CamelCase، Initialcaps یا ALLCAPS: چگونه ابزارهای جایگزینی متن می توانند به شما کمک کنند تا نام های تجاری را به درستی انتخاب کنید


تایپ کردن روی لپ تاپ نزدیک، چت کردن در فیس بوک

گتی ایماژ/iStockphoto

نوشتن بخشی ضروری از مشاغل بسیاری از مردم است. چه یادداشت‌های داخلی، ایمیل‌ها، پیشنهادات یا مقاله‌ها باشد، بسیاری از ما باید این کلیدها را به صورت روزانه برای تولید نثر مرتبط با کار غلغلک دهیم.

یکی از عوارض جانبی طبیعی نوشتن برای کار این است که اغلب مجبورید از نام های تجاری استفاده کنید. متأسفانه، نام‌های تجاری همیشه به‌گونه‌ای با حروف بزرگ نوشته نمی‌شوند که یا به‌طور شهودی واضح باشد، یا حتی مطابق با نحوه‌ای که خانم Demarest به ما (برخی از) به ما یاد داد که نام‌ها را در کلاس انگلیسی کلاس هفتم با حروف بزرگ بنویسیم.

برخی از برندها، مانند اپل، در واقع همان طور که شما انتظار دارید با حروف بزرگ نوشته می شوند. یک حرف بزرگ اولیه و به دنبال آن حروف کوچک وجود دارد. برندهای دیگر، مانند eBay و iPhone، از محافظ شتری استفاده می کنند. مورد شتر اصطلاحی است که برای زمانی که کلمه ای را در وسط حروف بزرگ می نویسید استفاده می شود. مثل شتر در وسط کوهان است.

برخی از برندها دو قوز دارند، یکی در ابتدا و دیگری در وسط. یوتیوب از دو قوز استفاده می کند، در حالی که MyMiniFactory (کتابخانه ای از اشیاء قابل چاپ سه بعدی) از سه قوز استفاده می کند.

مارک های دیگر حروف بزرگ و کوچک را به روش هایی ترکیب می کنند که ممکن است طبیعی نباشد. VMware و فرمت قدیمی برای ZDNet به ذهن می رسد.

و سپس مارک هایی هستند که از تمام کلاه ها استفاده می کنند. شرکت من، ZATZ، مانند BMW، VISA، و IKEA همیشه با تمام حروف نوشته می شود.

اگر در زمینه بازاریابی هستید یا یک روزنامه نگار فناوری هستید، احتمالاً با تایپ نام های تجاری صد بار در روز مواجه شده اید. معمولا حافظه عضلانی کار می کند. بعد از ده یا بیست هزار بار تایپ آیفون، تقریباً با جعبه شتر در حالت خلبان خودکار هستم.

اما اگر نتوانید انگشتان خود را وادار به تایپ مورد مناسب کنید، چه؟ اگر می دانید مایکروسافت مایکروسافت است، اما انگشتان شما همیشه می خواهند MicroSoft را تایپ کنند، چه؟ یا وقتی فیس بوک است به نوعی به تایپ کردن فیس بوک ادامه می دهید. یا تا آخر عمر شما هرگز یادتان نرود که فتوشاپ فتوشاپ است و فتوشاپ نیست؟

ویرایشگر

یک یادآوری مهربانانه برای درست کردن سبک ما.

با طراحی مجدد بزرگ ZDNET در ماه گذشته، یک دستور طراحی جدید به وجود آمد: ZDNET دیگر ZDNet نبود. قرار بود همیشه به صورت ZDNET تایپ شود. همانطور که ممکن است تصور کنید، با بیش از یک دهه حافظه ماهیچه ای ZDNet، به کمک نیاز داشتم. برای آزردگی ویراستار بسیار صبور و بردبارم، مدام مقالات را با استفاده از سبک قدیمی حروف بزرگ ورق می زدم.

همانطور که مشخص است، یک برنامه برای آن وجود دارد.

وقتی به من اشاره شد که مدام نام تجاری جدید خود را اشتباه تایپ می کنم، به ابزاری روی آوردم که مدت زیادی به آن اعتماد داشتم: TextExpander.

TextExpander ابزاری است که دنباله های کلیدی را تماشا می کند. وقتی دنباله‌ای را پیدا می‌کند که برای تماشای آن برنامه‌ریزی شده است، سکانسی جدید را جایگزین نسخه اصلی می‌کند. زمانی که یک جداکننده را ببیند فعال می شود. بنابراین، برای مثال، اگر ZDN et را تایپ کنم [space]، هر شش کاراکتر را حذف می کند و ZDNET را جایگزین می کند [space]. همچنین صدایی واقعا منحصربفرد تولید می‌کند که به من اطلاع می‌دهد که تغییری ایجاد کرده است، که به من اطمینان می‌دهد که اکنون آن را درست می‌دانم.

ممکن است فکر کنید می توانید از فرهنگ لغت های تصحیح املا در برنامه هایی مانند Microsoft Word استفاده کنید. اما مسئله این است که پس از آن باید تعاریف را در هر برنامه ای که استفاده می کنید تغییر دهید. با استفاده از یک برنامه جایگزین متن در سراسر سیستم مانند TextExpander، چه در حال تایپ در Word، Chrome، Evernote، Notion، PowerPoint یا حتی در یک برنامه ویرایش ویدیو مانند Adobe Premiere یا Final Cut Pro باشید، این تغییرات اعمال می‌شوند. همچنین تعاریف را در ابر ذخیره می کند، بنابراین در همه دستگاه های شما نیز کار می کند.

با استفاده از TextExpander

من از TextExpander زیاد برای اصلاح کلماتی که مرتباً اشتباه املایی می کنم استفاده می کنم. به عنوان مثال، من نسبتاً منظم در مورد Dell می نویسم، اما همیشه به نظر می رسد که Dejj و Dekk را تایپ می کنم. وقتی TextExpander آن نسخه های نادرست را می بیند، به سرعت در Dell جایگزین می شود. از آنجایی که Dell یک موضوع منظم برای پوشش است، نوشتن نام شرکت به درستی بسیار مهم است.

راه اندازی یک جایگزین آسان است. فقط New Snippet را از منوی TextExpander انتخاب کنید.

cleanshot-2022-09-01-at-15-37-502x

در اینجا نحوه تنظیم یک بسط آمده است.

به شما یک پنجره قطعه نمایش داده می شود. من دوست دارم از (1) با مخفف شروع کنم. این چیزی است که من معمولا تایپ می کنم و می خواهم آن را برطرف کنم. سپس (2) متن جایگزین را وارد می کنم. می توانید جایگزین خود را به صورت متن غنی یا متن ساده انتخاب کنید (3). علامت اختصاری (4) بگذارید. و سپس، در نهایت، تصمیم بگیرید که آیا مخفف شما به حروف کوچک و بزرگ حساس است یا خیر (5). از آنجایی که این جایگزینی کاملاً در مورد کوچک و بزرگ است، باید آن را روی Case Sensitive تنظیم کنید.

یک نکته قابل توجه است. به عنوان پیش‌فرض، TextExpander پس از تایپ کاراکتر فاصله، بازگشت یا برگه گسترش می‌یابد.

cleanshot-2022-09-01-at-15-45-502x

از آنجایی که این احتمال وجود دارد که بعد از کلمه جستجوی خود از کاما یا نقطه استفاده کنید، باید آن ها را نیز فعال کنید. به Preferences، سپس Expansion و Show All Delimiters بروید. توصیه می کنم نقطه، کاما، علامت تعجب و علامت سوال را نیز روشن کنید.

cleanshot-2022-09-01-at-15-51-022x

این تمام چیزی است که باید انجام دهید. من متوجه شدم که یا اختصاراتی را اضافه می کنم که انتظار دارم به طور مکرر استفاده شود (همانطور که انتظار دارم اصلاح ZDNET استفاده شود)، یا برای پروژه های فردی. گاهی اوقات، زمانی که به خاطر سپردن یک نام خاص دشوار است، یا زمانی که نیاز به ذکر مجموعه طولانی از نام‌های خانوادگی در یک مقاله دانشگاهی دارم، یک مخفف تنظیم می‌کنم تا بتوانم بدون خطا ذکر کنم و تایپ کنم.

اطلاعات بیشتر در مورد TextExpander

برای افراد، TextExpander 39.96 دلار است در سال. می توانید از آن در مک، ویندوز و iOS استفاده کنید. همچنین یک نسخه افزونه Chrome برای کسانی از شما که از Chromebook استفاده می کنید وجود دارد.

در حالی که من همیشه از مدل اشتراک نرم افزار کمی اذیت می شوم (TextExpander قبلاً یک بار خرید بود)، این شرکت دستگاه های نامحدودی را مجاز می کند و اختصارات شما را در فضای ابری نگه می دارد، بنابراین مهم نیست که از چه دستگاهی استفاده می کنید، می داند برای انجام اصلاحات

ابزارهای جایگزینی متن جدید نیستند. برنامه های کاربردی دیگری که کارهای مشابه انجام می دهند عبارتند از Buzz Bruggeman’s ActiveWords (یک برنامه Buzz از سال 1999 به طور مداوم به روز می شود)، کلید خودکار، کیبورد استاد، تایپیناتور، PhraseExpressو حدود 50 مورد دیگر.

هر کدام ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند. من TextExpander را توصیه می‌کنم زیرا سال‌ها از آن استفاده کرده‌ام، اما برخی از آن برنامه‌های دیگر همین مشکل را حل می‌کنند.

نکته اصلی این است. خواه یک معلم، ویراستار، مشتری یا رئیس باشد، کسی که کار شما را بررسی می‌کند از شما انتظار دارد که نام‌های تجاری را به درستی قالب‌بندی کنید، به‌خصوص اگر آن برند از آن او باشد.

در حالی که حافظه ماهیچه‌ای می‌تواند مانع تایپ صحیح آن کاراکترها شود، تنظیم تصحیح در برنامه‌ای مانند TextExpander می‌تواند به شما کمک کند کار خود را با حرفه‌ای بودن مورد انتظار انجام دهید.

و بنابراین، از این پس و در تمام مقالات آینده من، با ZDNet خداحافظی کنید و به ZDNET سلام کنید.

یادداشت ویراستار: 🎉


می توانید به روز رسانی های روزانه پروژه من را در رسانه های اجتماعی دنبال کنید. حتما من را در توییتر دنبال کنید @DavidGewirtz، در فیس بوک در Facebook.com/DavidGewirtz، در اینستاگرام در Instagram.com/DavidGewirtzو در یوتیوب در YouTube.com/DavidGewirtzTV.
منبع: https://www.zdnet.com/article/camelcase-initialcaps-or-allcaps-how-text-replacement-tools-can-help-you-get-brand-names-right/#ftag=RSSbaffb68