشن شود.منبع: https://www.zdnet.com/article/what-is-chatgpt-and-why-does-it-matter-heres-everything-you-need-to-know/#ftag=RSSbaffb68